HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

teksty - strona 2 (11-20)

teksty - (I)grając ze smakiem. Muzyka, tożsamość i polityka na Karaibach

(I)grając ze smakiem. Muzyka, tożsamość i polityka na Karaibach

W ostatnim numerze "Free Colours" ukazał się recenzja książki "(I)grając ze smakiem. Muzyka, tożsamość i polityka na Karaibach" autorstwa Marcina Floriana Gawryckiego. Co prawda książka trafiła do księgarń w ubiegłym roku, jednak publikacje takie to w Polsce rzadkość, więc wręcz wypada o niej wspomnieć. Marcin Florian Gawrycki (ur. w 1975 r.) to - cytując <A...więcej »

teksty - Bam!Bam!Boom!  w Znośnej Lekkości Bytu

Bam!Bam!Boom! w Znośnej Lekkości Bytu

No i stało się, KoNoPiAnS odwiedzili Warszawę, a raczej spadli na nią niczym SKA atomowa bomba! Przyjechali po południu i od razu zabrali się do szykowania swojej SKA inwazji. Na pierwszy ogień poszedł teledysk. Obrazem do numeru pod tytułem "Roots Online" zajął się Krzysztof Gajewski (Ska Delight / Tone2Tone). Efekty niebawem, ale przejdźmy do koncertu. W warszawskiej kultowej już...więcej »

teksty - Yellow Cap o swoim nowym albumie

Yellow Cap o swoim nowym albumie

Po ubiegłorocznym wywiadzie z Yellow Cap, nasz wysłannik - jst - postanowił jeszcze raz przepytać zespół. Tym razem chciał się dowiedzieć nieco więcej o nowym albumie. Na jego pytania odpowiadał Christoph Ernst Schulz, gitarzysta Yellow Cap. 31.01 ukaże się wasz kolejny album "Pleasure", premiera...więcej »

teksty - Polskie reggae i ska na święta

Polskie reggae i ska na święta

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają, napisał ponad cztery wieki temu niejaki Mikołaj Rej. Jednak nie tylko język, ale także swoją wizję reggae, ska czy dubu mają Polacy. W tekście "Świąteczne reggae i ska" pisałem o świątecznych piosenkach w jamajskich rytmach,...więcej »

teksty - WYWIAD: Yellow Cap (Niemcy)

WYWIAD: Yellow Cap (Niemcy)

Yellow Cap to niemiecki zespół istniejący od 1998 r. Ma na koncie 4 albumy, niedługo premiera kolejnego. O nadchodzącej płycie, koncertowych planach i wrażeniach z trasy po Brazylii z zespołem rozmawiał jst. Dzień dobry Yellow Cap - powiedzcie mi Panowie, dlaczego od 1998 roku wciąż gracie ska? To bardzo długo! To proste, kochamy muzykę ska i nie jest to zależne od...więcej »

teksty - WYWIAD: Bobby Sixkiller (Francja)

WYWIAD: Bobby Sixkiller (Francja)

Zapraszamy do przeczytania trzeciego wywiadu z pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine", z soul reggae'owymi reprezentantami francuskiego Nancy - BOBBY SIXKILLER. Na pytania FJ odpowiadał Boris, basista kapeli. Na początek, stuprocentowy standard – jak się zaczęła wasza historia i jak na obecną chwilę...więcej »

teksty - WYWIAD: Samostalni Referenti (Serbia)

WYWIAD: Samostalni Referenti (Serbia)

Przedstawiamy drugi wywiad z pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine". Tym razem rejony nieco bardziej egzotyczne niż w przypadku Panny Marzeny i Bizonów, aczkolwiek wciąż dość bliskie kulturowo Polsce. Belgradzka...więcej »

teksty - WYWIAD: Panna Marzena i Bizony

WYWIAD: Panna Marzena i Bizony

W słowie wstępnym pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine" napisałem, że z czasem wywiady zostaną także udostępnione w sieci. Do premiery drugiego numeru bliżej niż dalej, więc na początek wywiad z Panną Marzeną i Bizonami! Wywiad jest dość długi, ale nie powinniście przy nim zasypiać. Panna...więcej »

teksty - Pierwszy numer

Pierwszy numer

Na europejskim, a konkretnie hiszpańskim, rynku pojawiło się kolejne pismo poświęcone muzyce jamajskiej - "Do the Reggae". Pierwszy, sierpniowo-wrześniowy, numer fanzina (w nakładzie 10000 egzemplarzy!) dystrybuowany jest w ponad 250 sklepach wspólnoty autonomicznej Madrytu, a wkrótce będzie można go pobrać - i to w rozszerzonej wersji - ze strony <a...więcej »

teksty - WYWIAD: The SteadyTones

WYWIAD: The SteadyTones

The SteadyTones pierwszy raz usłyszałem wybierając się do Dortmundu na festiwal Ruhrpott Ska Explosion! Wspólny występ ze Stranger Cole'em sprawił, że z miejsca stałem się ich fanem. Stąd też wywiad z jednymi z bohaterów tegorocznego This is Ska Festival w Dessau-Roßlau. Co prawda jest już po festiwalu, ale z racji napiętych terminów wakacyjno-urlopowych, wywiad ukazuje się dopiero dziś....więcej »

« poprzednie 1 2 3 następne »