Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

teksty - strona 3 (21-29)

teksty - Świąteczne ska i reggae

Świąteczne ska i reggae

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszystko wokół, w niektórych miejscach już od października, przystrojone jest świątecznymi ozdobami. Na Polsacie leciały już obie części Kevina (ewidentny falstart, no ale co poradzisz), a w radiostacjach prawdopodobnie – pewności nie mam, bo nie słucham – katowane jest "Last Christmas" duetu George Michael - Andrew Ridgeley, różne wersje "All I Want for Christmas Is You", "Jingle Bells", no może jeszcze jakieś nowe aranżacje polskich kolęd. Co zrobić, żeby pozostając w świątecznym...więcej »

Podsumowanie 8. edycji festiwalu Mighty Sounds

logo Tegoroczne Mighty Sounds potwierdziło, że jest jednym z czołowych wydarzeń festiwalowych odbywających się na terenie Czech, natomiast organizacja i jakość festiwalu osiągnęła wysoki, europejski poziom. 8. edycja Festiwalu, skoncentrowana przede wszystkim na najlepszym ska, reggae, punku, rockabilly,...więcej »

Reaktywacja The Tennors

Po blisko 35 latach reaktywuje się jamajska grupa wokalna The Tennors. Grupa nieco zapomniana, aczkolwiek talentem nie ustępująca innym zespołom tego okresu. Ich obecny status w żadnym wypadku nie odzwierciedla ówczesnej pozycji na Jamajce. The Tennors Przybliżmy nieco losy The Tennors. Zespół powstał w...więcej »

Warszawska Ska Loża informuje

Ska Loża Warszawska Loża Ska Matka pod opieką Wielkich Suwerennych Inspektorów Generalnych 33 i Ostatniego Stopnia Rytu Dawnego Uznanego Wolnych i Przyjętych SkaMularzy ogłasza wszystkim zainteresowanym braciom, iż zebrani w Loży Urzędnicy Lożowi: Architekt, Czcigodny, Mówca, Odźwierny oraz Dozorca i...więcej »

teksty - Wywiad z Danielem Bromanem - wokalistą  Babylove & The Van Dangos

Wywiad z Danielem Bromanem - wokalistą Babylove & The Van Dangos

15-ego kwietnia w Warszawie miał miejsce koncert zespołu The Bartenders, który aktualnie pracuje nad swoją płytą. Na koncercie wystąpił gościnnie Daniel Broman - wokalista duńskiego Babylove & The Van Dangos - którego usłyszymy także na, wcześniej wspomnianym, albumie. Skrzętnie skorzystaliśmy z tej okazji, aby sprezentować Wam, pierwszy w polskich "mediach", wywiad z tym artystą....więcej »

teksty - Wywiad z Vespą

Wywiad z Vespą

W jaki sposób Heniek i Kanister znaleźli się w Vespie? Gdzie wcześniej grali? Czym jest projekt Wielkie Pomorze? Ile osób załamało się psychicznie na castingach do Vespy? Czy warto uczyć tańca na koncertach? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w poniższym wywiadzie. Pamiętacie, kiedy tu ostatnio byliście? Krzaq: Byliśmy... rok temu byliśmy. Też chyba w...więcej »

teksty - Wywiad ze współorganizatorem Orneta Ska Fest

Wywiad ze współorganizatorem Orneta Ska Fest

10 czerwca w Ornecie odbędzie się festiwal ska. O tym skąd wziął się pomysł na jego organizację, jaki wpływ miały na to zespoły Las Melinas i Vespa oraz o pewnej gwieździe "Mam Talent" przeczytacie w poniższym wywiadzie. Na pytania odpowiadał Sidor – jeden z organizatorów Orneta Ska Fest. To tytułem wstępu, powiedz kilka słów o sobie. Kim jesteś, od jak dawno "siedzisz" w ska...więcej »

teksty - Korzenie Slackness Style, czyli o dziedzictwie Prince'a Bustera

Korzenie Slackness Style, czyli o dziedzictwie Prince'a Bustera

W wielu pismach poświęconych muzyce reggae można natknąć się na artykuły będące analizą tzw. slackness style, co należałoby przetłumaczyć na język polski po prostu jako „świntuszenie”. Choć ten nurt tekstowy powszechnie kojarzony jest z dzisiejszymi czasami i tłumaczony eksplozją konsumpcyjnego stylu życia w połączeniu z tradycyjnym patriarchalnym modelem rodziny na Karaibach...więcej »

teksty - Toots and The Maytals - mini biografia

Toots and The Maytals - mini biografia

Trudno znaleźć postać, która wywarła większy wpływ, nie tyle na muzykę ska czy reggae, co na całą kulturę muzyczną Jamajki. Skafather, twórca reggae lub po prostu Frederick "Toots" Hibbert, ur. 10 grudnia 1945, w wiosce May Pen, w południowej części wyspy. Uznawany obecnie za jedną z największych osobistości światowej sceny ska i reggae zaczynał bardzo skromnie. Jako syn...więcej »

« poprzednie 1 2 3