HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

recenzje - strona 2 (11-20)

recenzje - Etana - Reggae

Etana - Reggae

W listopadzie ubiegłego roku, nakładem wytwórni VP Records, ukazał się – niestety tylko w formacie cyfrowym – singiel/epka Etany zatytułowany "Reggae". Ów singiel był, a właściwie wciąż jest, zapowiedzią trzeciego studyjnego albumu artystki, który do sklepów trafi pod koniec lutego. Etana (co w języku suahili oznacza "The Strong One") przyszła na świat jako Shauna McKenzie 22 maja 1983 r. w Kingston. Gdy miała 4 lata, jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Mimo, że dołączyła tam do dziewczęcej grupy Gift, a ich muzyką...więcej »

recenzje - Treskantalites - EP

Treskantalites - EP

Hiszpania**, zdaje się, posiada obecnie najpłodniejszą w Europie scenę jamajską. Multum jest tam zespołów grających ska, rocksteady, reggae czy jamajski jazz, zarówno tych z długim stażem, znanych także poza granicami kraju, jak i tych młodych, dopiero zaczynających swoją przygodę z muzyką. Dość wspomnieć choćby o The Pepper Pots, Red Soul Community, Smooth Beans, The Oldians, The Kinky Coo Coo's, El Último Skalón czy Kriptolites. Jedną z takich nowych marek na hiszpańskiej scenie jest Treskantalites. Zespół ten powstał w kwietniu ubiegłego roku w Tres Cantes, mieście w Comunidad de...więcej »

recenzje - Marcia Griffiths - Marcia Griffiths and friends

Marcia Griffiths - Marcia Griffiths and friends

30 października ubiegłego roku wytwórnia VP Records wydała dwupłytową kompilację pt. "Marcia Griffiths and friends", na której znalazło się 38 utworów, w przeważającej większości duetów, Queen of Reggae z artystami reprezentującymi kilka jamajskich (z drobnymi wyjątkami, bo jest też pewien wokalista z Niemiec) pokoleń. Obok takich weteranów, jak Bob Andy (rocznik '44), John Holt ('47), Bunny Rugs ('48), znaleźli się Tony Rebel ('62), Mikey Space ('65), a także Buju Banton ('73), Busy Signal ('79) i Exco Levi ('83). Pełen przekrój zarówno przez metryki, jak i gatunki muzyczne: od dancehallu, przez roots reggae, po lovers rock. A...więcej »

recenzje - Gigantes Magneticos - Jamaica Old School

Gigantes Magneticos - Jamaica Old School

Jeśli zapytałbym o zespół z Argentyny grający ska lub early reggae wśród odpowiedzi – zakładam, że kilka by się pojawiło – znalazłyby się takie takie zespoły, jak Los Fabulosos Cadillacs, Los Chiflados, Satelite Kingston czy – z tych nowszych - Los Aggrotones i Ska Beat City. Szansa, że ktoś wymieniłby zespół, którego dotyczy ten tekst jest naprawdę niewielka. A to błąd! I to wielki. Przejdźmy zatem do rzeczy, do pochodzącego z Buenos Aires Gigantes Magneticos. Zespół ten istnieje raptem od niecałych 2 lat, jednakże jego członkowie – klawiszowiec Juan Pedro Oholeguy, gitarzyści Carlos Alvarado i Damian Rocha,...więcej »

recenzje - Make Progress - Wiele dróg

Make Progress - Wiele dróg

W zalewie mniej lub bardziej plastikowego dancehallu, ciężko czasem wyłapać coś ciekawego, rootsowego. Taki właśnie jest MAKE PROGRESS, reggae'owy zespół założony przed 12 laty w Rucianem-Nidzie. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście to jak najszybciej musicie zapoznać się z jego muzyką. A okazja jest nie byle jaka, bowiem - jak informowaliśmy - nieco ponad miesiąc temu ukazał się ich debiutancki album pt. "Wiele dróg". Płyta miała premierę na Ostróda Reggae Festival. W ubiegłym roku Progressi zwyciężyli w Konkursie Młodych Polskich Zespołów...więcej »

recenzje - Jimmy Cliff - Sacred Fire EP

Jimmy Cliff - Sacred Fire EP

Mimo, iż płyta miała premierę nieco ponad tydzień temu (dokładnie 29 listopada) to już we wrześniu wiedziałem, że w najgorszym wypadku będzie tylko dobra. Skąd ta pewność, mógłby ktoś zapytać. Właśnie wtedy zaprezentowano jeden z utworów i to nie byle jaki, bo jeden z największych przebojów The Clash, właściwie to jeden z największych hitów w historii punk rocka. Tak, tak – chodzi o "Guns of Brixton". W 1979 r., kiedy Paul Simonon pisał "Guns of Brixton" wspomniał w jednej ze zwrotek o Ivanie. Jest to...więcej »

recenzje - Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Formacja skankerska z Trzebiela, Żar i Ornety wydała swój debiutancki album o jakże przewrotnym tytule „The Best Of...”. Bardzo ucieszyłem się z tej płyty. Zmęczony już jestem tym całym early, dirty czy jak go jeszcze zwał, rege. Soulu też mam dość. Fajny jest, ale ileż można. Dzięki Las Melinas otrzymujemy płytę z radosnym ska bez zadęcia. To znaczy zadęcie jest, ale w trąby. Mamy tu dwa puzony, dwie trąbki i saksofon. I o dziwo, sekcja dęta, mimo że tak liczna, całkiem dobrze brzmi, co nie zawsze jest regułą. Dęciaki grają big bandowo, a częste, na dodatek świetne, solówki, dodają muzyce kolorytu. Przyjemnie posłuchać. Na...więcej »

recenzje - Ziggie Piggie, Robert Brylewski, Skadictator – 15:19

Ziggie Piggie, Robert Brylewski, Skadictator – 15:19

Na EP-ce znajdują się 4 utwory – 3 covery plus drum'n'bassowa wersja jednego z nich. 15:19 to także czas trwania płyty. Ciekawa jest zwłaszcza historia "The Pied Piper" - utworu śpiewanego przez Gabrielę "Gabi" Budzianowską. Napisał go, w latach 60. ubiegłego wieku, duet Steve Duboff i Artie Kornfeld. Mimo, iż największą furorę utwór ten zrobił w wykonaniu brytyjskiego piosenkarza Crispiana St. Petersa, to nie można zapominać, iż to właśnie Duboff i Kornfeld, pod nazwą The Changin' Times, jako pierwsi wykonali "The Pied Piper". W 1965 r. Philips Records wydał singiel, na którym znalazł się tenże utwór (na drugiej stronie umieszczono...więcej »

recenzje - Mark Foggo - MAD

Mark Foggo - MAD

Długo zbierałem się do napisania tej recenzji. Z jednej strony nie lubię pisać o płytach, które mi się nie podobają, z drugiej miałem trudności z określeniem własnego stosunku do najnowszego dzieła Marka Foggo. No właśnie. Gdybym od razu zwrócił uwagę na fakt, że płyta sygnowana jest wyłącznie nazwiskiem artysty, a na okładce brakuje towarzyszących mu w ostatnich latach The Skasters, może szybciej znalazłbym klucz do właściwego jej odczytania. Wygląda na to, że w szufladce, do której wpycha się Foggo, jest dla niego ciut za ciasno. Dlatego od czasu do czasu poszukuje nieco innej formuły, która pozwoli na oddanie tego co mu w duszy...więcej »

recenzje - Skadictator & Upbeat Quartet - The Almighty Ska Stone Quest!

Skadictator & Upbeat Quartet - The Almighty Ska Stone Quest!

Pod koniec sierpnia bieżącego roku Skadyktator wraz z Upbeat Quartet ruszyli na podbój Hiszpanii. Z tej okazji przygotowali epkę mającą pomóc w promocji przedsięwzięcia. Zespół w składzie: Skadyktator – wokal, Paweł Biedrzycki – gitara, Andrzej Mikulski – klawisze, Janusz Rutkowski – bas, Bartek Szemis – instrumenty perkusyjne i bębny oraz Mikołaj Tabako – trąbka, umieścił na płytce pięć utworów. The Quest – Introduction to muzyczna wizytówka kapeli i zapowiedź trasy. Następny Mad About You z repertuaru Laurela Aitkena wskazuje wyraźnie kto należy do głównych przewodników grupy po...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 następne »