The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - marzec 2012

wydarzenia - Yellow Cap

Yellow Cap - 2012-03-02 - Szklarska Poręba - Jazgot

Yellow Cap powstał w 1998 roku w Goerlitz. Mimo to większość muzyków mieszka w Berlinie i Dreźnie. Zespół tworzy 9 muzyków: gitarzysta - Marc Winkler , klawiszowiec - Peter Moewes , basista - Peter Shamble, perkusista - Lars Friedrich, wokalista - Kay Natusch, saksfonista - Michael Moennig, grający na instrumentach perkusyjnych - Thomas Kuehn, trębacz - Joerg Fiedler oraz puzonista - Rudi Pankotsch. W 2004 roku zespół wydał swój pierwszy album zatytuowany "Doesn´t matter". W następnych latach wychodzą dwa kolejne: koncertowy "LIVE!" (2005) i...więcej »

wydarzenia - The Bartenders + Dj Wiadro Dobrej Muzyki

The Bartenders + Dj Wiadro Dobrej Muzyki - 2012-03-02 - Warszawa - Kosmos Kosmos, ul. Koszykowa 55

Nasze nieustające tournee po Warszawie trwa! Żeby się nie nudzić staramy się za każdym razem grać gdzie indziej. Tym razem odwiedzamy zupełnie nowiutką śródmiejską miejscówkę! Kosmos Kosmos! W Kosmosie jeszcze nas nie było :) Jesteśmy The Bartenders. Jest nas dziesięciu, a jeden z drugiego przystojny, utalentowany, mądry i uczciwy. Połączyła nas miłości do ska, reggae i jazzu...więcej »

wydarzenia - Yellow Cap, The Stylacja

Yellow Cap, The Stylacja - 2012-03-03 - Wrocław - Madness

Yellow Cap powstał w 1998 roku w Goerlitz. Mimo to większość muzyków mieszka w Berlinie i Dreźnie. Zespół tworzy 9 muzyków: gitarzysta - Marc Winkler , klawiszowiec - Peter Moewes , basista - Peter Shamble, perkusista - Lars Friedrich, wokalista - Kay Natusch, saksfonista - Michael Moennig, grający na instrumentach perkusyjnych - Thomas Kuehn, trębacz - Joerg Fiedler oraz puzonista - ...więcej »

wydarzenia - Ska Dancing

Ska Dancing - 2012-03-06 - Lublin - Scena Opium

Zapraszamy Was w każdy wtorek do Sceny Opium, gdzie króluje na parkiecie muzyka ska, rocksteady, 2tone, shg reggae, swing, calypso, a także rock n roll. W tych klimatach powracamy do lat '60, kiedy to muzyka ska zawładnęła jamajską sceną i zrodziła wielkie gwiazdy tego gatunku, a sale taneczne pulsowały jej gorącym rytmem. Ska prezenterka:MarySkawięcej »

wydarzenia - Dzień Kobiet ze SKA DYKTATORem! Special guests: Bartek Szemis i Śnieżynki!

Dzień Kobiet ze SKA DYKTATORem! Special guests: Bartek Szemis i Śnieżynki! - 2012-03-08 - Warszawa - Klub InDecks

KAŻDY CZWARTEK - Noc Przyjemności (Ska Dyktator & Friends) Ska Dyktator Start g. 20:30 Wjazd free +Wyjątkowy Gość! szef studia Szumna 8, perkusita wielu reggae i ska bendów (Amos, Rasta Warrior, Stage Of Unity, The Bartenders, Upbeat Quartet, Mipasi...), producent i inżynier dźwięku, blisko związany z warszawskimi The Bartenders, KcZet i Śnieżynkami - BARTEK SZEMIS...więcej »

wydarzenia - ROOTS EDUKACJA: Roots Defender, Dub Rising, Jah Wind, Messenjah Youths (UK)!

ROOTS EDUKACJA: Roots Defender, Dub Rising, Jah Wind, Messenjah Youths (UK)! - 2012-03-09 - Lublin - Scena Opium

ROOTS EDUKACJA z MESSENJAH YOUTHS (UK)! ROOTS DEFENDER od samego początku stawia na muzyczną współpracę, zapraszając do udziału w ROOTS EDUKACJI czołowe ekipy sound systemowe z Polski. Tym razem, zachęceni nauczaniem DJa OKeja ("tugewer znaczy razem!"), postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie z lubelskim JAH WIND (MYSTICDUBS.ORG) zaprosić specjalistów od dubowych pogłosów,...więcej »

wydarzenia - Mystic Dubs meets MessenJAH Youths (UK)

Mystic Dubs meets MessenJAH Youths (UK) - 2012-03-10 - Warszawa - Mandala

Już 10.03 Mystic Dubs zaprasza na prawdziwy międzynarodowy meeting dubowej młodzieży ! Rootsowo-dubowa dywizja MD spotka się z jednym z najmłodszych brytyjskich soundów Messenjah Youths! Coś więcej o gościach: MESSENJAH YOUTHS to drugie pokolenie klasycznego rootsowo-dubowego soundsystemu ze Swindon - MessenJAH. Występujący od 2008 roku, DJ LOCKS, przedstawiciel MessenJAH...więcej »

wydarzenia - LubelSKA misja Skadyktatora

LubelSKA misja Skadyktatora - 2012-03-11 - Lublin - Scena Opium

Są takie chwile kiedy CZYSTE DOBRO musi nazwać rzeczy po imieniu. 1. Na początku było SKA 2. Ska się tańczy, a nie poguje. 3. Młody Bob Marley nie grał reggae, grał SKA. CZYSTE DOBRO - może przyjąć wiele imion, ale my oświeceni SKAobywatele znamy Jego Prawdziwą Twarz - SKADYKTATOR ! "Jedyny Dyktator, którego kochają wszyscy" Ska, rocksteady, reggae - trzy ognie CZYSTEGO DOBRA...więcej »

wydarzenia - Ska Dancing

Ska Dancing - 2012-03-13 - Lublin - Scena Opium

Zapraszamy Was w każdy wtorek do Sceny Opium, gdzie króluje na parkiecie muzyka ska, rocksteady, 2tone, shg reggae, swing, calypso, a także rock n roll. W tych klimatach powracamy do lat '60, kiedy to muzyka ska zawładnęła jamajską sceną i zrodziła wielkie gwiazdy tego gatunku, a sale taneczne pulsowały jej gorącym rytmem. Ska prezenterka:MarySkawięcej »

wydarzenia - VESPA - de last szoł ewer z Alką na wokalu

VESPA - de last szoł ewer z Alką na wokalu - 2012-03-16 - Szczecin - Pierwsze Miejsce (Czerwony Ratusz, Pl. Batorego 4)

VESPA (Twój ulubiony zespół) powraca z „najgroźniejszym szoł estradowym ever”. 16. marca, w Pierwszym Miejscu popularny szczeciński zespół ska wystąpi po raz ostatni w swej historii z Alicją – wieloletnią wokalistką i saksofonistką grupy. W listopadzie 2011, na szczecińskim koncercie Osy, Alicja ogłosiła swój rozwód ze sceną. Po 16 latach w szeregach Vespy podjęła...więcej »

wydarzenia - REGGAE Night

REGGAE Night - 2012-03-17 - Gdańsk Wrzeszcz - Cockney Pub

Zapraszamy na REGGAE Night :) Pozytywne wibracje w trójkolorowych barwach, czyli comiesięczna impreza w klimatach REGGAE-ROOTS-DUB !!! wstęp +18 wjazd 5zł gra: Dj Jaca, Dj Iks Ps. Mile widziani ludzie z djembe'ami, bębnami i takimi tam różnymi ;)więcej »

wydarzenia - SKA-DUB Fever

SKA-DUB Fever - 2012-03-17 - Rzeszów - Od Zmierzchu Do Świtu

OLD SOUND WARRIORS: PAN KUKUMBA (selekcja) + ALBERT (klawisze) DUBTWICE [KULTURALNY (selekcja) + SŁABY (gitara)] http://soundcloud.com/dubtwice/dubtwice-54-46-riddim-mix ♫ SKA / DUB / REGGAE Start: 21:00 Wstęp wolny!więcej »

wydarzenia - CT-TONES + FREEDOMSOUND [early reggae/ska]

CT-TONES + FREEDOMSOUND [early reggae/ska] - 2012-03-21 - Toruń - NRD

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY // KONCERT: CT-TONES [early reggae/ska] AFTER PARTY: FREEDOMSOUND [early reggae/rocksteady/ska] Zapraszamy w pierwszy dzień wiosny na koncert zespołu early reggae CT-Tones. Po koncercie imprezę w klimacie early reggae/rocksteady/ska poprowadzi FreedomSound. CT-Tones Początki CT-Tones sięgają zamierzchłych czasów. Historia tego zespołu wywodzi się...więcej »

wydarzenia - Skambomambo

Skambomambo - 2012-03-21 - Węgorzyno - U Brody

Skambomambo to szczeciński zespół, który prezentuje unikalne połączenie ska, rocka, reggae i swingu. Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas...więcej »

wydarzenia - Steff Tej & Ejectés + Skadyktator i Śnieżynki

Steff Tej & Ejectés + Skadyktator i Śnieżynki - 2012-03-21 - Warszawa - CDQ

Francuska grupa reggae / ska po raz kolejny w trasie po Polsce! 21 marca zatrzymają się w Warszawie, gdzie w dadzą koncert na scenie klubu Spółdzielnia CDQ. SUPPORT: SKADYKTATOR i ŚNIEŻYNKI - CYTRYNKI EJECTES (tekst KARROT KOMANDO) Niech was nie zmyli długie już doświadczenie sceniczne tego zespołu. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już niemal tysiąc...więcej »

Skambomambo - 2012-03-22 - Poznań - The Dubliner Irish Pub

Skambomambo plays the Ska Made in Pol-Ska. A stage experienced band their album Made in Pol-Ska album hit the charts in Polska and abroad. Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem...więcej »

wydarzenia - Steff Tej & Ejectés i Différent

Steff Tej & Ejectés i Différent - 2012-03-22 - Gdynia - Ucho

Koncert Steff Tej & Ejectés - weteranów francuskiej sceny ska i reggae. W ramach supportu na scenie pojawi się Différent, czyli kapela o polsko-francuskim składzie, w której udziela się były gitarzysta Les Ejectes. Steff Tej & Ejectés Zespół został założony w 1998 roku przez Steffa Tej (wokal, gitara) i od razu podążył w kierunku takich nurtów muzycznych jak punk, ska,...więcej »

Skambomambo - 2012-03-23 - Gorzów Wlkp. - Fahrenheit Music Club

Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas dwutygodniowego tournee po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011. Skambomambo to przede wszystkim angielskie...więcej »

wydarzenia - DUB CLUB meets BUSH CHEMISTS f.KING GENERAL (UK)

DUB CLUB meets BUSH CHEMISTS f.KING GENERAL (UK) - 2012-03-24 - Warszawa - CDQ

Big Up Massive! Mamy przyjemność ogłosić że nowy cykl soundsystemowych spotkań - DUB CLUB ma się dobrze i prezentujemy pierwszego gościa z UK na tą okazję! === THE BUSH CHEMISTS === The Bush Chemists i ich firma płytowa mogą być rozpatrywani jako fundament brytyjskiej sceny dub/steppers. Skupieni są wokół osoby Dougie Wardropa, który w 1993 roku powołał The Bush Chemists do...więcej »

wydarzenia - Częstotliwość Rytmu Universum - Skadyktator

Częstotliwość Rytmu Universum - Skadyktator - 2012-03-24 - Olsztyn - Alchemia Music Pub

Alchemia Music Pub zaprasza na jedyny i niepowtarzalny "Latający dywan Skadyktatora" Hot live act & cool vinyle! Czyli karaibska alchemiczna substancja SKA --- ROCKSTEADY --- REGGAE Skarewolucyjna Skadyktatura Skadyktatora! Czyli najjaśniejsze hity w najwłaściwszych momentach! Na początku było SKA ! --- Skadyktator - "Jedyny Dyktator, którego kochają wszyscy" <a...więcej »

wydarzenia - Skambomambo

Skambomambo - 2012-03-24 - Słubice - Prowincja

Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas dwutygodniowego tournee po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011. Szczecińska publiczność ma okazję poznać...więcej »

wydarzenia - Las Melinas

Las Melinas - 2012-03-24 - Zielona Góra - Kawon

Albo k#¤%@ pogo, albo ska, a nie k#¤%@ obydwa na raz! Vespa 1. Ska było przed Reggae 2. Ska się tańczy, nie poguje 3. Młody Bob Marley nie grał Reggae, grał Ska SkaDyktator Zapraszamy na 3 godziny tańców przy muzyce na żywo!!! Tym razem na zielonogórskiej scenie oprócz utworów z naszej debiutanckiej płyty plus te które się na nią nie zmieściły. Bonusem bedą dwa utwory...więcej »

wydarzenia - DUB TEMPLE # 32 | DUB ENGINE live! (I)

DUB TEMPLE # 32 | DUB ENGINE live! (I) - 2012-03-29 - Kraków - Dobre Bity klub

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej perturbacjami klubowymi i brakiem odpowiedniego miejsca na solidne dubowe sesje Dub Temple powraca z konkretnym strictly dubowym uderzeniem! 29.03.3012 w niedawno otwartym klubie Dobre Bity zagości świetny włoski duet DUB ENGINE znany z licznych netlabelowych wydawnictw, tworzący w mocnym i tanecznym cyfrowym stylu. Będzie to dubowy live show,...więcej »

wydarzenia - NOC PRZYJEMNOŚCI - Skadyktator

NOC PRZYJEMNOŚCI - Skadyktator - 2012-03-29 - Warszawa - InDecks

Każdy Warszawiak wie, że co czwartek w Indecksie panuje za deckami Jego Ekscelencja SKA DYKTATOR. - SKA DYKTATOR (ska - Warszawa) myspace facebook <a...więcej »

wydarzenia - Skambomambo

Skambomambo - 2012-03-30 - Grodzisk WIelkopolski - CKR Masarnia

Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas dwutygodniowego tournee po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011. Szczecińska publiczność ma okazję poznać...więcej »

wydarzenia - PinUp Rec.

PinUp Rec. - 2012-03-30 - Rzeszów - Od Zmierzchu Do Świtu

DJ FARMER (The Jet-Sons) rock'n'roll / rockabilly / ska / swing start: 21:00 wstęp wolny !!! wydarzenie na facebooku - www.facebook.com/events/402600779756455więcej »