The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - październik 2008

wydarzenia - Jamaican First Press inna NRD Stylee

Jamaican First Press inna NRD Stylee - 2008-10-03 - Toruń - eNeRDe

Feel Like Jumping & eNeRDe Club Presents... Zapraszamy na imprezę przy gorących klimatach z Jamajki do klubu eNeRDe na nowym rynku w Toruniu. Powracamy z gorącymi imprezami po długiej przerwie wakacyjnej. Teraz jeszcze więcej mocy i bujających rytmów. Na pierwszej reggae imprezie po wakacjach w klubie eNeRDe rozgrzewać, bujać i pieścić wasze uszy będą: gospodarze imprezy czyli Feel Like Jumping Sound System oraz goście, 4-osobowa grupa z południa naszego kraju czyli Revolda Sound System z Krakowa. Oprócz występu sound systemów także od 20:00...więcej »

wydarzenia - The Chancers, Fast Food Orchestra

The Chancers, Fast Food Orchestra - 2008-10-03 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Czech Republic SKA night The Chancers (ska, two tone, UK/Praha) Fast Food Orchestra (ska, reggae, dancehall,Praha) Ska reggae after party do rana! (dj Jula+ Prague City friends) Jednyny koncert w Polsce!! wjazd 10 zł Już 3.10.2008 we wrocławskim klubie Łykend będziecie mieli okazję przenieść się do tętniącej życiem i muzycznym szaleństwem Pragi!!! A to za sprawą...więcej »

wydarzenia - Red Five Point Star

Red Five Point Star - 2008-10-04 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Obchodzący w tym roku 10. lecie działalności zespół ze Słowenii odwiedzi miasto nad Odrą. Na swoim koncie mają wspólne występy z The Toasters, New York Ska-Jazz Ensemble, Royal Crown Revue, Fishbone. Muzyka jaką prezentują to niezwykła mikstura ska, reggae, rockabilly, modern jazzu, rytmów kubańskich i brazylijskich, okraszona elementami punk rocka. To trzeba zobaczyć. Dla posiadaczy...więcej »

wydarzenia - ODWOŁANY czeSKA noc

ODWOŁANY czeSKA noc - 2008-10-04 - Kraków - Strangercafe, ul.Dietla 97

Już w przyszłym miesiącu w krakowskim klubie Strangercafe odbędzie się koncert praskiego zespołu The Chancers prezentującego skoczne rytmy 2tone ska. Na swojej rodzimej scenie są obecni od 10 lat. Po koncertach w Czechach, Słowacji,Niemczech, Austrii, Chorwacji, Szwajcarii, Francji, Belgi, Wielkiej Brytanii, czy na Węgrzech, gdzie grali z takimi sławami jak The Selecter, Mr.Symarip,...więcej »

wydarzenia - Pan Profeska

Pan Profeska - 2008-10-07 - Warszawa - CDQ

Koncert promujący wydanie płyty zespołu. Info ze strony CDQ: Zespół założony w 1998 roku przez muzyków na co dzień grających w takich formacjach jak: T.Love, Szwagier Kolaska, Daab, Sidney Polak. Muzyka jaką tworzą to mieszanka reggae ska z punkiem, całości dopełniają surrealistyczne teksty. 10 października ukaże się pierwsza płyta zespołu. Nagrania zrealizowano w Studio S7 w Piasecznie...więcej »

wydarzenia - Umbrella Bad, The Baboonz, Le Chuga

Umbrella Bad, The Baboonz, Le Chuga - 2008-10-09 - Praga - Cross Club

Umbrella Bad (USA) powstał w 1995 roku. Zafascynowany brytyjskim 2 Tone i wczesnymi osiągnięciami amerykańskiej trzeciej fali, stara się mieszać te style w swojej twórczości. W ramach europejskiej trasy będzie w Pradze promował swój 5 album. Towarzyszyć mu będzie The Baboonz, niemiecki zespół łączący ska, 2 Tone, rocksteady, reggae z punk rockiem oraz Le Chuga, latin ska z Marburga (D).więcej »

wydarzenia - Ska-Reggae Festival 2008 - dzień I - reggae

Ska-Reggae Festival 2008 - dzień I - reggae - 2008-10-10 - Wrocław - Madness

NEFRE Grupa NEFRE powstała na początku 2006 r. Jej założyciele Piotr Dziker” Chrząstek oraz Kamil „Kamilos” Ostrowski współtworzyli i współpracowali wcześniej m.in. z Lari Fari, Ideo, Natanael, Habakuk. Do obecnie liczącego 7 osób składu NEFRE zaprosili muzyków sesyjnych grających na co dzień z czołówką polskiego szołbiznesu muzycznego. Stylistyka grupy łączy w...więcej »

wydarzenia - Ska-Reggae Festival 2008 - dzień II - ska/reggae

Ska-Reggae Festival 2008 - dzień II - ska/reggae - 2008-10-11 - Wrocław - Madness

THE SPANKERS The Spankers jest zespołem z Czech a dokładnie z Pragi grającym ska/rocksteady. Zespł składa się z 8 członkw wliczając 3 instrumenty dęte. Niewątpliwie ogromnym atutem grupy jest wokalistka Tereza (ex.wok. Discoballs.) o anielskim głosie. Grają tylko swoje własne utwory w połączeniu z niewielką ilością jazzu, funk i innych stylw. To będzie ich pierwszy koncert w innym kraju...więcej »

wydarzenia - Horace Andy & Dub Asante Band

Horace Andy & Dub Asante Band - 2008-10-21 - Warszawa - klub Proxima

Horace Andy, wielka gwiazda muzyki roots reggae w Polsce. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów z Jamajki. Jako autor tekstów znany jest z takich utworów jak „Government Land”, „You Are My Angel”, „Skylarking”, a także z wykonywania coveru „Ain’t No Sunshine”. W 2008 roku ukazał się jego najnowszy...więcej »

wydarzenia - Horace Andy & Dub Asante Band

Horace Andy & Dub Asante Band - 2008-10-22 - Kraków - klub Studio

Horace Andy, wielka gwiazda muzyki roots reggae w Polsce. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów z Jamajki. Jako autor tekstów znany jest z takich utworów jak „Government Land”, „You Are My Angel”, „Skylarking”, a także z wykonywania coveru „Ain’t No Sunshine”. W 2008 roku ukazał się jego najnowszy...więcej »

wydarzenia - 20 lat prucia głośników - Urodziny Joint Venture Sounds System

20 lat prucia głośników - Urodziny Joint Venture Sounds System - 2008-10-24 - Warszawa - CDQ

Tak oto nadszedł długo wyczekiwany moment. Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na imprezę szczególną. 20 lat prucia głośników - Urodziny Joint Venture Sounds System JOINT VENTURE SOUND SYSTEM, pionierski polski kolektyw DJ'ski związany z reggae, obchodzi swoje dwudziestolecie. Wiele decybeli basu popłynęło w powietrze od momentu, kiedy w 1988 roku w zgorzeleckim MDK DJ Maken...więcej »

wydarzenia - The Puppini Sisters

The Puppini Sisters - 2008-10-25 - Wrocław - C.S. IMPART, ul. Mazowiecka 17

Absolutna rewelacja koncertowa po raz pierwszy w Polsce! Po obejrzeniu francuskiego filmu animowanego, znanego u nas pod tytułem "Trio z Belleville", w którym ważną rolę odgrywa żeńskie trio wokalne końca lat 40. XX wieku, panie Marcella Puppini, Stephenie O’Brien i Kate Mullins postanowiły wskrzesić klimat złotych lat swingu, wzorując się na niezwykle popularnej w tamtych latach...więcej »