The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

relacje - strona 6 (51-50)

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Na Strelnici

Summer Ska Punk Explosion po raz czwarty zagrał w maleńkiej, pięknie położonej wiosce, zagubionej gdzieś w południowych Czechach. Z roku na rok impreza coraz bardziej się rozrasta i obecnie jest jednym z największych, jeśli nie największym, tego typu festiwalem w Europie. Tego lata powiększono znacznie teren przeznaczony na wydarzenia muzyczne i dodano jeszcze jedno pole namiotowe z parkingiem. Dość było miejsca na zbudowanie trzech scen dla zespołów, namiotu teatralnego, w którym również odbywały się koncerty oraz trzech (a nie jestem już pewien czy...więcej »

relacje - ReggaeLand 2008 - Toots and The Maytals

ReggaeLand 2008 - Toots and The Maytals - 2008-07-12 - Płock - plaża nad Wisłą

Tak się fantastycznie wręcz złożyło, że w ramach tegorocznej, trzeciej już edycji płockiego festiwalu Reggaeland zawitał nad Wisłę nikt inny jak sam Frederick "Toots" Hibbert ze swoim bandem the Maytals. Oczekiwania były duże, zważywszy swego rodzaju kultową, czy może legendarną aurę towarzyszącą postaci, która właściwie jest jednym z inicjatorów całego nurtu muzycznego zwanego reggae,...więcej »

relacje - Hoodska Explosive

Hoodska Explosive - 2008-07-24 - Warszawa - Klub 55

Mili Państwo, nie co dzień odwiedzają nasz kraj jakiekolwiek zespoły z Izraela, a już na pewno nie takie, które grają ska. Wobec powyższego kiedy w Warszawie zapowiedziany został koncert Hoodska Explosive nie było innego wyjścia jak zjawić się w klubie 55 i przekonać co zaproponują panowie z Tel-Avivu. W ramach supportu grali warszawscy The Bartenders. Wobec ilości koncertów tego...więcej »

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Olší u Tábora

To było moje trzecie Mighty Sounds. Najlepsze. Dzień pierwszy. Zaczęło się od podróży samochodem marki suzuki swift i towarzystwem właściwych ludzi o właściwym timingu. Oficjalny pobyt na festiwalu rozpocząłem "jamajskim czekoladowym zawodnikiem" płonącym przy riddimie proponowanym przez Ring Dinga i Sharp Axe Band. Wyglądało to i brzmiało podobnie jak <a target="_blank"...więcej »

relacje - IV Mighty Sounds 2008

IV Mighty Sounds 2008 - 2008-07-18 - Olší u Tábora - Olší u Tábora

Tak się fortunnie złożyło, że w tym roku udało mi się po raz pierwszy zawitać na czeskim festiwalu "Mighty Sounds" (to już jego czwarta edycja). Prawdę mówiąc nie miałem do tej pory okazji uczestniczyć w żadnej festiwalowej imprezie organizowanej przez naszych południowych sąsiadów, nie do końca wiedziałem więc czego się spodziewać. Liczne relacje z poprzednich edycji festu wskazywały na...więcej »

relacje - 12. This Is Ska Festival - dzień drugi

12. This Is Ska Festival - dzień drugi - 2008-06-28 - Roßlau (Elbe) - Wasserburg

Dziedziniec renesansowego zamku, pięknie położonego nad brzegami Łaby, już po raz dwunasty wypełnili fani muzyki ska, spragnieni swoich ukochanych dźwięków, spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi czy po prostu dobrej, niczym nieskrępowanej zabawy. Ponieważ w tym roku impreza kolidowała z koncertem Ska Cubano we Wrocławiu, mogłem wziąć udział tylko w drugim dniu festu. Dla porządku...więcej »

relacje - Ska Cubano, Vespa

Ska Cubano, Vespa - 2008-06-27 - Wrocław - Pola Marsowe

Druga edycja festiwalu Wroc Love Summer Stage upłynęła pod znakiem żenująco niskiej frekwencji. Podobnie zresztą jak w roku ubiegłym. Zupełnie nie rozumiem tej sytuacji. Dobra organizacja, niedrogie bilety i znakomity program, a ludzie nie przyszli. Nie ma co, dla organizatorów koncertów Wrocław to nie jest najlepsze miejsce w Polsce. Niech żałują ci, którzy wybrali inną opcję na...więcej »

relacje - Makako Jump

Makako Jump - 2008-06-19 - Praga - Cross Club

Nie ma nic przyjemniejszego, niż wybrać się w daleką podróż na koncert zespołu, którego nie zna się zupełnie, poza jakimiś internetowymi próbkami, i trafić w dziesiątkę. Tak zdarzyło się tym razem. Decyzję o wyjeździe podjąłem dosłownie w ostatniej chwili. I nie żałuję. Tradycyjnie w Crossie koncert pozbawiony jakiejkolwiek reklamy, zespół nikomu chyba nieznany, a na stronie klubu...więcej »

relacje - Yellow Umbrella

Yellow Umbrella - 2008-05-17 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Parasolki są zespołem bardzo lubianym w Polsce. Oni także lubią grać w naszym kraju, co już niejednokrotnie czynili. Szczególnie upodobali sobie Wrocław, gdzie mają grupę oddanych fanów i zawsze są gorąco przyjmowani. Tak było również tym razem. Klub Łykend, który często na dobrych koncertach nie wiedzieć czemu świeci pustkami, zapełniła całkiem spora liczba widzów. Może nie do...więcej »

relacje - Leningrad, Samokhin Band

Leningrad, Samokhin Band - 2008-05-15 - Warszawa - Palladium

Leningrad należy do moich ulubieńców. Swego czasu przegapiłem ich koncert w Czechach. Teraz nie mogłem odpuścić, mimo że, jakby się mogło początkowo wydawać, bilety do najtańszych nie należały. Przypuszczałem, że poza mną na sali będzie garstka ludzi. Błąd. Duży klub szczelnie wypełnili fani zespołu, ukrywający się gdzieś dotąd nie wiadomo gdzie, którzy przez cały koncert szaleńczo...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 następne »