The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - listopad 2008

relacje - The Skatalites

The Skatalites - 2008-11-29 - Praga - Palác Akropolis

Pozwólcie, że na początek zacytuję klasyka – „Dla higieny raz w roku Skatalites należy oglądać”. Stosując się do tej, jakże trafnej, maksymy, pojechałem do Pragi, by uczestniczyć w kolejnym muzycznym misterium, odprawianym przez jedyny, niepowtarzalny, oryginalny The Skatalites (Lester "Ska" Sterling). W tym interesującym dla historyków miasta i architektury miejscu zespół wystąpił już po raz trzeci. Rok temu koncert został niespodziewanie przerwany awarią zasilania. Tym razem obyło się bez takich niespodzianek. Choć jakichś...więcej »

relacje - Jaya The Cat, Afrodisiak

Jaya The Cat, Afrodisiak - 2008-11-27 - Praga - Cross Club

Jak mówi stare polskie przysłowie - do dwóch razy sztuka. Już raz wybrałem się do Pragi na koncert jednego z moich ulubionych zespołów. Wtedy oni nie dotarli. Oficjalnie - z powodu problemów paszportowych, nieoficjalnie - chłopaki troszku zabalowali w Wiedniu. Tym razem obyło się bez nieprzewidzianych zdarzeń. Licznie zgromadzoną w Crossie publiczność rozgrzewał praski...więcej »

relacje - Babylove & The Van Dangos, The Bartenders

Babylove & The Van Dangos, The Bartenders - 2008-11-22 - Kraków - Imbir

Wypad do Krakowa w listopadowy weekend zapowiadał się naprawdę ciekawie. Nie żebym spodziewał się diametralnej poprawy warunków pogodowych związanych z wyprawą na, jak się okazało, nie specjalnie upalne, za to śnieżnobiałe południe, ale wizyta w tym mieście Duńczyków z Babylove & the van Dangos była w zupełności wystarczającym argumentem. Jako że ostatni raz w Krakowie byłem 5 lat temu,...więcej »

relacje - Los Calzones

Los Calzones - 2008-11-20 - Praga - Roxy

Koncert Argentyńczyków przypadł w niezbyt dogodnym terminie. Tego samego dnia w Lucernie hucznie obchodzono 10. urodziny miejscowej gwiazdy – The Chancers. A że Czesi, podobnie jak my, wyznają zasadę inż. Mamonia i słuchają tylko tego co już dobrze znają, Roxy świeciło pustkami. Ja jednak wolałem pójść na koncert zespołu, którego dotąd nie miałem przyjemności oglądać. Zwłaszcza, że...więcej »

relacje - Vespa, St. City Surfers

Vespa, St. City Surfers - 2008-11-07 - Wrocław - Madness

Koncertem we wrocławskim Madnessie rozpoczęła się kolejna podróż po kraju szczecińskiej Vespy. „Rimemba de dejs? edyszyn” stanowi specjalną część nieustającej trasy „Potwór Tour 2008-3000”, a odbywa się z okazji wznowienia na CD debiutanckiego albumu grupy, znanego dotąd wyłącznie z nośnika kasetowego. Podczas pierwszych koncertów szczecinianom...więcej »