Rototom Reggae Contest Europe 2012 – pierwszy etap zakończony

Miło nam donieść, że zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu, którego główną nagrodą jest możliwość zagrania na największym festiwalu reggae w Europie, wśród wykonawców z Europy wschodniej został polski Natural Dread Killaz & Riddim Bandits. Zespół wygrał głosowanie publiczności zdobywając 783 głosy oraz dostał 7,27 pkt. od jury, co razem dało ostateczny wynik 7,82 pkt.

Na drugim miejscu uplasował się węgierski Dubaku Band uzyskując 6,99 pkt. (600 głosów internautów i 6,82 pkt. od jury). Miejsce trzecie zajął serbski Irie Fm z wynikiem 6,46 pkt. (6 głosów i aż 8,05 pkt. jury, najwięcej w całej stawce). Te trzy zespoły wystąpią w regionalnym półfinale, który bedzie miał miejsce 5 kwietnia w praskim klubie Cross. Zwycięzca przejdzie do finału europejskiego.

Warto odnotować, że pozostałe polskie zespoły również zostały dobrze ocenione. Na 8 miejscu znalazł się Natural Mystic Akustycznie – 5,59 pkt. Zespół, podobnie jak w roku ubiegłym, wysoko oceniło jury, przyznając 6,86 pkt. Zawiedli niestety fani oddając tylko 41 głosów. Na 10 miejscu plebiscyt zakończył krakowski Sun El Family z wynikiem 5,38 pkt. Od jury dostali 6,73 pkt, niestety, otrzymali tylko jeden głos. Wyraźnie zawiodła promocja, nawet wśród najbliższych znajomych.

Dobre oceny polskich wykonawców zasługują tym bardziej na szacunek, że w jury po raz kolejny nie zasiadał żaden przedstawiciel naszego kraju. Za to pomiędzy oceniającymi znajdujemy postaci znane niektórym bywalcom Rudemakera, jak np. pani Tereza Krippnerova, niegdyś wokalistka The Spankers ;-), DJ Kaya czy Selector Boldrik.

Czekamy teraz na kwietniowe przesłuchania live. I na występy podczas Mighty Sounds Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *