HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - strona 2 (11-10)

relacje - Big Mandrake, Ziggie Piggie

Big Mandrake, Ziggie Piggie - 2013-07-28 - Warszawa - Fonobar

Nie lubię ska-punka, nigdy nie lubiłem. Traktowałem go zawsze jako zło konieczne, pozwalające okazjonalnie przekonać jakąś zbłąkaną owieczkę do tradycyjnych jamajskich brzmień. Sporadycznie zdarzały mi się jakieś przebłyski, w których potrafiłem przez chwilę docenić pojedyncze numery, by zaraz potem zapomnieć o ich istnieniu. Zresztą przecież jak można grać taką toporną łupaninę, jeśli się ma choćby przyzwoite muzyczne umiejętności? No jak? Otóż okazuje się, że można. Wychodzi też na to, że wcale nie musi to być takie znowu denne dręczenie instrumentów....więcej »

relacje - Reggaeland 2013

Reggaeland 2013 - 2013-07-12 - Płock - plaża nad Wisłą

Największy festiwal reggae w Polsce - tak dumnie reklamował się Reggaeland Płock. Jeśli do tego dodać interesujący skład nie opierający się wyłącznie na rootsach, zdecydowanie trzeba było sprawdzić, co wydarzy się na płockiej plaży w lipcowy weekend. Właśnie, na plaży... lokalizacja imprezy należy do wyjątkowo atrakcyjnych. Już kiedy byłem tam poprzednio, trzy lata temu, zachwyciłem się...więcej »

relacje - This Is Ska Festival

This Is Ska Festival - 2013-06-21 - Rosslau - Wasserburg

Przez ostatnie trzy lata niestety udawało mi się dość skutecznie unikać letnich muzycznych festiwali. Zawsze coś stawało na przeszkodzie i ostatecznie kończyło się na przeglądaniu uśmiechniętych twarzy znajomych w serwisach społecznościowych. Galerie zdjęć z koncertów w Czechach czy Niemczech skutkowały "mocnym" postanowieniem, by za rok nie odpuścić, ale później wychodziło jak zwykle....więcej »

relacje - Reel Big Fish + Suburban Legends + The Mugshots (PL)

Reel Big Fish + Suburban Legends + The Mugshots (PL) - 2013-03-21 - Warszawa - Proxima

Reel Big Fish – wielka legenda kalifornijskiego ska, ska trzeciej fali trzeba dodać, przyjechała do Warszawy... i nie zrobiła furory. Ale po kolei. Proxima, na Żwirki i Wigury, niechciany nawrót zimy w drugi dzień wiosny 2013, śniegu nasypało aż za dużo. Po przejęciu od kumpla biletu i zdjęciu kurtek wchodzimy do środka. Zaskoczenie. Przyszło ćwierć pobliskiego akademika, ale...więcej »

relacje - Hot Shot Sound & Nutty Rok

Hot Shot Sound & Nutty Rok - 2013-03-15 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Po niedawnych atrakcjach muzycznych w Olsztynie radośnie wczułem się w nadchodzącą wiosnę i zapragnąłem kolejnej porcji jamajskich temperatur. Tym ciekawsza wydala mi się propozycja wizyty w Lodzi. Tam imprezę rozkręcać miał Hot Shot Sound i Nutty Rok, a wiec sprawdzona ekipa, która podczas ostatniej edycji Fire Corner dała się poznać z jak najlepszej strony. Po krótkich wahaniach natury...więcej »

relacje - Fire Corner - Reggae Soul All-nighter vol. 8

Fire Corner - Reggae Soul All-nighter vol. 8 - 2013-03-09 - Olsztyn - Carpenter Inn

Już od dość dawna z konsekwentną regularnością wpadały w moje ucho rozmaite podszepty mówiące, że Olsztyn stał się polską stolicą early reggae. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy mieli być organizatorzy cyklicznej imprezy Fire Corner. Kolejne edycje tego wydarzenia opisywanego jako "Reggae Soul All-nighter" gromadziły coraz liczniejsze rzesze imprezowiczów otwartych na tradycyjne...więcej »

relacje - Panna Marzena i Bizony + Konopians

Panna Marzena i Bizony + Konopians - 2013-02-14 - Sosnowiec - Remedium, ul. Sucha 7c

Ponad 2 lata po ostatniej wizycie, wróciłem do klubu, który w międzyczasie po raz kolejny zmienił nazwę, w pobliżu sosnowieckiej Żylety. Wtedy (22.01.2011) grali The Balangers, Cała Góra Barwinków oraz Konopians, był to premierowy koncert ich drugiego albumu pt. "eSTiOuPi". W czwartek 14...więcej »

relacje - Panna Marzena i Bizony

Panna Marzena i Bizony - 2013-02-14 - Sosnowiec - Remedium

"Mamy tu jak na Jamajce" można było zaśpiewac w walentynkowy wieczór w klubie Remedium w Sosnowcu. A to za sprawą dwóch zacnych kapel - młodszej stażem płytowym Panny Marzeny i Bizonów oraz Konopians, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Ja słów parę tylko o tych pierwszych. Marzenę z Bizonami widziałem kilka lat temu przy okazji koncertu Vespy. Grali tradycyjne ska standardy i...więcej »

relacje - Ostróda Ska Reggae Stomp

Ostróda Ska Reggae Stomp - 2013-01-25 - Ostróda - Bar u Ździcha

Raz na jakiś czas zdarza się w nadwiślańskim ska-środowisku, że komuś strzela do głowy szalona idea z siłą tak mocną, że nie ustaje, nim nie zostanie zrealizowana. Idée fixe, którą mam tu na myśli, jest pomysł, by pośród licznych, mniej lub bardziej masowych imprez reggae, wypromować festiwal o tematyce ska. Podobnych przedsięwzięć przywołać można co najmniej kilka. Zaczęło się od...więcej »

relacje - The Balangers, Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo, The Void Union

The Balangers, Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo, The Void Union - 2012-12-04 - Kraków - Kot Karola

Nieco ponad tydzień po koncercie w Warszawie, do Polski - na dwa koncerty - przybył bostoński The Void Union. Początkowo wybierałem się na nich do Ostravy, ale ostatecznie...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 następne »