Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

relacje - lipiec 2008

relacje - The Hoodska Explosive, Dub in da Trip, CCTV Allstars

The Hoodska Explosive, Dub in da Trip, CCTV Allstars - 2008-07-29 - Praga - Cross Club

Zachęcony bardzo pozytywnymi opiniami po warszawskim koncercie Izraelczyków, postanowiłem urlop rozpocząć od wycieczki do Pragi. Tam koncert miał miejsce w ramach cyklicznej imprezy znanej pod nazwą HuLiDi. Jest to skrót od trzech słów: hudba, literatura, divadlo, których znaczenia chyba nie muszę tłumaczyć. Na tych imprezach ma miejsce prezentacja interesującej, niekomercyjnej i często niekonwencjonalnej literatury, odbywają się takież przedstawienia teatralne, występy performerów i tym podobne smakołyki, których na ogół trudno doświadczyć w innych...więcej »

relacje - Hoodska Explosive

Hoodska Explosive - 2008-07-24 - Warszawa - Klub 55

Mili Państwo, nie co dzień odwiedzają nasz kraj jakiekolwiek zespoły z Izraela, a już na pewno nie takie, które grają ska. Wobec powyższego kiedy w Warszawie zapowiedziany został koncert Hoodska Explosive nie było innego wyjścia jak zjawić się w klubie 55 i przekonać co zaproponują panowie z Tel-Avivu. W ramach supportu grali warszawscy The Bartenders. Wobec ilości koncertów tego...więcej »

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Olší u Tábora

Tak się fortunnie złożyło, że w tym roku udało mi się po raz pierwszy zawitać na czeskim festiwalu "Mighty Sounds" (to już jego czwarta edycja). Prawdę mówiąc nie miałem do tej pory okazji uczestniczyć w żadnej festiwalowej imprezie organizowanej przez naszych południowych sąsiadów, nie do końca wiedziałem więc czego się spodziewać. Liczne relacje z poprzednich edycji festu wskazywały na...więcej »

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Na Strelnici

Summer Ska Punk Explosion po raz czwarty zagrał w maleńkiej, pięknie położonej wiosce, zagubionej gdzieś w południowych Czechach. Z roku na rok impreza coraz bardziej się rozrasta i obecnie jest jednym z największych, jeśli nie największym, tego typu festiwalem w Europie. Tego lata powiększono znacznie teren przeznaczony na wydarzenia muzyczne i dodano jeszcze jedno pole namiotowe z...więcej »

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Olší u Tábora

To było moje trzecie Mighty Sounds. Najlepsze. Dzień pierwszy. Zaczęło się od podróży samochodem marki suzuki swift i towarzystwem właściwych ludzi o właściwym timingu. Oficjalny pobyt na festiwalu rozpocząłem "jamajskim czekoladowym zawodnikiem" płonącym przy riddimie proponowanym przez Ring Dinga i Sharp Axe Band. Wyglądało to i brzmiało podobnie jak <a target="_blank"...więcej »

relacje - ReggaeLand 2008 - Toots and The Maytals

ReggaeLand 2008 - Toots and The Maytals - 2008-07-12 - Płock - plaża nad Wisłą

Tak się fantastycznie wręcz złożyło, że w ramach tegorocznej, trzeciej już edycji płockiego festiwalu Reggaeland zawitał nad Wisłę nikt inny jak sam Frederick "Toots" Hibbert ze swoim bandem the Maytals. Oczekiwania były duże, zważywszy swego rodzaju kultową, czy może legendarną aurę towarzyszącą postaci, która właściwie jest jednym z inicjatorów całego nurtu muzycznego zwanego reggae,...więcej »

relacje - Toots and the Maytals

Toots and the Maytals - 2008-07-08 - Chambéry - Carré Curial

8 lipca 2008 miał być dniem przez duże D, gdyż tego dnia mieliśmy zobaczyć na żywo legendę reggae, Tootsa Hibberta wspomaganego muzycznie przez zespół The Maytals, czyli Toots and The Maytals! Muzycy zostali zaproszeni na festiwal Reggaeland w Płocku, ale ze względu na zbieżność czasową tegoż z Potsdamer Ska Festiwalem, na którym nam bardzo zależało, postanowiliśmy zrobić mały...więcej »