Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

wydarzenia - grudzień 2014

wydarzenia - Vespa

Vespa - 2014-12-06 - Praga - Klub Buben

Po raz pierwszy w Pradze, po raz drugi w Czechach. Czy narobią nam obciachu? Prawda i tak wyjdzie na jaw, bo przecież tam zamieszkuje fanka Vespy nr 1, czyli Nutka!więcej »

wydarzenia - Vespa + the Pau

Vespa + the Pau - 2014-12-07 - Wrocław - Łykend

7 grudnia zagości na naszej scenie Vespa, doskonale znany SKAband ze Szczecina. Bilety w cenie 15 zł przedsprzedaż/20 zł w dniu koncertu. "Ostatni raz w tym roku! Po paroletniej przerwie Vespa wraca do Wrocławia. W końcu Instytut Matki i Dziecka przestał składać protesty, straż pożarna dała homologację na pirotechnikę a prezydent miasta zgodził się pod warunkiem, że nie będzie go...więcej »

wydarzenia - Warsaw Underground Festival #7: Reggae vs Dubstep - dzień 1

Warsaw Underground Festival #7: Reggae vs Dubstep - dzień 1 - 2014-12-12 - Warszawa - Klub Iskra

Witamy na kolejnej edycji WUF! SPOTYKAMY SIĘ PO RAZ SIÓDMY! Tym razem mamy dla Was dwa dni podziemnej uczty muzycznej! WYDARZENIE FACEBOOK -> www.facebook.com/events/1525828537659129 >>>> PIĄTEK -12 GRUDNIA 2014 - DUBSTEP >>>> <a...więcej »

wydarzenia - Earl Jacob i Zbóje + Soul Pistols

Earl Jacob i Zbóje + Soul Pistols - 2014-12-12 - Olsztyn - Nowy Andergrant

Piątek, więc wpadnij potańczyć i się nie pękaj co dnia następnego :) Earl Jacob to tak naprawdę Jakub Sadowski. Jakub Sadowski, którego będziemy dalej nazywać po prostu Kubą, urodził się w Płocku, w roku 1985. Jak na debiutanta Kuba nie jest zatem najmłodszym artystą, ale to nawet lepiej. W tym wieku Chrystus dopiero zbierał ekipę. O Kubie trudno też mówić...więcej »

wydarzenia - Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo + Dj Hiro Szyma

Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo + Dj Hiro Szyma - 2014-12-13 - Warszawa - Klub Regeneracja, ul. Puławska 61

13 Grudnia! Wyjątkowy czas dla wszystkich zwolenników Nowego Wspaniałego Roztańczonego Ska Świata! Pierwszy koncert Skadyktatora i Jego Kosmicznego Combo w Regeneracj! Rytmy ska, rocksteady, early reggae, soul i ska-funk rozpalają dusze ska-obywateli na całym świecie i- poprzez ska-alchemiczna transmutację- doprowadzą wszystko do prima materia i otwierają ska-dusze na...więcej »

wydarzenia - 13. urodziny Dreadsquad

13. urodziny Dreadsquad - 2014-12-13 - Łódź - Dom / OFF Piotrkowska Center / Spaleni Słońcem

Już 13 grudnia 2014 na terenie OFF Piotrkowska odbędzie się coroczne święto wielbicieli jamajskich wibracji, czyli urodziny Dreadsquad'u. W tym roku łódzki producent celebruje 13 urodziny formacji na 3 scenach mieszczących się w klubie Dom, Galerii Off oraz Spalonych Słońcem. SCENA REGGAE DANCEHALL // DOM Dreadsquad Kasia Malenda Don Diego Malik / SingleDread Collie Weed...więcej »

wydarzenia - Warsaw Underground Festival #7: Reggae vs Dubstep - dzień 2

Warsaw Underground Festival #7: Reggae vs Dubstep - dzień 2 - 2014-12-13 - Warszawa - Klub Iskra

Witamy na kolejnej edycji WUF! SPOTYKAMY SIĘ PO RAZ SIÓDMY! Tym razem mamy dla Was dwa dni podziemnej uczty muzycznej! WYDARZENIE FACEBOOK -> www.facebook.com/events/1525828537659129 >>>> PIĄTEK -12 GRUDNIA 2014 -...więcej »

wydarzenia - Earl Jacob i Zbóje + Casablanta Sound

Earl Jacob i Zbóje + Casablanta Sound - 2014-12-13 - Przasnysz - Zajazd Staropolski

Earl Jacob wraca ze Zbójami do Przasnysza! Tym razem nie niedziela, a sobota więc wpadnij potańczyć i się nie pękaj co dnia następnego :) LINE UP zasilą Łysys, Plemo i Wódka czyli Casablanta Sound start imprezy 20:00, wstęp 15 pln FB <a...więcej »

wydarzenia - Earl Jacob & Duberman

Earl Jacob & Duberman - 2014-12-19 - Szklarska Poręba - Klub Jazgot

Earl Jacob to tak naprawdę Jakub Sadowski. Jakub Sadowski, którego będziemy dalej nazywać po prostu Kubą, urodził się w Płocku, w roku 1985. Jak na debiutanta Kuba nie jest zatem najmłodszym artystą, ale to nawet lepiej. W tym wieku Chrystus dopiero zbierał ekipę. O Kubie trudno też mówić “debiutant”. Pamiętajmy bowiem, że od kilku lat pojawia się on w różnych miejscach, w...więcej »

wydarzenia - FUNKASTIK CREW & FUNKY FAMILY FEAT. KAJKA, K. OSTAS, RAS BOROZI & PAPRODZIAD oraz GIMMIE MI GUN DUB SYSTEM

FUNKASTIK CREW & FUNKY FAMILY FEAT. KAJKA, K. OSTAS, RAS BOROZI & PAPRODZIAD oraz GIMMIE MI GUN DUB SYSTEM - 2014-12-19 - Warszawa - klub

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PRZEDŚWIĄTECZNE REGGAE PARTY !!! Funkastik Crew to dużo pozytywnej energii, która wypływa z połączenia funk i reggae. Zapraszamy na wyjątkowy koncert !! Funkastik Crew to formacja, o której nie można powiedzieć, że powstała i ma za sobą jakąś historię, choć jej dorobek został fragmentarycznie udokumentowany i znany jest daleko poza kręgiem najbliższych i...więcej »

wydarzenia - Reggae jak Malina

Reggae jak Malina - 2014-12-20 - Kłobuck - Miejski Ośrodek Kultury

Koncert ku pamięci Przemka 'Kuriego' Maliny. Zagrają: 18:30 - SKL Blues 19:30 - Cała Góra Barwinków feat. Daria Zawiałow oraz Iga Kozacka 21:00 - Trzynasta W Samo Południe 22:00 - Habakuk W tym roku organizatorzy zbierają kasę dla Adriana Żurkowskiego. Adrian Żurkowski ma 21 lat i jest mieszkańcem Kłobucka. Choruje od 6 m-ca życia na epilepsję lekooporną. Wymaga regularnego...więcej »

wydarzenia - CAPITAL OF DUB #1, Roots Melody Sound System VS People Choice Dub, Jah Dave pon di Mystical BattaLion Sound System

CAPITAL OF DUB #1, Roots Melody Sound System VS People Choice Dub, Jah Dave pon di Mystical BattaLion Sound System - 2014-12-20 - Kraków - Kawiarnia Naukowa

CAPITAL OF DUB #1 Słuchaj Siostro Patrz się Bracie, zawsze do przodu, nigdy do tyłu, zawsze przed siebie, nigdy za siebie, a przed nami 20 grudnia 2014 i prawdziwe Sound Systemowe trzęsienie ziemi w stylu Roots & Culture & Dub, spotkanie dwóch soundsystemów: Roots Melody Sound System vs. Mystical BattaLion Sound System. Ze stolicy Śląska Katowic przybędzie ekipa...więcej »

wydarzenia - RAS PADDY & THE ROCKAS + guests: RASTA NATION, GÓO BA, TARABAN

RAS PADDY & THE ROCKAS + guests: RASTA NATION, GÓO BA, TARABAN - 2014-12-20 - Gdynia - Klub Muzyczny Ucho

Zasłużony, wywodzący się jeszcze z Gdańskiej Sceny Alternatywnej, trójmiejski skład Ras Paddy & The Rockas wystąpi 20 grudnia w gdyńskim „Uchu” w przedświątecznym koncercie dedykowanym miłośnikom muzyki transowej z gatunku roots-reggae. Na tym niecodziennym występie zespół będzie gościł wokalistów z Mauritiusa i Senegalu, którzy wspólnie wykonają oryginalne kompozycje,...więcej »

wydarzenia -  Roots Reggae X-Mass: Roots Revival Sound + Fatty Fatty

Roots Reggae X-Mass: Roots Revival Sound + Fatty Fatty - 2014-12-20 - Warszawa - Zamieszanie - cocktail bar, ul. Nowy Świat 6/12

Dawno nas nie było! Nadrabiamy zatem! Najlepsze roots reggae dub w mieście! SOBOTA 20 Grudnia! Piwnica pod zamieszaniem. Roots Reggae Dub Wjazd: FREE Selekcja Tjunów! - Roots Revival Soundsystem - Fatty Fatty FB <a...więcej »

wydarzenia - Dreadsquad x Diego Cichy Don x Wujek Marek x Mistah Lego x Feel Like Jumping

Dreadsquad x Diego Cichy Don x Wujek Marek x Mistah Lego x Feel Like Jumping - 2014-12-20 - Toruń - NRD

Freedom Sound Art Agency, Many Kilos, Feel Like Jumping oraz NRD Klub zapraszają 20 grudnia na imprezę z największej wagi polskim towarem eksportowym na scenie reggae, jego produkcje są grane i docieniane na całym świecie - dreadsquad. Tego wieczoru wystąpi także równie ważny gość a...więcej »

wydarzenia - United Soundz Presents: Merry Christbass Party // All Night Long // Powered by DUBSEED SOUNDSYSTEM //

United Soundz Presents: Merry Christbass Party // All Night Long // Powered by DUBSEED SOUNDSYSTEM // - 2014-12-26 - Kraków - Kawiarnia Naukowa

Dla wszystkich spragnionych, United Soundz organizuje świąteczną potańcówkę pełną jamajskiej wibracji wraz z selektorami z całej Polski. -->Ledu - Gdańsk -->Karma Sound - Warszawa -->Mystical Battalion (Jah Bwoy) - Chrzanów -->Makar - Kraków -->AnSelection Sound - Bielsko-Biała/Gliwice Po kilkumiesięcznej nieobecności pojawi się nasz reprezentant - Don Yellow. Ze strony United...więcej »

wydarzenia - ROOTSMAN SKANKING // Dub Thunder & daBit D

ROOTSMAN SKANKING // Dub Thunder & daBit D - 2014-12-26 - Słupsk - Dom Ówka, ul. Tuwima 17

Hou hou hou! Brzuchy pełne, prezenty rozpakowane, kolędy wyśpiewane, to pora na dancehall! W drugi dzień świąt zapraszamy do domó na kolejną imprę spod znaku ROOTSMAN SKANKING. Tym razem gościem specjalnym jest jeden z prekursorów sound systemowego grania w Słupsku, daBit D. U schyłku poprzedniego milenium, wraz z Kable Soundsystem, karmił ludzi jamajskim dźwiękami i drumowymi...więcej »

wydarzenia - Sylwester w Oparach Absurdu

Sylwester w Oparach Absurdu - 2014-12-31 - Warszawa - W Oparach Absurdu

Klub W Oparach Absurdu zaprasza na Sylwestra. Po raz kolejny proponują imprezę zahaczającą o gusta naszych czytelników. O odpowiednią dla okazji oprawę muzyczną zadba sprawdzony już w tej roli Niejaki Pan Truścin (z kolektywu 6T's Club), dzięki któremu będziemy mogli przenieść się w czasy, kiedy parkietami niepodzielnie panowało boogie woogie, swing, rock'n'roll, ale też salsa, calypso i...więcej »

wydarzenia - SYLWESTER W GRANDZIE by Roots Melody Sound System and Friends

SYLWESTER W GRANDZIE by Roots Melody Sound System and Friends - 2014-12-31 - Łódź - Klubokawiarnia Granda

Hej Ho! Wychodząc na przeciw wszystkim tym którzy przywykli już do świętowania nowego roku w mieście włókniarzy przy soundsystemie z którego sączą się głębokie reggae brzmienia Roots Melody Sound System oraz Klubokawiarnia Granda łączą siły i zapraszają na grubą balangę. Braku hali fabrycznej na kilkaset osób proponujemy tym razem wersję kameralną aby cała "sylwestrowa rodzina" mogła...więcej »