HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - strona 4 (31-30)

relacje - Babylon Circus

Babylon Circus - 2009-03-28 - Zielona Góra - klub Roksana

Francuzi z Lyonu po raz kolejny przyjechali do Polski. Tym razem, w ramach trasy promującej najnowszą, dopiero co wydaną płytę La belle etoile, odwiedzili Zieloną Górę. Zespół miałem już okazję kilka razy oglądać i co ciekawe, każdy koncert był zupełnie inny. Zielonogórski również. Wśród współuczestników wyprawy do polskiej stolicy wina, wrażenia były mieszane. Większość koncert nieco rozczarował, o czym można przeczytać na forum Rudemakera. Ja należę do grupy zadowolonych. Dlaczego? Śpieszę wyjaśnić. Zespół znany jest ze swoich...więcej »

relacje - Streetlight Manifesto, 3 Minute Warning

Streetlight Manifesto, 3 Minute Warning - 2009-03-17 - Praga - Cross Club

Ska-punk to dość specyficzny gatunek muzyczny. Prawdą jest, że popularność punk rocka w latach 70. uratowała podupadłą już nieco na Wyspach Brytyjskich, pochodzącą z Jamajki muzykę. Dzięki mariażowi tejże z punkiem powstała druga fala ska, a zespoły pokroju Specials czy Madness, należące do całej generacji 2 Tone, nie pozwoliły pogrążyć się w mrokach niepamięci najlepszemu gatunkowi...więcej »

relacje - Alamedadosoulna

Alamedadosoulna - 2009-02-21 - Tychy - Kloster Pub

Od koncertu sporo czasu minęło, ale ponieważ kapela zacna, a niewykluczone, że jeszcze kiedyś nasz kraj odwiedzi, postanowiłem skreślić parę słów o ich tyskim wystąpieniu. Każdy wykonawca musi podjąć decyzję, w jaki sposób zaprezentować się publiczności, jak przedstawić swoją twórczość. Można założyć zwykłe t-shirty i dżinsy, wyjść na scenę i po prostu zagrać. Ale uwaga, jeśli sama...więcej »

relacje - The Bartenders

The Bartenders - 2009-02-26 - Warszawa - Hydrozagadka

Koncert The Bartenders a zarazem premiera ich debiutanckiej EPki? Czemu nie, w końcu to doskonała okazja, by pogłębić swoją bezkrytyczność wobec prezentowanego przez nich grania. Data co prawda zupełnie nie taka jak by się chciało, w końcu czwartek (26.02) to nie najszczęśliwszy dzień tygodnia na takie balety, ale i nie co dzień się na polskiej scenie odbywają jakiekolwiek płytowe...więcej »

relacje - Mr. T-Bone & The Young Lions

Mr. T-Bone & The Young Lions - 2009-01-22 - Praga - Cross Club

Wygląda na to, że Gigi De Gaspari, znany pod pseudonimem artystycznym jako Mr. T-Bone, już na stałe wpisał Republikę Czeską do swojego kalendarza koncertowego. Żadna jego trasa nie omija kraju naszych południowych sąsiadów. Tylko pozazdrościć. Choć z drugiej strony? Ileż to już razy pisałem o różnych wcieleniach Pana Puzona, a jakiegoś wielkiego zainteresowania jego twórczością w...więcej »

relacje - Madness

Madness - 2008-12-19 - Londyn - O2 Arena

Zobaczyć Madness na żywo! Taki był właśnie główny cel grudniowej wyprawy do Londynu. Przekonać się w końcu jak brzmi na koncercie zespół, którego płyty słuchało się milion razy. Sprawdzić czy po tylu latach wspólnego grania nie są tylko cieniem Madnessów z lat 80. Usłyszeć wszystkie znane na pamięć przeboje i porównać je z najnowszym repertuarem. Ale przede wszystkim po prostu zobaczyć...więcej »

relacje - The Skatalites

The Skatalites - 2008-11-29 - Praga - Palác Akropolis

Pozwólcie, że na początek zacytuję klasyka – „Dla higieny raz w roku Skatalites należy oglądać”. Stosując się do tej, jakże trafnej, maksymy, pojechałem do Pragi, by uczestniczyć w kolejnym muzycznym misterium, odprawianym przez jedyny, niepowtarzalny, oryginalny The Skatalites (Lester "Ska" Sterling). W tym interesującym dla historyków miasta i architektury...więcej »

relacje - Jaya The Cat, Afrodisiak

Jaya The Cat, Afrodisiak - 2008-11-27 - Praga - Cross Club

Jak mówi stare polskie przysłowie - do dwóch razy sztuka. Już raz wybrałem się do Pragi na koncert jednego z moich ulubionych zespołów. Wtedy oni nie dotarli. Oficjalnie - z powodu problemów paszportowych, nieoficjalnie - chłopaki troszku zabalowali w Wiedniu. Tym razem obyło się bez nieprzewidzianych zdarzeń. Licznie zgromadzoną w Crossie publiczność rozgrzewał praski...więcej »

relacje - Babylove & The Van Dangos, The Bartenders

Babylove & The Van Dangos, The Bartenders - 2008-11-22 - Kraków - Imbir

Wypad do Krakowa w listopadowy weekend zapowiadał się naprawdę ciekawie. Nie żebym spodziewał się diametralnej poprawy warunków pogodowych związanych z wyprawą na, jak się okazało, nie specjalnie upalne, za to śnieżnobiałe południe, ale wizyta w tym mieście Duńczyków z Babylove & the van Dangos była w zupełności wystarczającym argumentem. Jako że ostatni raz w Krakowie byłem 5 lat temu,...więcej »

relacje - Los Calzones

Los Calzones - 2008-11-20 - Praga - Roxy

Koncert Argentyńczyków przypadł w niezbyt dogodnym terminie. Tego samego dnia w Lucernie hucznie obchodzono 10. urodziny miejscowej gwiazdy – The Chancers. A że Czesi, podobnie jak my, wyznają zasadę inż. Mamonia i słuchają tylko tego co już dobrze znają, Roxy świeciło pustkami. Ja jednak wolałem pójść na koncert zespołu, którego dotąd nie miałem przyjemności oglądać. Zwłaszcza, że...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 następne »