Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

relacje - marzec 2013

relacje - Reel Big Fish + Suburban Legends + The Mugshots (PL)

Reel Big Fish + Suburban Legends + The Mugshots (PL) - 2013-03-21 - Warszawa - Proxima

Reel Big Fish – wielka legenda kalifornijskiego ska, ska trzeciej fali trzeba dodać, przyjechała do Warszawy... i nie zrobiła furory. Ale po kolei. Proxima, na Żwirki i Wigury, niechciany nawrót zimy w drugi dzień wiosny 2013, śniegu nasypało aż za dużo. Po przejęciu od kumpla biletu i zdjęciu kurtek wchodzimy do środka. Zaskoczenie. Przyszło ćwierć pobliskiego akademika, ale nigdzie nie było znajomych gęb z koncertów Vespy czy chociażby Skadyktatorowego Indeksu. Gdzie są rude boye? Gdzie szelki, lakierki i kaszkiety? I wreszcie gdzie sam...więcej »

relacje - Hot Shot Sound & Nutty Rok

Hot Shot Sound & Nutty Rok - 2013-03-15 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Po niedawnych atrakcjach muzycznych w Olsztynie radośnie wczułem się w nadchodzącą wiosnę i zapragnąłem kolejnej porcji jamajskich temperatur. Tym ciekawsza wydala mi się propozycja wizyty w Lodzi. Tam imprezę rozkręcać miał Hot Shot Sound i Nutty Rok, a wiec sprawdzona ekipa, która podczas ostatniej edycji Fire Corner dała się poznać z jak najlepszej strony. Po krótkich wahaniach natury...więcej »

relacje - Fire Corner - Reggae Soul All-nighter vol. 8

Fire Corner - Reggae Soul All-nighter vol. 8 - 2013-03-09 - Olsztyn - Carpenter Inn

Już od dość dawna z konsekwentną regularnością wpadały w moje ucho rozmaite podszepty mówiące, że Olsztyn stał się polską stolicą early reggae. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy mieli być organizatorzy cyklicznej imprezy Fire Corner. Kolejne edycje tego wydarzenia opisywanego jako "Reggae Soul All-nighter" gromadziły coraz liczniejsze rzesze imprezowiczów otwartych na tradycyjne...więcej »