Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - kwiecień 2011

wydarzenia - Skatalizator

Skatalizator - 2011-04-01 - bd - http://www.uniradio.pl

1 kwietnia gośćmi Kuby Zalewskiego będzie 20% składu Las Melinas (i nie jest to przyspieszony prima aprilisowy żart)! Wspólnie będą promować ich koncert, który 3 kwietnia zagrają razem z The Toasters we wrocławskim klubie Madness. Porozmawiają także o muzyce, która jest meliniarskim spiritus movens (okaże się wówczas, czy bardziej spiritus, czy bardziej movens). Poza promocją koncertu planowana jest również radiopremiara kilku utworów, które znajdą się na nadchodzącej wielkimi krokami pierwszej płycie Melinasów. Kliknij, by posłuchać <a...więcej »

wydarzenia - Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy - 2011-04-01 - Kraków - Klub Kryjówka , Ul. Sławkowska 11

POPARZENI KAWĄ TRZY (rok założenia - wrzesień 2005) to zaskakująca kombinacja dziennikarzy konkurujących rozgłośni RMF FM, Radia Zet oraz telewizji TVN i zapalonych muzyków, którzy łamiąc stereotypy, stworzyli zgrany zespół. POPARZENI KAWĄ TRZY, czyli Roman Osica, Krzysztof Zasada i Marian Hilla z RMF FM, Wojciech Jagielski z TVN, Mariusz Gierszewski - radio ZET oraz Krzysztof...więcej »

wydarzenia - Fatty Fatty, Real Cool Sound

Fatty Fatty, Real Cool Sound - 2011-04-02 - Olsztyn - Browarnia Stara Warszawska

UWAGA UWAGA! Drugiego kwietnia w naszych skromnych progach zagości jedyny i niepowtarzalny i najbardziej rootsowy z rootsowych FATTY FATTY SOUND prosto ze stolicy! Jako rozgrzewka- dobrze znany w Olsztynie REAL COOL SOUND, który już zdążył narobić zamieszania w prawdziwym rudeboy stylee! ... Manfas z Xyhem zaserwują nam to co mają najlepsze, czyli klasyczne...więcej »

740 Milionów Oddechów - 2011-04-02 - Ozimek - Zberny Music Club

740 Milionów Oddechów promować będzie swoją debiutancką płytę pt. "Porachunki".więcej »

wydarzenia - Rasta Się Rozrasta vol. 1 - KoNoPiAnS!

Rasta Się Rozrasta vol. 1 - KoNoPiAnS! - 2011-04-02 - Katowice - Kultowa

Kultowa Katowice oraz amatorska agencja artystyczna Heavy Riff Promotion, prezentują: Rasta Się Rozrasta vol. 1 Z niemałą przyjemnością, rozpoczynamy serię imprez w klimacie reggae-rasta! A rozpoczynamy je z hukiem, gdyż gwiazdą pierwszej edycji Rasta Się Rozrasta będą prekursorzy muzyki reggae w Polsce, zespół KoNoPiAnS!! Każda edycja przyjmie następującą formę: Koncert...więcej »

wydarzenia - The Toasters i Las Melinas

The Toasters i Las Melinas - 2011-04-03 - Wrocław - Madness

Cena biletu w dniu koncertu 25 zł. Cena biletu przedsprzedaż- 20 zł. (K.M.Madness ul. Hubska 6) Rezerwacja biletów dla osób z poza Wrocławia na e-mail: kontakt@madness.wroclaw.pl (do 02.04.2011) XXX-ta rocznica istnienia: THE TOASTERS – LEGENDY NYC SKA – 3 kwietnia 2011r. Podczas 30 lat istnienia zespół zagrał blisko 5000 koncertów. Zespół występował w Ameryce...więcej »

wydarzenia - SKAloryfer

SKAloryfer - 2011-04-04 - bd - http://www.uwmfm.pl

Audycja SKAloryfer - jako zamysł - powstała w maju 2007 roku. Po pewnym czasie przyszła pora na zrealizowanie tej wizji i to właśnie 4 listopada był tym dniem, kiedy w radiu UWM FM pierwszy raz od dawna poleciało dobre SKA. SKAloryfer to nie tylko 2-godzinna audycja raz w tygodniu, to również promocja muzyki i sceny SKA /...więcej »

wydarzenia - The Toasters, The Stylacja, SielSKA

The Toasters, The Stylacja, SielSKA - 2011-04-04 - Bydgoszcz - Estrada Stagebar

The TOASTERS / NYC SKA Est. 1981 http://www.toasters.org/ http://www.myspace.com/toasters The Stylacja / Ska / Łodź www.myspace.com/thestylacja SielSKA / Reggae Ska / Bydgoszcz www.zespolsielska.pl 04.04.2011 / poniedziałek drzwi 18.30 / start 19.00 wjazd 20/25 zł bilety w klubie i na www.ticketpro.pl / lub w ich punktach...więcej »

wydarzenia - The Toasters, Skadyktator

The Toasters, Skadyktator - 2011-04-05 - Warszawa - Fonobar

Koncert na 30lecie zespołu!!! Zagrają: THE TOASTERS SKADYKTATOR oraz gościnnie : Mr.Kfiater (The Mugshots) - puzon THE TOASTERS to jedna z największych legend amerykańskiej sceny ska. Grają razem od 30 lat i są najdłużej działającym zespołem tego gatunku w USA. Dorobek muzyczny w postaci 19 albumów, niezliczonej ilości singli i teledysków oraz ponad 5000(!) zagranych...więcej »

wydarzenia - Ska Party: Hot Shot Sound

Ska Party: Hot Shot Sound - 2011-04-08 - Kraków - Miasto Gadających Głów, ul. Wielopole 11

HOT SHOT SOUND (ska, reggae, rocksteady) Selektorzy: Irek - od 2002 organizator Ska imprezy i koncertów w Łodzi, ex-Shake a Leg Sound System, pasjonat starego, dobrego Ska, Ania - młoda, zaczynająca swą przygodę z dj-ką fanka kobiecych wokali oraz wielbicielka nowszych rytmów Reggae, stanowiąca idealną przeciwwagę dla 'konserwatywnego' Irka <a...więcej »

Cała Góra Barwinków, Sound's Good, Sensiethief - 2011-04-08 - Lublin - Graffiti

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające...więcej »

Konopians i 740 Milionów Oddechów - 2011-04-08 - Opole - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

740 Milionów Oddechów to jeden z tych zespołów, które uznać należy za weteranów sceny ska i nie ma w tym większej przesady... Grupa pochodzi z Opola i zaczynając swoją działalność od punkowych brzmień z czasem przesza na pozycje muzyczne, z którymi kojarzona jest obecnie. Sami muzycy przyznaja, że "...początku zespołu nikt za dobrze nie pamięta, ale za pomocą izotopu węgla...więcej »

wydarzenia - SKA party vol. I

SKA party vol. I - 2011-04-08 - Lublin - Tektura

Pierwsza edycja SkaParty w Tekturze! Podczas imprezy usłyszymy dźwięki ska, rocksteady, reggae, ale także cofniemy się do czasów, gdy na parkietach królował rock’n’roll lat 60-tych i punk’77. Imprezę rozkręci dwójka dj-ów, która miksując tak odrębne gatunki pobudzi do tańca nawet najbardziej wybredne i oporne osoby. ZAPRASZAMY! Imprezie patronuje RUDEMAKER.PL.więcej »

wydarzenia - Cała Góra Barwinków, Niagara

Cała Góra Barwinków, Niagara - 2011-04-09 - Biłgoraj - CKN Pogotowie

Trasa promująca nową płytę CGB pt. "Kocham kłopoty". Cała Góra Barwinków www.myspace.com/calagorabarwinkow support: Niagara www.myspace.com/niagaraplwięcej »

wydarzenia - Trzy Kolory w Radiu EGIDA

Trzy Kolory w Radiu EGIDA - 2011-04-11 - bd - www.egida.us.edu.pl

Kolejny poniedziałek, to nasze iście wiosenne spotkanie z brzmieniami polskiego ska, zapowiedziami juwenaliowych koncertów i nutką świeżego dancehallu. Na antenie zasłyszycie folkowo-ska-rockowy projekt Enej, wrocławski zespół Sakra, czy nowość od 740 milionów oddechów. Najnowsze Alpha Blondy z Francji i z jamajskich parkietów nowe riddimy i spece w temacie, tacy jak Mavado, Elephant Man...więcej »

wydarzenia - SKAloryfer

SKAloryfer - 2011-04-11 - bd - http://www.uwmfm.pl

Audycja SKAloryfer - jako zamysł - powstała w maju 2007 roku. Po pewnym czasie przyszła pora na zrealizowanie tej wizji i to właśnie 4 listopada był tym dniem, kiedy w radiu UWM FM pierwszy raz od dawna poleciało dobre SKA. SKAloryfer to nie tylko 2-godzinna audycja raz w tygodniu, to również promocja muzyki i sceny SKA /...więcej »

wydarzenia - Vespa

Vespa - 2011-04-14 - Gliwice - Śląski Jazz Club

Patronat medialny nad koncertem sprawuje rudemaker.pl. Vespa to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska. Chociaż od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock’n’rolla, odrobinę soulu, a nawet bluesa. Koncerty i wizerunek grupy to krzywe i bezlitosne zwierciadło, w którym ujrzeć można odbicie...więcej »

wydarzenia - Las Melinas & The Bauagans

Las Melinas & The Bauagans - 2011-04-15 - Szprotawa - klub Stodoła

Las Melinas & The Bauagans w Szprotawie w klubie Stodoła, po koncercie ska, reggae party. (szczegóły wkrótce)więcej »

wydarzenia - DDR Party: edycja SKA

DDR Party: edycja SKA - 2011-04-15 - Łódź - Klub Jazzga, ul. Piotrkowska 17

Disco Dance Revolution to trwający od 6 lat cykl imprez propagujących specyficzną stylistykę lat 80-90 łączoną z różnymi często wykluczającymi się gatunkami muzycznymi. Po electro, indie-disco i rożnych innych hybrydach nowych brzmień nadszedł czas na cofnięcie się do początków DDR PARTY. Jako wyraz podziękowania dla zawsze licznie obecnej punkowej załogi oraz pokazanie jaką petardą...więcej »

wydarzenia - The Bartenders meet Daniel Broman

The Bartenders meet Daniel Broman - 2011-04-15 - Warszawa - Klub Jaś i Małgosia, Ul. Jana Pawła II 57

Zapraszamy na specjalny koncert stołecznej ska-jazzowej formacji The Bartenders, która gościć będzie tego wieczora Daniela Bromana - wokalistę znakomitej duńskiej grupy Babylove & the Van Dangos! Muzycy poznali się podczas wspólnego koncertu w krakowskim klubie Imbir, zaś pretekstem do obecnego spotkania jest udział Daniela w przygotowywanym właśnie debiutanckim albumie The...więcej »

wydarzenia - Vespa

Vespa - 2011-04-15 - Wrocław - Madness

Już w najbliższy piątek, 15 kwietnia 2011, w Klubie Muzycznym Madness we Wrocławiu koncert zespołu Vespa, który powraca z najgroźniejszym szoł estradowym! Vespa to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska. Chociaż od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock’n’rolla, odrobinę soulu, a nawet...więcej »

wydarzenia - Otwarcie sezonu motocyklowego 2011: Sari Ska Band i Dzioło

Otwarcie sezonu motocyklowego 2011: Sari Ska Band i Dzioło - 2011-04-16 - Tarnowskie Góry - Klub 22, ul. Czarnohucka 22

W najbliższy weekend w tarnogórskim "Klubie 22" odbędzie się VI Rajd Motocyklowy. W programie są atrakcje nie tylko dla miłośników dwóch kółek – będą koncerty, konkursy, zabawy dla dzieci. Impreza otwierająca sezon motocyklowy 2011 rozpocznie się o godz. 17 – w sobotę, 16 kwietnia. Do godz. 19 zaplanowano zakwaterowanie uczestników rajdu. Wtedy nastąpi oficjalne...więcej »

wydarzenia - RazTuRazTam

RazTuRazTam - 2011-04-16 - Wałbrzych - Kontrabanda

Ostatni koncert reggae w wałbrzyskiej Kontrze. Oprócz RazTuRazTam wystąpią równie: Kowal - freestyle przy akompaniamencie żywych instrumentów Radorasta - reggae, ragga, dancehall, dubwięcej »

Vespa - 2011-04-16 - Kraków - Imbir

Nieustająca STARSI GRUBSI BOGATSI TOUR 2010-3000.więcej »

Vespa - 2011-04-17 - Gorzów Wielkopolski - Miejskie Centrum Kultury

Nieustająca STARSI GRUBSI BOGATSI TOUR 2010-3000.więcej »

wydarzenia - SKAloryfer

SKAloryfer - 2011-04-18 - bd - http://www.uwmfm.pl

W poniedziałkowym audycji znajdą coś dla siebie miłośnicy głównie jednego podgatunku muzyki SKA. W SKAloryferze będzie można usłyszeć utwory takich zespołów jak: São Paulo Ska Jazz, Rotterdam Ska-Jazz Foundation, Taapa Groove, Ska Cubano czy New York Ska-Jazz Ensemble. Kliknij, by posłuchać <a...więcej »

wydarzenia - Ska Dyktator - Noc Przyjemności

Ska Dyktator - Noc Przyjemności - 2011-04-21 - Warszawa - In Decks MusiClub

KAŻDY CZWARTEK - Noc Przyjemności Ska Dyktator Start g. 20:00 Wjazd free SKA-Dyktator aka Wielki Imperator albo po prostu - Pan i Władca. Zstąpił na ziemię, aby SKAokratyczne dobro i prawda zatryumfowały nad złem pleniącym się w tej krainie. Można nazwać go Zbawicielem, ale to zdecydowanie zbyt pacyfistycznie obciążone określenie. Celem Jego Ekscelencji jest permanentna...więcej »

Vespa - 2011-04-28 - Poznań - Blue Note

Nieustająca STARSI GRUBSI BOGATSI TOUR 2010-3000.więcej »

wydarzenia - Vespa + Midnaid Devilz

Vespa + Midnaid Devilz - 2011-04-29 - Świnoujście - Jazz Club Centrala

Vespa to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska. Chociaż od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock’n’rolla, odrobinę soulu, a nawet bluesa. Koncerty i wizerunek grupy to krzywe i bezlitosne zwierciadło, w którym ujrzeć można odbicie showbiznesu, mediów, samych słuchaczy. Vespa jest jedną z...więcej »

wydarzenia - VII Majówka Reggae

VII Majówka Reggae - 2011-04-30 - Olesno - Amfiteatr, ul. Solny Rynek 2

W sobotę 30 kwietnia odbędzie się już siódma edycja Majówki Reggae. Zagrają: 19.00 - 19.45 - Jahoo 20.10 - 21.10 - The Bartenders 21.30 - 23.00 - Bakshish w przerwach między zespołami Rastasafari Sound System oraz DJ Leo. Te składy zagrają także na późniejszym afterparty w New York bar w Hotelu Olesno. Start o godzinie 19. Wstęp jak zawsze...więcej »