The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - strona 3 (21-20)

relacje - Skadyktator Quartet + Las Melinas + Skampararas

Skadyktator Quartet + Las Melinas + Skampararas - 2012-12-24 - Warszawa - Punkt & Radio Luxembourg

Ostatnimi czasy w naszym kraju organizuje się coraz więcej imprez w klimacie ska/rocksteady/early reggae. Dość wspomnieć o olsztyńskim Fire Corner, regularnych koncertach warszawskich The Bartenders, szczecińskiej Vespy (o której kilka słów znajdziecie także na końcu) czy Las Melinas. Aby wreszcie zobaczyć w akcji tych ostatnich - bo wstyd przyznać, ale moja wizyta w pobliskim Mikołowie, podobnie jak i na Orneta Ska Fest, spaliły na panewce - postanowiłem, wraz z 3 innymi osobami, pojechać do <a...więcej »

relacje - Festiwal REGGAELAND 2012

Festiwal REGGAELAND 2012 - 2012-07-07 - Płock - plaża nad Wisłą

W dniach 6-7 lipca odbyła się 7. edycja Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND. Tradycyjnie w Płocku na nadwiślańskiej plaży, tradycyjnie organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Według organizatorów największymi gwiazdami byli Elephant Man (który ostatecznie nie dojechał – zastąpił go Gappy Ranks) oraz Gentleman (and the Evolution Band...więcej »

relacje - The Bartenders meet Dr. Ring Ding once again

The Bartenders meet Dr. Ring Ding once again - 2012-08-11 - Warszawa - Klub 55

Pamiętam, jak pod koniec 2003 r. na forum SoundCrazy pojawiła się informacja, że Dr. Ring Ding ma zagrać w Opolu. Euforia to bardzo delikatne określenie stanu jaki mi towarzyszył przez kilka krótkich dni, do momentu kiedy koncert został w ostatniej chwili odwołany. Występy zagranicznych gwiazd ska były wtedy prawdziwą rzadkością, tym bardziej bolały więc zawiedzione nadzieje. W...więcej »

relacje - The Toasters, Jet8

The Toasters, Jet8 - 2012-05-17 - Praga - PopCafePetl Music Club

The Toasters to już wyrobiona, znana na całym świecie marka. Istnieją od ponad 30 lat (w zeszłym roku obchodzili okrągły jubileusz), są najdłużej działającym zespołem tego gatunku w Stanach Zjednoczonych. Mają na koncie kilkanaście albumów i niezliczoną ilość singli. I koncerty. Tysiące zagranych na całym świecie koncertów. Obecnie zespół jest w trakcie kolejnej już trasy po Europie....więcej »

relacje - Vespa w Śląskim Jazz Clubie

Vespa w Śląskim Jazz Clubie - 2011-04-14 - Gliwice - Śląski Jazz Club

W czwartek 14 kwietnia Śląski Jazz Club w Gliwicach odwiedził znany i lubiany sekstet wokalno-instrumentalny ze Szczecina, szerzej znany jako Vespa. Od ich ostatniej wizyty w Gliwicach minął rok i kilka dni, wtedy także zagrali w ŚJC. Jednak w takim składzie na Śląsku jeszcze nie byli. Od ich ostatniej wizyty doszło do rotacji w zespole. Porka zastąpił Heniek, zaś za perkusją zasiadł...więcej »

relacje - Szedłem na koncert The Toasters, a wróciłem z koncertu Las Melinas

Szedłem na koncert The Toasters, a wróciłem z koncertu Las Melinas - 2011-04-03 - Wrocław - Madness

Niewiele ponad 2 godziny porządnie zagranego ska, trochę historii i odrobina niedosytu. Takie są moje wrażenia z koncertu nowojorskich The Toasters i skankerskiej formacji Las Melinas, której nie trzeba przedstawiać! Gig z 3. kwietnia we wrocławskim klubie Madness można uznać udany, jednak są pewne ale… To był dzień na który wszyscy fani ska w Polsce czekali. Owe...więcej »

relacje - Bluekilla, Czerniejewska

Bluekilla, Czerniejewska - 2010-05-15 - Wrocław - Madness

Nie da się ukryć, że sobotni koncert Bluekilli we wrocławskim Madnessie na długo pozostanie w pamięci większości uczestników tego długo oczekiwanego gigu. Zespół miał już okazję się u nas zaprezentować, jednak pięcioletnia nieobecność wzmożyła oczekiwanie słuchaczy oraz chęć zobaczenia występu. Zacznijmy jednak od samego początku – generalnie od godziny 19 klub powoli...więcej »

relacje - Doreen Shaffer & The Moon Invaders, Green Småtroll

Doreen Shaffer & The Moon Invaders, Green Småtroll - 2010-01-13 - Praga - Lucerna Music Bar

Po tym koncercie spodziewałem się, że będzie wielkim wydarzeniem. Ale okoliczności mu towarzyszące przerosły moje oczekiwania, a sam koncert zapewne będzie należał do tych, które na trwałe wryły się w moją pamięć. Już samemu wyjazdowi do Pragi towarzyszyły ekstremalne niepokoje. Nie notowane od lat opady śniegu, które sparaliżowały pół Europy, wymusiły nieuchronnie nasuwające się...więcej »

relacje - The Caroloregians, The Ratazanas

The Caroloregians, The Ratazanas - 2009-12-29 - Praga - Cross Club

Wieczór skinhead reggae w industrialno-futurystycznych wnętrzach? Czemu nie. Idealne zestawienie staro-nowego z nowo-starym :-). Tym razem praski Cross gościł ekipę portugalsko-belgijską. Rozpoczęli Portugalczycy z The Ratazanas czyli, jak twierdzi niejaki Roy Ellis aka Mr. Symarip, jeden z najlepszych backing bandów, z jakim przyszło mu dotąd grać. Tym razem w roli samodzielnej kapeli....więcej »

relacje - Antwerp Gipsy-Ska Orkestra

Antwerp Gipsy-Ska Orkestra - 2009-10-29 - Praga - Cross Club

Chodzą słuchy, że dziwny ze mnie człowiek, żeby nie powiedzieć dosadniej dziwak. Co jakiś czas zaiwaniam do obcych landów na koncerty zespołów, o których nikt nigdy nie słyszał. Co zrobić, tak już mam. Tym razem do Pragi ściągnął mnie zespół o intrygującej nazwie Antwerp Gipsy-Ska Orkestra. I to był jedyny argument wyjazdu. Nawet nie pofatygowałem się, żeby sprawdzić ich dokonania na...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 następne »