The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - maj 2014

wydarzenia - 2. urodziny REGGAE W POLSCE

2. urodziny REGGAE W POLSCE - 2014-05-09 - Warszawa - Voodoo Club

9.05.2014 piątek będziemy obchodzili drugą rocznicę powstania fanpage'a Reggae w Polsce. Festiwale, koncerty, imprezy klubowe, zajęcia taneczne, te i inne wydarzenia fan page udostępnia Wam już od dwóch lat. Przedstawiamy pierwsze informacje o występujących na drugich urodzinach Reggae w Polsce. Za deckami pojawią się: Jamal - Jammy - rocksteady, rub a dub, reggae Gwoździu Selecta aka Dj Jogi Baboo BlueNote - Jungle, Dubstep, D'n'B Incognito - dancehall,...więcej »

wydarzenia - Sari Ska Band

Sari Ska Band - 2014-05-11 - Knurów - Grzejnik Pub, ul. Szpitalna 8

W niedzielę 11 maja w Knurowie w Pubie Grzejnik (ex-Riders) zagra SARI SKA BAND. Ich muzyka to mieszanka takich stylów jak ska, reggae, rocksteady i swing. Liczba osób w składzie, a co za tym idzie, instrumentów decydujących o brzmieniu, tłumaczy określenie „band” w nazwie zespołu, który bez przesady można by nazwać także ska orkiestrą. W kompozycjach grupy dominują skoczne,...więcej »

wydarzenia - Przystań Reggae - Cud nad Wisłą

Przystań Reggae - Cud nad Wisłą - 2014-05-13 - Warszawa - Cud nad Wisłą

Ktoś Wam powie, że sezon się skończył, że koniec z imprezami? Ja Wam odpowiem: u nas nie ma martwego sezony, kręcimy imprezami nie zależnie od pory roku. Przybywajcie, przypływajcie, przybijajcie do przystani reggae w Cudzie nad Wisłą. Panie, Panowie, jeńców brać nie będziemy, ale za to w co tygodniowym cyklu zapewnimy Wam porządną dawkę jamajskiej muzyki rozrywkowej. Będzie...więcej »

wydarzenia - Reggae pod Palmą vol. 2

Reggae pod Palmą vol. 2 - 2014-05-15 - Warszawa - Barometr, ul. Smolna 40

Jeszcze słychać wrzawę oklaski poprzedniej imprezy, unoszące się w podwórku przy ul. Smolnej, a my już mamy dla Was kolejną dawkę dobrej energii, zabawy i muzyki. Line Up, czyli krótki opis baletów w Barometrze. Decki: Incognito - informacja o nim jest tak tajemnicza jak on sam. Karma Sound...więcej »

wydarzenia - Ministry Of Echology, Skadyktator i Kosmiczne Combo

Ministry Of Echology, Skadyktator i Kosmiczne Combo - 2014-05-20 - Warszawa - A.D.A. Puławska

20 maja ściany A.D.A. PUŁAWSKA wypełnią dźwięki spod znaku dub, reggae i ska, a wszystko dzięki trąbkom, saksofonom, perkusjonaliom i innym cudom trzymanym w rękach muzyków z: MINISTRY OF ECHOLOGY, (Wilno,Litwa) dub / reggae / alternative SKADYKTATOR I JEGO...więcej »

wydarzenia - Jamaican Backyard

Jamaican Backyard - 2014-05-21 - Warszawa - Offside

Wiosna nie śmiało próbuje nam dać znać o sobie, a jak wiosna to i pierwsze wiosenne muzyczne plenery. Praga Północ zyskuje w oczach, teraz jeszcze pora wypędzić z niej zły omen, radykalnie zmienić nastawienie a co za tym idzie i zdanie. Już 17.05.2014 (sobota) wystawiamy głośniki, zwozimy gramofony, mikser i płyty, odpalamy i gramy analogowo na podwórku praskim, na tyłach Bazaru...więcej »

wydarzenia - Earl Jacob + MadMajk | after: Tisztelet Sound

Earl Jacob + MadMajk | after: Tisztelet Sound - 2014-05-23 - Toruń - Dwa Światy

Już 23 maja w Dwóch Światach dwa niezwykłe koncerty. Specjalnie dla Was materiały ze swoich debiutanckich płyt zagrają EARL JACOB i MADMAJK! Po koncercie będziemy grali afterparty, za które odpowiedzialny będzie Tisztelet Sound! EARL JACOB www.facebook.com/earljacobmusic Earl Jacob to tak naprawdę Jakub Sadowski. Jakub...więcej »

wydarzenia - DUB TEMPLE # 56: ACKBOO live (Francja) ft. BROTHER CULTURE (UK)

DUB TEMPLE # 56: ACKBOO live (Francja) ft. BROTHER CULTURE (UK) - 2014-05-23 - Kraków - Kawiarnia Naukowa, ul. Dajwór 16 (Kazimierz)

Dub Temple # 56 swoim live występem uświetni wiodący francuski producent młodego pokolenia Ackboo, któremu towarzyszyć będzie czołowy brytyjski mc Brother Culture! Po wydaniu świetnego albumu „Turn Up The Amplifier” artysta w ramach światowego tournee po raz pierwszy odwiedzi Polskę i zaprezentuje swój wielośladowy live dub mix okraszony niepowtarzalnym głosem i flow...więcej »

wydarzenia - Vespa + Hot Shot Sound

Vespa + Hot Shot Sound - 2014-05-24 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Vespa to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska. Choć od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock'n'rolla, odrobinę soulu, a nawet bluesa. Koncerty i wizerunek grupy to krzywe i bezlitosne zwierciadło, w którym ujrzeć można odbicie showbiznesu, mediów i samych słuchaczy. Grają przede wszystkim do tańca, choć...więcej »

wydarzenia - Mikołaj Tabako & Upbeat Orchestra - premiera EP

Mikołaj Tabako & Upbeat Orchestra - premiera EP - 2014-05-24 - Warszawa - praCoVnia Art-Club

Zapraszamy gorąco do klubu Pracovnia, gdzie grupa Mikołaj Tabako & Upbeat Orchestra promować będzie swoje debiutanckie wydawnictwo – „Stay cool!” EP. Tego wieczora klub wypełniony zostanie karaibskimi wibracjami spod znaku ska, rocksteady i reggae, w których od 2005 roku doskonali się zespół, początkowo występujący pod szyldem Upbeat Quartet. Takież wibracje...więcej »