The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

teksty - strona 3 (21-24)

teksty - Wywiad z Vespą

Wywiad z Vespą

W jaki sposób Heniek i Kanister znaleźli się w Vespie? Gdzie wcześniej grali? Czym jest projekt Wielkie Pomorze? Ile osób załamało się psychicznie na castingach do Vespy? Czy warto uczyć tańca na koncertach? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w poniższym wywiadzie. Pamiętacie, kiedy tu ostatnio byliście? Krzaq: Byliśmy... rok temu byliśmy. Też chyba w kwietniu jakoś. Dziewiątego. Prawie... Krzaq: O proszę. Prawie, że... prawie trafiliśmy. Od ostatniej wizyty w Gliwicach skład się trochę...więcej »

teksty - Wywiad ze współorganizatorem Orneta Ska Fest

Wywiad ze współorganizatorem Orneta Ska Fest

10 czerwca w Ornecie odbędzie się festiwal ska. O tym skąd wziął się pomysł na jego organizację, jaki wpływ miały na to zespoły Las Melinas i Vespa oraz o pewnej gwieździe "Mam Talent" przeczytacie w poniższym wywiadzie. Na pytania odpowiadał Sidor – jeden z organizatorów Orneta Ska Fest. To tytułem wstępu, powiedz kilka słów o sobie. Kim jesteś, od jak dawno "siedzisz" w ska...więcej »

teksty - Korzenie Slackness Style, czyli o dziedzictwie Prince'a Bustera

Korzenie Slackness Style, czyli o dziedzictwie Prince'a Bustera

W wielu pismach poświęconych muzyce reggae można natknąć się na artykuły będące analizą tzw. slackness style, co należałoby przetłumaczyć na język polski po prostu jako „świntuszenie”. Choć ten nurt tekstowy powszechnie kojarzony jest z dzisiejszymi czasami i tłumaczony eksplozją konsumpcyjnego stylu życia w połączeniu z tradycyjnym patriarchalnym modelem rodziny na Karaibach...więcej »

teksty - Toots and The Maytals - mini biografia

Toots and The Maytals - mini biografia

Trudno znaleźć postać, która wywarła większy wpływ, nie tyle na muzykę ska czy reggae, co na całą kulturę muzyczną Jamajki. Skafather, twórca reggae lub po prostu Frederick "Toots" Hibbert, ur. 10 grudnia 1945, w wiosce May Pen, w południowej części wyspy. Uznawany obecnie za jedną z największych osobistości światowej sceny ska i reggae zaczynał bardzo skromnie. Jako syn...więcej »

« poprzednie 1 2 3