The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

wydarzenia

reklama

V Festiwal Muzyki Reggae, Art Działań Różnych i Sportu...

V Festiwal Muzyki Reggae, Art Działań Różnych i Sportu Niecodziennego

V Festiwal Muzyki Reggae, Art Działań Różnych i Sportu Niecodziennego
2011-08-27
Sosnowiec - Kazimierz Góniczy
miejsce: Park Leśna
start: 15:00
cena: wstęp wolny

V Festiwal Muzyki Reggae, Art Działań Różnych i Sportu Niecodziennego
Miejski Dom Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu oraz Stowarzyszenie Fala Inicjatyw zapraszają wszystkich na V Festiwal Muzyki Reggae, Art Działań Różnych i Sportu Niecodziennego, który odbędzie się 27 sierpnia 2011 roku w Parku Leśna w Kazimierzu Górniczym.

Gwiazdą wieczoru będzie Yellow Umbrella.

Festiwal składać się będzie z części sportowo-artystycznej, która rozpocznie się o godz. 9:00, oraz części koncertowej - rozpoczęcie koncertów o godz. 15:00.

Część koncertowa:
15.00 Jah Killers Sound System
16.15 Sounds Good
17.30 Pajujo
20.30 Yellow Umbrella


Yellow Umbrella już od niespełna 20 lat utrzymuje się w czołówce najlepiej brzmiących zespołów reggae-ska w swoim kraju. Siedmioosobowa orkiestra prowadzona przez znanego dziennikarza i dokumentalistę Jensa Strohschniedera łączy w swojej twórczości bardzo odległe sobie rytmy świata. W dynamicznych i imprezowych kompozycjach reggae-ska Strohschnieder daje upust fascynacji melodiami narodów i kultur Europy Środkowo-Wschodniej. "(...)W jednej chwili grają jak rdzenni Jamajczycy, w kolejnej jak rodowici Cyganie. Nie wierzę, że oni są z Niemiec" - pisał Victor Rice w 2005-ym roku.
W swoich tekstach często zwracają uwagę na aktualne tematy społeczne. Opisują frapujące problemy współczesnego świata i głoszą potrzebę zjednoczenia się ludzi ponad podziałami. Podczas swoich wielu podróży i tras koncertowych współpracują z muzykami z odwiedzanych stron. W Polsce pojawili się na płytach np. Paprika Korps i Vavamuffin, a wokaliści tych formacji uczestniczyli w ich projekcie Same Same but Different. Nie raz też mogliśmy ich usłyszeć na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, w Płocku, czy w Bielawie.

O pozostałych atrakcjach można przeczytać na stronie MDK "Kazimierz" oraz Stowarzyszenia "Fala Inicjatyw".


2011-08-08 - Raulpowrót »