HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - maj 2009

wydarzenia - Ziggie Piggie – koncert promujący nową płytę!

Ziggie Piggie – koncert promujący nową płytę! - 2009-05-02 - Sosnowiec - Muza

Już 2 maja zapowiada się jedno z ciekawszych wydarzeń artystycznych w Zagłębiu i na Śląsku jeśli chodzi o scenę reggae/ska/jazz. Zespół Ziggie Piggie po transformacji to obecnie: Sebastian „Stecyk” Steć (ojciec całego zamieszania, były perkusista m.in. Skankana i Konopiansów), część ambient-jazzowego zespołu Muariolanza z Mariuszem „Orłem” Orzełowskim na czele (http://www.muariolanza.pl), a na wokalu króluje Gabrysia „Gabi” Budzianowska, znana szerzej jako wokalistka Natural Mystic. (<a...więcej »

wydarzenia - Dubstep Ahead! – Rob Sparx (UK)

Dubstep Ahead! – Rob Sparx (UK) - 2009-05-08 - Kraków - Krzysztofory

Po kwietniowym lokalnym wydaniu Dubstep Ahead! Nadszedł czas aby zaprezentować Wam kolejnego uznanego producenta z wysp brytyjskich. Mieszkający w Leicester Rob Sparx bo o nim mowa to muzyk i multiinstrumentalista mający na swoim koncie wiele świetnych dubstepowych wydawnictw 12”, które uczyniły go jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci sceny dubstep. Poza gościem z UK na...więcej »

wydarzenia - Wersja de Lux ODWOŁANY!!!

Wersja de Lux ODWOŁANY!!! - 2009-05-08 - Wrocław - Klub Muzyczny Łykend

Zapowiadająca nową płytę ekipa z Gdyni zawita na dwa koncerty na Dolny Śląsk. Koncert pierwszy we Wrocławiu.więcej »

wydarzenia - Wersja de Lux

Wersja de Lux - 2009-05-09 - Wałbrzych - Kontrabanda

Zapowiadająca nową płytę ekipa z Gdyni zawita na dwa koncerty na Dolny Śląsk. Koncert drugi w Wałbrzychu.więcej »

wydarzenia - Black Beat Night !!

Black Beat Night !! - 2009-05-12 - Warszawa - Fonobar (ul. Wawelska 5)

Porywające groovowo-funkowe rytmy lat 70tych rodem nie tylko z San Francisco, Nowego Jorku czy Chicago, ale także z głębi brazylijskiej faveli czy nigeryjskiego Lagos a wszystko to dodatkowo okraszone latynosko-afrykańskim sosem...Spodziewać się więc można funku, soulu, juju, afrobeatu jak również samby, merengue, salsy, mambo i wielu innych gorących brzmień a wszystko to za sprawą dwóch...więcej »

wydarzenia - Kingston Kitchen, Banda de Chicas

Kingston Kitchen, Banda de Chicas - 2009-05-15 - Warszawa - CDQ

Supergrupa, którą tworzą Dr. Ring Ding oraz członkowie Rotterdam Ska-Jazz Foundation w Polsce! Ska, jazz, world music w jednym. Jamajskie old school ska wymieszane z folklorem rosyjskim. Nowe spojrzenie na przeboje AC/DC, Elvisa Presleya, Michela Legranda. Tego nie można przegapić!!! Gdyby tego było mało, niespodzianka!!! Banda de Chicas - najświeższy projekt na warszawskiej...więcej »

wydarzenia - Upbeat Quartet + goście

Upbeat Quartet + goście - 2009-05-16 - Warszawa - Kawiarnia Nowy Świat

W sobotni wieczór z całą pewnością warto zjawić się w Kawiarni Nowy Świat (skrzyżowanie Nowego Światu i Świętokrzyskiej), szczególnie że na pewno mało kto słyszał o wschodzących gwiazdach jakie tam zagrają. Upbeat Quartet to nowa jamajska siła na polskiej scenie. Oni pokażą Ci co to Ska, Soul, Jazz i Reggae. Od nich dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o karaibskiej rytmice!...więcej »

wydarzenia - Dr. Ring Ding Soundsystem Show

Dr. Ring Ding Soundsystem Show - 2009-05-16 - Bydgoszcz - Yakiza ul. Podolska 15

"Zapraszamy w ramach dziesiątych urodzin Wyższej Szkoły Gospodarki na niespotykaną w województwie kujawsko-pomorskim imprezę przy gorących klimatach z Jamajki do klubu YakizA w Bydgoszczy. Miasto nad Brdą odwiedzi niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju weteran niemieckiej sceny reggae, ska, dancehall a mianowicie DR. RING-DING. Tego wieczoru będziecie mieli okazje zapoznać się ze...więcej »

wydarzenia - Upbeat Quartet + goście

Upbeat Quartet + goście - 2009-05-17 - Warszawa - Piknik "O Holender" ul. Kubusia Puchatka

W sobotni wieczór z całą pewnością warto zjawić się w Kawiarni Nowy Świat (skrzyżowanie Nowego Światu i Świętokrzyskiej), szczególnie że na pewno mało kto słyszał o wschodzących gwiazdach jakie tam zagrają. Upbeat Quartet to nowa jamajska siła na polskiej scenie. Oni pokażą Ci co to Ska, Soul, Jazz i Reggae. Od nich dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o karaibskiej rytmice!...więcej »

wydarzenia - The Bartenders, Banda de Chicas (w/Skadictator), Skromny Pan Myszon

The Bartenders, Banda de Chicas (w/Skadictator), Skromny Pan Myszon - 2009-05-17 - Warszawa - Centralny Basen Artystyczny

Od godziny 20 NON STOP SKA WEEKEND kontynuowany będzie w Centralnym Basenie Artystycznym, gdzie gwiazdami wieczoru będą Banda de Chicas z nieodłącznym Januszem Rutkowskim i gościnnym Skadyktatorem oraz muzycy z najlepszego ska-jazzowego składu w okolicy, a więc The Bartenders. Wielce prawdopodobne, że znów nie zabraknie też Upbeat Quartetu, a jak zapewniają organizatorzy będą też inne...więcej »

wydarzenia - Vespa

Vespa - 2009-05-17 - Toruń - Piwnica pod Aniołem

Vespa po dwumiesięcznej przerwie koncertowej kontynuuje swoją nieustającą trasę Potwór Tour 2008-3000. „Rimemba de dejs? Voljum2” – bo taki podtytuł nosi trasa - to cykl koncertów powodowany reedycją na cd kasetowego debiutu szczecińskiej grupy. Płyta dostępna jest w sklepach muzycznych w całej Polsce a na stronie internetowej zespołu w limitowanej, ręcznie...więcej »

wydarzenia - Bob Fest – Bob Marley Tribute Festival

Bob Fest – Bob Marley Tribute Festival - 2009-05-22 - Warszawa - Radio Luxembourg

W dniach 22 – 24 maja w ramach Betsson Music Nigths odbędzie się w Warszawie, w klubie Radio Luxembourg, pierwszy polski festiwal Boba Marleya, Bob Fest – Bob Marley Tribute Festival. Organizatorzy festiwalu zdecydowali się na trzydniową formę festiwalową, która będzie łączyć różne rodzaje aktywności artystycznych i klubowych. Trzonem festiwalu będzie blok koncertowy oraz...więcej »

wydarzenia - Jamaican Blue Beat Night - Bigger Boss Sound & Cheafhearer

Jamaican Blue Beat Night - Bigger Boss Sound & Cheafhearer - 2009-05-23 - Warszawa - Lorelei ul. Widok 8

W dobie szalejących juwenaliów zapraszamy na troszkę inną imprezę. Tym razem specjaliści od złotej ery muzyki jamajskiej, czyli Bigger Boss Sound zawitają do klubu Lorelei na ulicy Widok 8 ( rzut winylem od rotundy) i zaprezentują najnowsze zdobyczne single reggae/ska/rocksteady. Gościem specjalnym na imprezie będzie Chefhearer z Berlina, prawdziwy soul man! Zapalony kolekcjoner...więcej »

wydarzenia -  DUB TEMPLE #11

DUB TEMPLE #11 - 2009-05-23 - Kraków - Krzysztofory

Grają: COP (Węgry) YAC / Diggin.pl (Gubin) DR. SZRON / From Dub 2 Dub, Redekonstrukcje (Lublin) OPTIK / Oto Studio, Mekkatech (Kraków) DUBSEED / Dub Chanters (Kraków) Majowa edycja Dub Temple będzie próbą przedstawienia odmiany dubu, która z jednej strony uważana jest za główną inspirację do powstania szeregu innych gatunków muzycznych i której producenci oraz wydawnictwa cieszą...więcej »

wydarzenia - Upbeat Quartet

Upbeat Quartet - 2009-05-29 - Warszawa - Mały Dziedziniec UW

Upbeat Quartet to nowa jamajska siła na polskiej scenie. Oni pokażą Ci co to Ska, Soul, Jazz i Reggae. Od nich dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o karaibskiej rytmice! Dionizyjski dynamit i apolińskie doświadczenie. Szacunek dla tradycji oraz permanentne poszukiwanie nowego. Hot Jamaican Mixture! Ugryź to! Upbeat Quartet to: Paweł Biedrzycki bezbłędnie kreacyjny...więcej »

wydarzenia - Warsaw Breaks: Freestylers

Warsaw Breaks: Freestylers - 2009-05-29 - Warszawa - CDQ

Gwiazdy tego kalibru specjalnie rekomendować nie trzeba. W maju po raz kolejny zawita nad Wisłę brytyjska legenda sceny klubowej, prawdziwa breakbeatowa potęga – Freestylers. Ekipę z Londynu reprezentować będą: jeden z jej ojców założycieli - Aston Harvey, oraz główny MC składu, SirReal. Set Brytyjczyków będzie główną atrakcją Warsaw Breaks - nowego przedsięwzięcia na imprezowej...więcej »

wydarzenia - Easy Skankin 5 - Edycja jubileuszowa

Easy Skankin 5 - Edycja jubileuszowa - 2009-05-30 - Szczecin - Alter Ego

Jak ten czas leci! Ani się obejrzeliśmy, a tu już 5-ta edycja Easy Skankin! Mixmasta Tatowski i Radrik zapraszają z tej okazji na kolejną potańcówkę w klasycznym stylu! Z okazji jubileuszu towarzyszyć im będzie gość specjalny Dr Love – Yardee z Sosnowca, specjalista od grania i organizowania imprez z muzyką jamajską, który w swoim kejsie ma sporo klasyków idealnie wpasowujących się...więcej »