HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - strona 5 (41-40)

relacje - Vespa, St. City Surfers

Vespa, St. City Surfers - 2008-11-07 - Wrocław - Madness

Koncertem we wrocławskim Madnessie rozpoczęła się kolejna podróż po kraju szczecińskiej Vespy. „Rimemba de dejs? edyszyn” stanowi specjalną część nieustającej trasy „Potwór Tour 2008-3000”, a odbywa się z okazji wznowienia na CD debiutanckiego albumu grupy, znanego dotąd wyłącznie z nośnika kasetowego. Podczas pierwszych koncertów szczecinianom towarzyszyli St. City Surfers z Częstochowy. Jeśli chodzi o muzykę, nazwa kapeli wiele wyjaśnia. Do tego rockabilly i po prostu dobry rock’n’roll. Pani na...więcej »

relacje - Umbrella Bad, The Baboonz, Lechuga

Umbrella Bad, The Baboonz, Lechuga - 2008-10-09 - Praga - Cross Club

Ten koncert od samego początku miał zaskakujący przebieg. Godzina była już późna, w klubie kilka osób sączących piwko, a na scenie jakaś kapela robiąca próbę dźwięku. W pewnym momencie zaczęli grać do pustej sali. Poleciały dwa pełne numery. Potem zeszli ze sceny i udali się na browar. Ale kto to był? Plakat sugerował, że zespoły zagrają w kolejności odwrotnej do tej podanej w tytule...więcej »

relacje - Pan Profeska

Pan Profeska - 2008-10-07 - Warszawa - CDQ

7 października w warszawskim klubie CDQ odbył się koncert zespołu Pan Profeska. Z wydarzeniem tym wiązałem spore nadzieje. Co prawda dotychczas ani razu nie było mi dane zaobserwować ich grania w wersji live, więc nie za bardzo wiedziałem czego powinienem się spodziewać, jednak w związku z moim mocno sentymentalnym podejściem do ich starszych kawałków we wtorkowy wieczór ochoczo udałem...więcej »

relacje - Red Five Point Star

Red Five Point Star - 2008-10-04 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Tak się dobrze złożyło, że dzień po wieczorze czeskim, mieliśmy okazję obejrzeć we wrocławskim klubie Łykend przedstawiciela słoweńskiej sceny ska. Dla nas raczej egzotycznej. A przecież Red Five Point Star nie wzięli się znikąd. Działają już 10 lat. Początkowo jako punkowe trio, potem zrozumieli, że nie tędy droga i przeszli na właściwą stronę mocy. Poszerzyli skład o klawisze i...więcej »

relacje - The Chancers, Fast Food Orchestra

The Chancers, Fast Food Orchestra - 2008-10-03 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Czechy to nieduży kraj, ale aktywności na polu krzewienia muzyki ska można im pozazdrościć. Nieustające wizyty gwiazd światowych mniejszego i większego formatu, fakt, że głównie w Pradze, liczne festiwale oraz liczba zespołów rodzimych, koncertujących i wydających płyty, robi wrażenie. Wielu wykonawców z tego kraju zdobyło należną im pozycję w Europie i poza nią, nagrywając swoje płyty...więcej »

relacje - The Basement Brothers feat. The Kitchenettes, The Aggrolites, Prague Ska Conspiracy, Afrodisiak

The Basement Brothers feat. The Kitchenettes, The Aggrolites, Prague Ska Conspiracy, Afrodisiak - 2008-09-25 - Praga - Lucerna Music Bar

Ekipa tworząca festiwal Mighty Sounds sprawiła wielką przyjemność wszystkim fanom dobrej muzyki zapraszając na jesienną, klubową edycję tej imprezy. Nie pozostało nic innego jak z zaproszenia skorzystać. Mimo, że dzień wcześniej Aggrolites we Wrocławiu, a jeszcze jakaś praca w między czasie, nieco spóźniony pojawiłem się w Lucernie. Co ciekawe, towarzystwo jadące samochodem przybyło...więcej »

relacje - The Aggrolites

The Aggrolites - 2008-09-23 - Warszawa/Wrocław - CDQ/Łykend

Nie co dzień w naszym kraju goszczą gwiazdy światowego formatu, a już na pewno nie w wydaniu dwu koncertowym. Kiedy więc okazało się, że tej jesieni Aggrolites planują zagrać w Warszawie i Wrocławiu, pozostała już tylko niezbyt problematyczna kwestia zapewnienia sobie odpowiedniej ilości wolnego czasu w dniach 23-24 września. Pierwszy z koncertów odbył się w stolicy, w klubie CDQ,...więcej »

relacje - Summer Subculture Fest 2008

Summer Subculture Fest 2008 - 2008-08-01 - Praga - Koupalištĕ Džbán

Dwudniowy festiwal zapowiadał się jako ciekawe wydarzenie artystyczne. Jego wcześniejsze edycje jesienno-zimowo-wiosenne, które odbywały się w poprzednich latach w różnych miejscach Pragi, co prawda w mniejszej skali, również dobrze wróżyły przedsięwzięciu. Niestety, zaplanowany rozmach imprezy przerósł możliwości organizatorów. Wydaje się, że podstawowy błąd polegał na podejściu do jej...więcej »

relacje - The Hoodska Explosive, Dub in da Trip, CCTV Allstars

The Hoodska Explosive, Dub in da Trip, CCTV Allstars - 2008-07-29 - Praga - Cross Club

Zachęcony bardzo pozytywnymi opiniami po warszawskim koncercie Izraelczyków, postanowiłem urlop rozpocząć od wycieczki do Pragi. Tam koncert miał miejsce w ramach cyklicznej imprezy znanej pod nazwą HuLiDi. Jest to skrót od trzech słów: hudba, literatura, divadlo, których znaczenia chyba nie muszę tłumaczyć. Na tych imprezach ma miejsce prezentacja interesującej, niekomercyjnej i często...więcej »

relacje - Toots and the Maytals

Toots and the Maytals - 2008-07-08 - Chambéry - Carré Curial

8 lipca 2008 miał być dniem przez duże D, gdyż tego dnia mieliśmy zobaczyć na żywo legendę reggae, Tootsa Hibberta wspomaganego muzycznie przez zespół The Maytals, czyli Toots and The Maytals! Muzycy zostali zaproszeni na festiwal Reggaeland w Płocku, ale ze względu na zbieżność czasową tegoż z Potsdamer Ska Festiwalem, na którym nam bardzo zależało, postanowiliśmy zrobić mały...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 następne »