HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

relacje

relacje - This Is Ska

This Is Ska - 2014-06-27 - Rosslau - Wasserburg

During the last few years German festival This Is Ska has earned itself the name of one of the most anticipated summer music events. Promoters who consistently invite Jamaican stars from so called top shelf, great ogranization and perfect atmosphere unreachable for most of similar parties – these are the reasons for which ska fest in Rosslau takes up the key place in holidays’ calendar. It was no different this time. Even though twelve months passed, memories of last year's performances of Stranger & Patsy or Judge Dread Memorial were still...więcej »

relacje - This Is Ska

This Is Ska - 2014-06-27 - Rosslau - Wasserburg

Niemiecki festiwal This Is Ska przez minione lata zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej oczekiwanych muzycznych wydarzeń lata. Konsekwentne zapraszanie jamajskich gwiazd z tzw. górnej półki, świetna organizacja i doskonały klimat nieosiągalny dla większości podobnych imprez sprawiły, że święto ska w Rosslau na stałe zajęło kluczowe miejsce w wakacyjnym kalendarzu. Nie inaczej...więcej »

relacje - MIGHTY SOUNDS X

MIGHTY SOUNDS X - 2014-07-11 - Tabor - Tabor

MIGHTY SOUNDS Tabor, 11-13.07.2014 r. X edycja Tradycji stało się zadość i jak co roku odbyła się kolejna, jubileuszowa tym razem, edycja Mighty Sounds. W związku z tym można trochę porównać początki i teraźniejszość tego festiwalu. Patrząc na pierwszą czy drugą odsłonę, a tegoroczną można spokojnie napisać, że zmieniło się wszystko – od rodzaju muzyki, miejsca, aż do rozmachu z...więcej »

relacje - Reggae Connecting People: Roots Rockets, aYarise, Lady Dee Spiritual, Baobab

Reggae Connecting People: Roots Rockets, aYarise, Lady Dee Spiritual, Baobab - 2014-04-10 - Katowice - Scena Gugalander

Polska roots reggae stoi, rzec by można po czwartkowym koncercie w Katowicach. I nie chodzi o odgrzewane kapele pokroju Izraela, Jafia Namuel czy DAAB. Chodzi o młode, pełne energii zespoły. 10 kwietnia w katowickim klubie Scena Gugalander odbyła się impreza "Reggae Connecting People", na której zagrali Baobab, <a...więcej »

relacje - Buster Shuffle, The Talks, Sax on fire

Buster Shuffle, The Talks, Sax on fire - 2014-02-14 - Londyn - klub Barfly

Długo trzeba było czekać na koncert Buster Shuffle w Londynie, co spowodowane było najprawdopodobniej nagrywaniem nowej płyty. Jednak w końcu cierpliwość została nagrodzona i w walentynki na Camden można było zobaczyć ich na żywo. Możliwe, że to właśnie z tego powodu trzeba było kupić wcześniej bilety, bo przed koncertem albo ich nie było, albo zostało jedynie kilkanaście sztuk. Inna...więcej »

relacje - TeSkapsie

TeSkapsie - 2014-01-24 - Bytom - Brama

Bytom - miasto na Górnym Śląsku, ponad 174 tys. mieszkańców (od lat tendencja spadkowa). Koncertów (jakichkolwiek), jak na lekarstwo, a jeśli już coś się dzieje to przeważnie jakieś elektroniczno-alternatywne cudactwa. Nic więc dziwnego, że ucieszyła mnie informacja o koncercie ska. Trochę mniej ucieszyła godzina rozpoczęcia...więcej »

relacje - Smooth Beans

Smooth Beans - 2013-12-11 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Hiszpańskie kapele grające muzykę jamajską nieczęsto zapuszczają się w dzikie rejony zwane Polską, ba! bodajże od 2009 r. kiedy to dwa koncerty zagrała Alamedadosoulna, w naszym kraju - jeśli się nie mylę - nie było żadnego przedstawiciela Hiszpanii. Aż do tego miesiąca. W grudniu bowiem nasz kraj odwiedził zespół Smooth Beans, będący akurat w swojej pierwszej europejskiej trasie....więcej »

relacje - Éjectés

Éjectés - 2013-11-14 - Katowice - Rajzefiber

W poprzedniej relacji, pisząc o kapelach często odwiedzających Polskę, nie napisałem o zespole, który mógłby powalczyć z Parasolkami o palmę pierwszeństwa w tej "dziedzinie". I, mam takie wrażenie, wygrałby. Chodzi o francuski Éjectés, znany także jako Les Éjectés, a ostatnimi czasy pod nazwą Steff Tej & Ejectes. 14...więcej »

relacje - Yellow Umbrella

Yellow Umbrella - 2013-11-09 - Tychy - Kloster Pub

Do Polski nie przyjeżdża zbyt wiele zespołów grających ska, a jeśli już zdarzy im się zahaczyć o nasz kraj przy okazji europejskich tras, to rzadko wracają (mniejsza o powody, bo nie o tym tekst). Z zespołów z odleglejszych stron dość regularnie nasz kraj odwiedzał zespół The Toasters, a właściwie "Bucket" Hingley z towarzyszącymi muzykami (skład nie raz i nie dwa był odświeżany). Z...więcej »

relacje - Ostróda Reggae Festival - Fire Corner

Ostróda Reggae Festival - Fire Corner - 2013-08-09 - Ostróda - Czerwone Koszary

Płonący Narożnik i nie tylko. W niedzielę dobiegła końca trzynasta edycja Ostróda Reggae Festival. Największy festiwal reggae w Polsce nie zwalnia tempa i ciągle się rozwija - w tym roku odbył się w zupełnie nowym miejscu, z nowymi atrakcjami i aż sześcioma scenami. A wśród nich ta, na którą wszyscy miłośnicy boss sounds czekali - Fire Corner Stage. Źródło tej sceny wywodzącej się...więcej »

1 2 3 4 5 6 7 następne »