HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

wydarzenia

reklama

RasteR, Huracan, Mash 10 Sound

RasteR, Huracan, Mash 10 Sound

RasteR, Huracan, Mash 10 Sound
2011-05-06
Wrocław
miejsce: Madness
start: 19:00
cena: 15 zł

Dub-reggae z Włoch na trasie z okazji dziesiątej rocznicy istnienia.

Projekt RasteR powstał w 2000 roku we włoskim regionie Umbria w środkowych Włoszech, mając za cel granie pierwotnego reggae, mówiącego o społeczeństwie, kulturze, stylu życia oraz o ludziach.

Pierwszy album "Lampeggianti Blu" został wydany w 2002 roku, kolejny - "Arrivi e Partenze" - w 2005, a trzeci "In Viaggio" w 2007 roku, wszystkie wydane przez wytwórnie One Love.

Zespół bardzo aktywny koncertowo, grał na wielu ważnych festiwalach we Włoszech takich jak Arezzo Wave, Rototom Sunsplash, Bombay Summer Festival czy Ephebia Festival. Grywał także w ważniejszych klubach w centralnych Włoszech.

W 2008 roku zespól wydał singiel "Living In Babylon", który został wyprodukowany przez Paolo Baldiniego, znanego z najważniejszych projektów reggae we Włoszech (BR Stylers, Africa Unite). Singiel ten pozwolił zespołowi na zaistnienie w krajowych rozgłośniach radiowych i dotarcie do szerszej publiczności.

W 2010 roku powstała 5 studyjna płyta "DubVolution", która jest już solowych projektem wokalisty RasteR'a, Pablo. Trzynaście piosenek czystego dub'u, które zostały wyprodukowane przez prawdziwego mistrza muzyki dub we Włoszech - Madaskiego (Africa Unite, Dub Sync). Krążek został bardzo pozytywnie przyjęty w kraju zarówno przez stacje muzyczne jak i przez odbiorców.

Zespól świętuje 10-lecie istnienia oraz wydanie nowej płyty trasą koncertową we Włoszech oraz w reszcie Europy oraz promocją w ważniejszych rozgłośniach radiowych i telewizyjnych.

Raster to:

Pablo - Ricc - Ciccio - Damiano

2011-04-08 - jaregpowrót »