Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - marzec 2011

wydarzenia - 5 URODZINY BIMBA SOUND, czyli SKA było przed Reggae!

5 URODZINY BIMBA SOUND, czyli SKA było przed Reggae! - 2011-03-11 - Poznań - Klub Reset

Panie i Panowie, Bracia i Siostry, przywdziewajcie fraki i suknie, lakierki i szpilki! Już 11 marca obchodzić będziemy uroczystość związaną z piątą rocznicą powstania Bimba Sound, zwycięzców Poznańskiego Clashu Babel Sound Clash 2007. Z okazji okrągłego jubileuszu działalności Radzia i Acida, swoją wizytę zapowiedział sam Pan i Władca, Wielki...więcej »

wydarzenia - Trzy Kolory w Radiu EGIDA

Trzy Kolory w Radiu EGIDA - 2011-03-14 - bd - www.egida.us.edu.pl

Wieczór 14 marca upłynie nam w rytm zmysłowego i słonecznego oldshool ska zza oceanu. Punktem wyjścia będzie dla nas najnowsza płyta The Aggrolites - Rugged Road. Przypomnę Wam także ostatnie płyty zespołów: Westbound Train, The Slackers czy Deal's Gone Bad. Sprawdzimy co kryje się pod pojęciem accoustic ska oraz wrócimy do fenomenalnej płyty z remixami Zion Train w "zakątku dubowym"....więcej »

Cała Góra Barwinków i Skambomambo - 2011-03-19 - Szczecin - SCK Kontrasty

koncert reggae i ska + SKA-NDAL Party Cała Góra Barwinków - CGB - działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe...więcej »

wydarzenia - Perkałaba

Perkałaba - 2011-03-23 - Kraków - klub Imbir, ul. Św. Tomasza 35

Perkałaba (Iwano-Frankowsk - Ukraina) "Perkałaba" to nazwa niewielkiej miejscowości na Ukrainie, gdzie jeszcze do połowy lat 80tych działał ogromny szpital psychiatryczny. Jego pacjentami w dużej części byli przeciwnicy systemu politycznego, zamykani na przymusowe leczenie, niepokorni artyści, ludzie kierujący się innymi wartościami niż te, które wyznaczała władza komunistyczna. Tak...więcej »

wydarzenia - SKA! w Imbirze - The Balangers

SKA! w Imbirze - The Balangers - 2011-03-24 - Kraków - Imbir

THE BALANGERS & SKA PARTY Dobrą zabawę zapewni wschodząca gwiazda polskiej sceny ska - The Balangers z Rzeszowa. Po koncercie afterparty w rytmach ska. Dla Pań W Spódniczkach - płyta GRATIS! :) wjazd: 7złwięcej »

wydarzenia - KoNoPiAnS, Tife Tife!, Art. 43

KoNoPiAnS, Tife Tife!, Art. 43 - 2011-03-26 - Czeladź - Hala Jubileuszowa

Już w sobotę 26 marca od godziny 18:30 w czeladzkiej Hali Jubileuszowej przy ulicy Sportowej 2 rozlegną się pozytywne dźwięki OldSchoolReggae z długo wyczekiwanej nowej płyty zagłębiowskiego zespołu KoNoPiAnS. Choć od premiery minęło już blisko 2 miesiące, płyta ciągle nie doczekała się swojej premiery w rodzimej Czeladzi. Dla przybyłych zabrzmią nie tylko nowe piosenki, ale i stare hity...więcej »

740 Milionów Oddechów - 2011-03-26 - Nysa - Redos

740 Milionów Oddechów promować będzie swoją debiutancką płytę pt. "Porachunki".więcej »

wydarzenia - ODWOŁANY! Ska De Luxe: Skauci, Real Cool Sound & Ska Dyktator

ODWOŁANY! Ska De Luxe: Skauci, Real Cool Sound & Ska Dyktator - 2011-03-26 - Warszawa - In Decks MusiClub

Koncert pod patronatem serwisu rudemaker.pl. Już 26 marca, w sobotę zapraszamy na Ska De Luxe!!! To druga edycja wspaniałej imprezy, na której gwiazdą będzie legendarny zespół Skauci – mistrzowie muzyki ska, reggae, rocksteady! Członkowie zespołu Skauci zaczynali w 1998. Było ich trzech i grali punk rocka z elementami ska. Szybko jednak ich muzyczne fascynacje skierowały się...więcej »

wydarzenia - SKAloryfer

SKAloryfer - 2011-03-28 - bd - http://www.uwmfm.pl

Audycja SKAloryfer - jako zamysł - powstała w maju 2007 roku. Po pewnym czasie przyszła pora na zrealizowanie tej wizji i to właśnie 4 listopada był tym dniem, kiedy w radiu UWM FM pierwszy raz od dawna poleciało dobre SKA. SKAloryfer to nie tylko 2-godzinna audycja raz w tygodniu, to również promocja muzyki i sceny SKA /...więcej »

Lyapis Trubetskoy, Poparzeni Kawą Trzy - 2011-03-30 - Warszawa - Stodoła, ul. Batorego 10

Zapraszamy 30 marca 2011 na jedyny koncert legendarnej białoruskiej grupy Lyapis Trubetskoy. Poruszająca się w estetyce art/ska/punk siedmioosobowa orkiestra słynie z niezwykle żywiołowych koncertów, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Ich koncerty to prawdziwa gratka dla fanów grania spod znaku Leningrad. Obecnie grupa uznawana jest powszechnie za jeden z najważniejszych...więcej »

Inne Granie: KoNoPiAnS, Żywica, StarGuardMuffin - 2011-03-30 - Chorzów - Chorzowskie Centrum Kultury

"Inne Granie w ChCK" to zapoczątkowany w 2009 r. cykl koncertowy Chorzowskiego Centrum Kultury, w którym prezentują się młode, interesujące zespoły z kręgu muzyki alternatywnej. Współorganizatorem cyklu jest nowe śląskie wydawnictwo muzyczno-literackie Falami. Założycielem Falami jest Marcin Babko: wokalista i autor tekstów...więcej »

740 Milionów Oddechów - 2011-03-30 - Wrocław - Od Zmierzchu Do Świtu

Zespół 740 Milionów Oddechów powstał na przełomie 1993 i 1994 roku w Opolu. Na początku próby obywały się w piwnicach pewnej firmy, tam też rodziły się pierwsze utwory, zdecydowanie punkowe. Po krótkim czasie ukształtował się główny trzon zespołu, który grał przez wiele lat w prawie niezmienionym składzie. W 1994 roku w rozgłośni studenckiej w Opolu został nagrany materiał demo, który...więcej »