HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

teksty - strona 2 (11-20)

teksty - WYWIAD: Bobby Sixkiller (Francja)

WYWIAD: Bobby Sixkiller (Francja)

Zapraszamy do przeczytania trzeciego wywiadu z pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine", z soul reggae'owymi reprezentantami francuskiego Nancy - BOBBY SIXKILLER. Na pytania FJ odpowiadał Boris, basista kapeli. Na początek, stuprocentowy standard – jak się zaczęła wasza historia i jak na obecną chwilę wygląda skład? Wszystko zaczęło się w 2008 r., od czterech muzyków. Parę miesięcy później było nas pięciu. Skład się nie zmienił. Więc tak: Mick na gitarze i wokalu,...więcej »

teksty - WYWIAD: Samostalni Referenti (Serbia)

WYWIAD: Samostalni Referenti (Serbia)

Przedstawiamy drugi wywiad z pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine". Tym razem rejony nieco bardziej egzotyczne niż w przypadku Panny Marzeny i Bizonów, aczkolwiek wciąż dość bliskie kulturowo Polsce. Belgradzka...więcej »

teksty - WYWIAD: Panna Marzena i Bizony

WYWIAD: Panna Marzena i Bizony

W słowie wstępnym pierwszego numeru "RudeMaker Ska Zine" napisałem, że z czasem wywiady zostaną także udostępnione w sieci. Do premiery drugiego numeru bliżej niż dalej, więc na początek wywiad z Panną Marzeną i Bizonami! Wywiad jest dość długi, ale nie powinniście przy nim zasypiać. Panna...więcej »

teksty - Pierwszy numer

Pierwszy numer

Na europejskim, a konkretnie hiszpańskim, rynku pojawiło się kolejne pismo poświęcone muzyce jamajskiej - "Do the Reggae". Pierwszy, sierpniowo-wrześniowy, numer fanzina (w nakładzie 10000 egzemplarzy!) dystrybuowany jest w ponad 250 sklepach wspólnoty autonomicznej Madrytu, a wkrótce będzie można go pobrać - i to w rozszerzonej wersji - ze strony <a...więcej »

teksty - WYWIAD: The SteadyTones

WYWIAD: The SteadyTones

The SteadyTones pierwszy raz usłyszałem wybierając się do Dortmundu na festiwal Ruhrpott Ska Explosion! Wspólny występ ze Stranger Cole'em sprawił, że z miejsca stałem się ich fanem. Stąd też wywiad z jednymi z bohaterów tegorocznego This is Ska Festival w Dessau-Roßlau. Co prawda jest już po festiwalu, ale z racji napiętych terminów wakacyjno-urlopowych, wywiad ukazuje się dopiero dziś....więcej »

teksty - Świąteczne ska i reggae

Świąteczne ska i reggae

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszystko wokół, w niektórych miejscach już od października, przystrojone jest świątecznymi ozdobami. Na Polsacie leciały już obie części Kevina (ewidentny falstart, no ale co poradzisz), a w radiostacjach prawdopodobnie – pewności nie mam, bo nie słucham – katowane jest "Last Christmas" duetu George Michael - Andrew...więcej »

Podsumowanie 8. edycji festiwalu Mighty Sounds

logo Tegoroczne Mighty Sounds potwierdziło, że jest jednym z czołowych wydarzeń festiwalowych odbywających się na terenie Czech, natomiast organizacja i jakość festiwalu osiągnęła wysoki, europejski poziom. 8. edycja Festiwalu, skoncentrowana przede wszystkim na najlepszym ska, reggae, punku, rockabilly,...więcej »

Reaktywacja The Tennors

Po blisko 35 latach reaktywuje się jamajska grupa wokalna The Tennors. Grupa nieco zapomniana, aczkolwiek talentem nie ustępująca innym zespołom tego okresu. Ich obecny status w żadnym wypadku nie odzwierciedla ówczesnej pozycji na Jamajce. The Tennors Przybliżmy nieco losy The Tennors. Zespół powstał w...więcej »

Warszawska Ska Loża informuje

Ska Loża Warszawska Loża Ska Matka pod opieką Wielkich Suwerennych Inspektorów Generalnych 33 i Ostatniego Stopnia Rytu Dawnego Uznanego Wolnych i Przyjętych SkaMularzy ogłasza wszystkim zainteresowanym braciom, iż zebrani w Loży Urzędnicy Lożowi: Architekt, Czcigodny, Mówca, Odźwierny oraz Dozorca i...więcej »

teksty - Wywiad z Danielem Bromanem - wokalistą  Babylove & The Van Dangos

Wywiad z Danielem Bromanem - wokalistą Babylove & The Van Dangos

15-ego kwietnia w Warszawie miał miejsce koncert zespołu The Bartenders, który aktualnie pracuje nad swoją płytą. Na koncercie wystąpił gościnnie Daniel Broman - wokalista duńskiego Babylove & The Van Dangos - którego usłyszymy także na, wcześniej wspomnianym, albumie. Skrzętnie skorzystaliśmy z tej okazji, aby sprezentować Wam, pierwszy w polskich "mediach", wywiad z tym artystą....więcej »

« poprzednie 1 2 3 następne »