Rude Boy – powstaje nowy film inspirowany kulturą muzyczną Jamajki

Amerykański reżyser Bruce Wayne Gillies, po rozmowach przeprowadzonych z członkami legendarnych The Heptones, zafascynowany opowiedzianymi przez nich historiami, postanowił nakręcić film. Będzie on pokazywał drogę, jaką przebyła muzyka reggae od swoich narodzin. Jednak nie będzie to film dokumentalny, ale fabularny, którego akcja rozpocznie się w 1960 r. Zostaną w nim zaprezentowane najważniejsze na wyspie style muzyczne – mento, ska i reggae.

Film będzie opowiadał o karierze pochodzącego z Trench Town muzyka, aż do osiągnięcia przez niego statusu gwiazdy reggae. Na postać głównego bohatera, Winstona Browna, będą składały się fragmenty życiorysów wielu wybitnych artystów jamajskich – Boba Marleya, Tootsa Hibberta, członków The Heptones czy Dona Drummonda. Korzenie ich wszystkich tkwią właśnie w slumsach Trench Town. Ścieżkę dźwiękową filmu wypełni mnóstwo jamajskiej muzyki, a dla postaci Winstona Browna ma powstać 10 oryginalnych utworów.

Główna rola w filmie nie jest jeszcze obsadzona, choć reżyser najchętniej widział by w niej popularnego amerykańskiego aktora, Danny’ego Glovera, który wstępnie wyraził swoją zgodę. Jednak trzon obsady mają tworzyć Jamajczycy wyłonieni w wyniku castingów. Są one zaplanowane na listopad tego roku. Wtedy też Gillies uda się na Jamajkę, by wyszukać odpowiednie plenery do zdjęć. Te mają rozpocząć się w styczniu 2012 r. Reżyser chciałby, żeby premiera filmu miała miejsce już w maju 2012 r. podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Źródło: Jamaica Gleaner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *