The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - czerwiec 2013

wydarzenia - MIASTO Roots & Culture

MIASTO Roots & Culture - 2013-06-01 - Warszawa - Klub MIASTO

MIASTO Roots & Culture Czyli mieszanka styli wprost z ciepłej wyspy! Pyszna kuchnia Vege, tym razem zaczniemy trochę wcześniej roots & culture poleci z głośników na zewnątrz.W ramach rozwoju wydarzeń po 21 możemy przenieść się, wyżej na poziomie klubowym z głośników wówczas nie zabraknie rzucania krwistymi kawałkami! Klub MIASTO wybrzmi: Roots & Culture Czyli typowa jamajka w środku MIASTA! MIASTO Roots & Culture, czyli dla każdego coś miłego.Imprezę prowadzi: KARMA Sound <A...więcej »

wydarzenia - Live Injection vol. II ! Ska, Rocksteady, Early Reggae !

Live Injection vol. II ! Ska, Rocksteady, Early Reggae ! - 2013-06-01 - Warszawa - Black Sheep

Mili Państwo! Po udanej, kwietniowej premierze i zabawie do samego rana wiadome było że kontynuacja po prostu być musi! Załoga Live Injection ma zaszczyt zaprosić na drugą odsłonę muzycznej uczty składającej się z co najmniej trzech dań – Ska, Rocksteady oraz Reggae! 1 czerwca w klubie Black Sheep najzwyczajniej nie może cię zabraknąć! Ale, ale… a co to za okazja? <a...więcej »

wydarzenia - Punk Ska Fest: Las Melinas + The Bartenders + The Prowokators

Punk Ska Fest: Las Melinas + The Bartenders + The Prowokators - 2013-06-01 - Słubice - klub Prowincja

Rewelacyjnie zapowiada się pierwszy czerwcowy dzień w Klubie Prowincja! Na naszej scenie wystąpi czołówka polskich zespołów grających muzykę SKA / Swing / Reggae / Rock 'n' Roll w Polsce, czyli zespoły Las Melinas, The Bartenders oraz młoda Punkowa kapela ze starymi muzykami słubicki zespół The Prowokators! Impreza Punk Ska Fest odbędzie się 1 czerwca 2013 r., o godz. 21:00, bilety za...więcej »

wydarzenia - Reggae Unity BazaR

Reggae Unity BazaR - 2013-06-05 - Warszawa - Klub Bazar

Reggae Unity BazaR czyli klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu wprost z ciepłej wyspy. Jak bywa na dobrej imprezie muzycznie otrzemy się o naprawdę różne gatunki. W tym tygodniu gościnnie za deckami: Massive trip - selecta z Chełma, który swoje pierwsze kroki stawiał w Lublinie. Jego przygoda z muzyką roots & dub rozpoczęła się na przełomie 2009 i 2010. więcej na: <a...więcej »

wydarzenia - Skadyktator - Wyjątkowa Noc Przyjemności

Skadyktator - Wyjątkowa Noc Przyjemności - 2013-06-06 - Warszawa - InDecks

Wyjątkową ska-selekcję zaprezentuje niezastąpiony SKADYKTATOR (ska - Warszawa) Celem Jego Ekscelencji jest permanentna SKArewolucja. Jedyny legalny system to Rytm i Wibracja - SKAokracja. Pan i Władca nie zrezygnuje z naprawiania świata dopóki po Ziemi będzie chodziła choć jedna żywa istota nie świadoma, że „ska było przed reggae”, a new-skulowe hip hopy, techno i...więcej »

wydarzenia - Jamajski Rum 13 - koncert Root Wise

Jamajski Rum 13 - koncert Root Wise - 2013-06-06 - Toruń - Carpe Diem, ul. Plac Teatralny 7

Zapraszamy na cykliczną imprezę w klimatach z Jamajki do Torunia do klubu Carpe Diem, ul. Plac Teatralny 7, na starym mieście w pobliżu Teatru Horzycy. W co drugi czwartek reggae & dancehall balanga ale także co dwa tygodnie nowi goście (djs, mcs, sound systemy, koncerty). Na 13 edycji koncert zagra zespół, dla którego inspiracją jest jamajskie brzmieniem roots i dub - Root Wise z...więcej »

wydarzenia - 3 x R = Roots, Reggae, Rub a dub

3 x R = Roots, Reggae, Rub a dub - 2013-06-07 - Warszawa - Mandala

Piątkowy wieczór zapowiada się naprawdę pysznie. Doborowe towarzystwo pasjonatów czarnej płyty zaprezentuje publiczności swoje zbiory. Z głośników poleci: Roots Reggae Rub a dub w ten wieczór muzyczną oprawą zajmą się: Lady Small - Kasia Kowalska Massive trip selecta - Paweł Benjamin Highgrade /roots revival/ - Konrad Highgrade Karma Sound - Paweł...więcej »

wydarzenia - Dub Temple # 46 @ DUB MACHINIST feat. ROBO RANKING (Francja)

Dub Temple # 46 @ DUB MACHINIST feat. ROBO RANKING (Francja) - 2013-06-07 - Kraków - Literki, ul. Berka Joselewicza 21

Cykl Dub Temple nie zwalnia tempa. 07.06.2013 zapraszamy ponownie do klubu literki na całonocną sesje Roots & Culture na potężnym sound systemie. Kontynuujemy prezentacje sceny francuskiej. Tym razem zaprosiliśmy mieszkającego w południowo-zachodniej Francji wyśmienitego producenta Control Tower Records: Dub Machinist oraz pochodzącego z północy kraju utalentowanego MC/wokaliste: Robo...więcej »

wydarzenia - Warsaw Reggae x RudeMaker.pl

Warsaw Reggae x RudeMaker.pl - 2013-06-07 - Warszawa - Centralny Dom Qultury

Przed nami druga impreza pod szyldem WarsawReggae - przygotowana, żeby podkreślać i cementować jedność oraz wspólny cel jakim jest silna scena reggae/dancehall/ska w Warszawie. Tym razem obrany został kierunek ska/rocksteady/skinhead reggae, gdzie prym wiedzie portal Rudemaker.pl, czyli właśnie my. Objęliśmy patronat nad osobną sceną,...więcej »

wydarzenia - MIASTO Roots & Culture

MIASTO Roots & Culture - 2013-06-08 - Warszawa - Klub MIASTO

MIASTO Roots & Culture Czyli mieszanka styli wprost z ciepłej wyspy! Pyszna kuchnia Vege, tym razem zaczniemy trochę wcześniej roots & culture poleci z głośników na zewnątrz.W ramach rozwoju wydarzeń po 21 możemy przenieść się, wyżej na poziomie klubowym z głośników wówczas nie zabraknie rzucania krwistymi kawałkami! Klub MIASTO wybrzmi: Roots & Culture Czyli typowa jamajka w...więcej »

wydarzenia - Keyser Soze + Skadyktator Combo

Keyser Soze + Skadyktator Combo - 2013-06-10 - Warszawa - InDecks

Podczas swej pierwszej europejskiej trasy "The Remedy Tour" dwa koncerty w Polsce zagra zespół Keyser Soze. Jeden z nich w Łodzi, a drugi w Warszawie! Keyser Soze czyli "soufly ska" z Rio-Nevada w USA w Klubie Indecks! Letni sezon koncertowy w Warszawie zaczyna się mocnym ska uderzeniem. Dzięki międzynarodowym wpływom Jego Skadyktatorskiej Mości, -warszawska ska-Mekkę - Klub...więcej »

wydarzenia - Keyser Soze - The Remedy Tour of Europe

Keyser Soze - The Remedy Tour of Europe - 2013-06-11 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Podczas swej pierwszej europejskiej trasy dwa koncerty w Polsce zagra zespół Keyser Soze. Jeden z nich w Łodzi, a drugi w Warszawie! Keyser Soze to 8-osobowy zespół grający ska i rocksteady w tradycyjnym jamajskim brzmieniu z wyraźnymi wpływami soulu i jazzu. Grupa powstała w 1998 roku z...więcej »

wydarzenia - Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! !

Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! ! - 2013-06-12 - Warszawa - Klub Bazar

Reggae Unity BazaR czyli klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu wprost z ciepłej wyspy. Jak bywa na dobrej imprezie muzycznie otrzemy się o naprawdę różne gatunki. UWAGA ! ! ! Startujemy z nowym cyklem Reggae Unity BazaR! Masz płyty winylowe? Po co mają stać na półce, przyjdź i podziel się z innym swoimi zbiorami. Nie masz systemów? Nie szkodzi mam na wyposażeniu i chętnie...więcej »

wydarzenia - Skadyktator - Wyjątkowa Noc Przyjemności

Skadyktator - Wyjątkowa Noc Przyjemności - 2013-06-13 - Warszawa - InDecks

Wyjątkową ska-selekcję zaprezentuje niezastąpiony SKADYKTATOR (ska - Warszawa) Celem Jego Ekscelencji jest permanentna SKArewolucja. Jedyny legalny system to Rytm i Wibracja - SKAokracja. Pan i Władca nie zrezygnuje z naprawiania świata dopóki po Ziemi będzie chodziła choć jedna żywa istota nie świadoma, że „ska było przed reggae”, a new-skulowe hip hopy, techno i...więcej »

wydarzenia - Dancehall Nice Again! Sensithief Sound

Dancehall Nice Again! Sensithief Sound - 2013-06-14 - Warszawa - Black Sheep

Dancehall Nice Again! Sensithief Sound Czołowa dancehallowa ekipa imprezowa działająca pod szyldem Sensithief Sound po raz kolejny zawita do Warszawy. W piątek 14 czerwca klub Black Sheep zamieni się w centrum muzyki jamajskiej. Najlepsze taneczne numery, hektolitry alkoholu, wiksa do samego rana - to jedyne rzeczy, które na 100% gwarantuje Wam wizyta na imprezie z Sensithief. Poza...więcej »

wydarzenia - Las Melinas + Soul Pistols + Real Cool Sound

Las Melinas + Soul Pistols + Real Cool Sound - 2013-06-14 - Olsztyn - Klub Andergrant

Zespół Soul Pistols, wcześniej znany jako The ReCovers, powstał z miłości do najpiękniejszej i najbliższej naszym sercom muzyki jaką jest ska, rocksteady i early reggae. Soul Pistols składa hołd legendom, ale odkurza też stylistycznie odmienne perełki nadając im nowy blask. Wszystko w imię zasady "...but whatever I play....więcej »

wydarzenia - WARSAW UNDEGROUND FESTIVAL #5 - REGGAE vs DUBSTEP (WUF5)

WARSAW UNDEGROUND FESTIVAL #5 - REGGAE vs DUBSTEP (WUF5) - 2013-06-15 - Warszawa - FonoBar

WARSAW UNDERGROUND FESTIVAL: Reggae vs Dubstep to niezależnie organizowany, niekomercyjny festiwal – przegląd warszawskiej sceny i zaproszonych gości. Łączymy na dwóch scenach reggae i dubstep! Spotykamy się po raz PIĄTY! ---=== V JUBILEUSZOWA EDYCJA SPECJALNA ===--- - szykujemy coś naprawdę wyjątkowego dla Was! - lokujemy się na dwóch scenach Fonobaru - zewnętrza...więcej »

wydarzenia - Las Melinas + goście

Las Melinas + goście - 2013-06-15 - Warszawa - Znośna Lekkość Bytu

Inspiracją do powstania kapeli Las Melinas było ska! Legendy takie jak Laurel Aitken, Derrick Morgan i oczywiście The Skatalites. W dzisiejszej twórczości nie brakuje również nawiązań do drugiej, 2tone'owej fali ska i swingu. 2 puzony, trąbka i saksofon, wspomagani od czasu do czasu dodatkowymi gośćmi, perkusja, gitara oraz bas, wszystko wspomagane jest jeszcze instrumentami klawiszowymi...więcej »

wydarzenia - Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! !

Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! ! - 2013-06-19 - Warszawa - Klub Bazar

Reggae Unity BazaR czyli klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu wprost z ciepłej wyspy. Jak bywa na dobrej imprezie muzycznie otrzemy się o naprawdę różne gatunki. UWAGA ! ! ! Startujemy z nowym cyklem Reggae Unity BazaR! Masz płyty winylowe? Po co mają stać na półce, przyjdź i podziel się z innym swoimi zbiorami. Nie masz systemów? Nie szkodzi mam na wyposażeniu i chętnie...więcej »

wydarzenia - Rap/Hip Hop meets Reggae/Dancehall, music: IHAMAN, KARMA SOUND

Rap/Hip Hop meets Reggae/Dancehall, music: IHAMAN, KARMA SOUND - 2013-06-20 - Warszawa - Harenda

Szykuje się ciekawa uczta muzyczna, podczas której zaprezentujemy Wam wpływy muzyki z wyspy na działalność muzyczną z kontynentu i vice versa. Oprócz tego masa najnowszych hitów oraz klasyki. Ktoś powie dwa, trzy odrębne style muzyczne, my zaprzeczymy udowadniając to w Harendzie. Za najlepsze brzmienia reggae i dancehall ostatnich lat oraz hiphopową wycieczkę od czasów Krs One, aż...więcej »

wydarzenia - Wioska Jamajska w Parku Praskim (The Bartenders, Alicetea, Skadyktator & Upbeat Quartet, The Riffers)

Wioska Jamajska w Parku Praskim (The Bartenders, Alicetea, Skadyktator & Upbeat Quartet, The Riffers) - 2013-06-21 - Warszawa - Muszla koncertowa w Parku Praskim, ul. Ratuszowa 4a

Wioska Jamajska w Parku Praskim to mini-festiwal muzyki ska, reggae i ich pochodnych organizowany przez Dom Kultury TuPraga we współpracy z zespołem The Bartenders w amfiteatrze w Parku Praskim. W tym roku odbędzie się jego 3. edycja - jak w latach ubiegłych 21 czerwca - w dzień obchodów Międzynarodowego Święta Muzyki. Dotychczas na scenie amfiteatru w ramach festiwalu występowały...więcej »

wydarzenia - ŚWIĘTO MUZYKI 2013 - OPEN AIR BIG DUB SESSION VOLUME 2 - 14 000 WATT 2 X SOUND SYSTEMS

ŚWIĘTO MUZYKI 2013 - OPEN AIR BIG DUB SESSION VOLUME 2 - 14 000 WATT 2 X SOUND SYSTEMS - 2013-06-21 - Toruń - Klub Muzyczny Bunkier

ŚWIĘTO MUZYKI 2013 OPEN AIR BIG DUB SESSION VOLUME 2 14 000 WATT 2 X SOUND SYSTEMS Pierwsza sesja na dwóch sound systemach w Toruniu na otwartym powietrzu! Muzyka reggae & dub na potężnych nagłośnieniach! Podczas Święta Muzyki 2013 będziemy mieli przyjemność doświadczyć drugiej w Toruniu sesji sound systemowej na otwartym powietrzu a pierwszej na dwóch potężnych nagłośnieniach....więcej »

wydarzenia - Reggaeland Promo Tour vol. 2

Reggaeland Promo Tour vol. 2 - 2013-06-21 - Toruń - Rynek Nowomiejski

Już po raz drugi płocki festiwal Reggaeland zawita ze swoją promocyjną trasą do Torunia. To przedsmak Reggaelandu, który w lipcu zaserwuje najlepsze brzmienia reggae, dancehall, ska i rocksteady. Vavamuffin Hatti Vatti Reza Lady Katee Wstęp free. www.reggaeland.eu <A...więcej »

wydarzenia - MIASTO Reggae

MIASTO Reggae - 2013-06-22 - Warszawa - Klub MIASTO

MIASTO Roots & Culture Czyli mieszanka stylów wprost z ciepłej wyspy! Pyszna kuchnia Vege, tym razem zaczniemy trochę wcześniej, roots & culture poleci z głośników na zewnątrz. W ramach rozwoju wydarzeń po 21 możemy przenieść się do klubu, z głośników nie zabraknie rzucania krwistymi kawałkami! Klub MIASTO wybrzmi: old school danehall, raggamuffin Czyli typowa jamajka w środku...więcej »

wydarzenia - Reggaeland Promo Tour vol. 2

Reggaeland Promo Tour vol. 2 - 2013-06-22 - Łódź - Off Piotrkowska

Już po raz drugi płocki festiwal Reggaeland zawita ze swoją promocyjną trasą do Off Piotrkowska. To przedsmak Reggaelandu, który w lipcu zaserwuje najlepsze brzmienia reggae, dancehall, ska i rocksteady. Vavamuffin Hatti Vatti Reza Lady Katee Wstęp free. www.reggaeland.eu <A...więcej »

wydarzenia - Reggaeland Promo Tour vol. 2

Reggaeland Promo Tour vol. 2 - 2013-06-23 - Warszawa - Miasto Cypel

Już po raz drugi płocki festiwal Reggaeland zawita ze swoją promocyjną trasą do Miasta Cypel. To przedsmak Reggaelandu, który w lipcu zaserwuje najlepsze brzmienia reggae, dancehall, ska i rocksteady. Marika i Spokoarmia Dancehall Masak-Rah Tisztelet feat. Diego Cichy Don 6T's Club Mystic Dubs Wstęp free. www.reggaeland.eu <A...więcej »

wydarzenia - Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! !

Reggae Unity BazaR, Otwarta DJ-ka ! ! ! - 2013-06-26 - Warszawa - Klub Bazar

Reggae Unity BazaR czyli klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu wprost z ciepłej wyspy. Jak bywa na dobrej imprezie muzycznie otrzemy się o naprawdę różne gatunki. UWAGA ! ! ! Startujemy z nowym cyklem Reggae Unity BazaR! Masz płyty winylowe? Po co mają stać na półce, przyjdź i podziel się z innym swoimi zbiorami. Nie masz systemów? Nie szkodzi mam na wyposażeniu i chętnie...więcej »

wydarzenia - 48H z Czarną Owcą

48H z Czarną Owcą - 2013-06-28 - Warszawa - Black Sheep

28.06 i 29.06 miał być ostatnim weekendem klubu Black Sheep. Jednak sytuacja zmienia się u nas jak w kalejdoskopie. Po długich rozmowach udało się nam wynegocjować obniżkę czynszu na lipiec i sierpień. Ale pod jednym warunkiem - musimy spłacać zaległości czynszowe. Niestety w sezonie zimowym nie udało nam się odłożyć pieniędzy na funkcjonowanie przez okres wakacyjny. Nie jesteśmy w...więcej »

wydarzenia - RETRO WODZIREJE meet DJ SZPULAKIEWICZ

RETRO WODZIREJE meet DJ SZPULAKIEWICZ - 2013-06-28 - Gdańsk - Wydział Remontowy

Jesteście gotowi? To się dzieje naprawdę - Retro Wodzireje we współpracy z DJ-em Szpulakiewiczem powracają! Jedyny w swoim rodzaju maraton taneczny przy muzyce z winyla i magnetofonu szpulowego. Zagramy ska, rocksteady, reggae, soul, swing, bigbit, rockabilly... Żadnego disco i innych tworzyw sztucznych - same bujające i taneczne dźwięki. Retro Wodzireje jak zawsze wprawią w ruch tych,...więcej »

wydarzenia - Reggae Boom vol. 2

Reggae Boom vol. 2 - 2013-06-29 - Warszawa - InDecks

SOBOTA 29.06.2013 IN DECKS REGGAE BOOM vol. 2! Live Music & DJ Set! Start: 21.00 Wstęp: 10zł / po koncertach 5zł Na naszej scenie wystąpią: - SZPRANCYL (Reggae / Raggamuffin - Warszawa) www.facebook.com/szprancyl Od kiedy dotknęła Go zajawka nawijania pewnego wieczoru, ładnych parę lat temu, tak sobie nawija i stara...więcej »