HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

wydarzenia

reklama

Reggae Connecting People: Roots Rockets, aYarise, Lady Dee...

Reggae Connecting People: Roots Rockets, aYarise, Lady Dee Spiritual, Baobab

Reggae Connecting People: Roots Rockets, aYarise, Lady Dee Spiritual, Baobab
2014-04-10
Katowice
miejsce: Scena Gugalander
start: 20:00
cena: 15 zł

Już 10 kwietnia Katowice zostaną kolejnym przystankiem cyklu koncertów Reggae Connecting People!

Historia Reggae Connecting People zaczęła się pewnego lipcowego wieczoru w Ostrowie Wielkopolskim, podczas 13 edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka (organizowanego przez Festiwal Reggae Na Piaskach). Kiedy okazało się, że Roots Rockets mają problem techniczny ze swoim sprzętem Ayarise w duchu fair play, nie bacząc na fakt, że pomagają „konkurencji” wsparła ich swoimi wzmacniaczami. Po wygraniu konkursu Roots Rockets zrewanżowali się pięknym gestem, przekazując w świetle reflektorów zdobytą przed chwilą statuetkę „Piaskowego Lwa” chłopakom z Ayarise. To właśnie wtedy ktoś rzucił hasło „Reggae Connecting People”, które po paru miesiącach kiełkowania w sercach, umysłach oraz terminarzach obu grup zaowocowało wspólną trasą koncertową.

W ramach planowanych koncertów będzie można usłyszeć prawdziwą feerię dźwięków spod znaku roots music, reggae, dub i ska w wykonaniu nie tylko Roots Rockets i Ayarise, ale również zaproszonych przez nich Gości.

Koncertowy line up mimo, że wciąż jeszcze nie jest zamknięty przedstawia się więc niezwykle imponująco i zapowiada wieczór bogaty w doznania dźwiękowe.

Prezentowany projekt to przykład inicjatywy podjętej przez ludzi, których łączy nie tylko muzyka, ale również więzy przyjaźni - mocne pomimo różnic w podejściu poszczególnych artystów do interpretacji muzyki reggae.

Wystąpią:

ROOTS ROCKETS serwuje wysoko-energetyczną mieszankę reggae i ska, która w połączeniu z charyzmą sceniczną lidera grupy – Beniamina Sobańca, podbija obecnie serca widowni polsatowskiego talent show „Must Be The Music”.AYARISE - zespół, poruszający się przede wszystkim w obrębie stylistyki roots reggae, który jeszcze jako Comeyah, zaliczył w 2012 roku jeden z najbardziej spektakularnych debiutów muzycznych na krajowej scenie reggae, a teraz wraca z premierowym materiałem i nowym niezwykle utalentowanym wokalistą: Arturem „Artamanem” Zwierzchowskim na froncie.LADY DEE *Spiritual - instrumentaliści Ayarise zaprezentują się też w nowej odsłonie, jako backing band odpowiedzialny za warstwę muzyczną projektu *Spiritual, który powstał z inicjatywy wokalistki i autorki tekstów Lady Dee oraz producenta Jarka „Dubrising” Dysia.

BAOBAB - to 9 osobowa załoga miksująca muzykę, miłość i radość w brzmieniach reggae i ska, koncertowo zagrają autorski materiał, który już wkrótce mamy nadzieję usłyszeć na ich pierwszym krążku.

Dotychczas odbyły się 3 edycje Reggae Connecting People, w Krakowie, w Nowym Sączu i Lublinie.

Już 10 kwietnia Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubu Scena Gugalander w Katowicach.
Wesprzyj nas kupując bilet: 15 PLN

10 kwietnia 2014 r., Katowice, Klub Scena Gugalander, ul. Jagiellońska 17A

ZAPRASZAMY:)

Sprawdź nas na FB:

Lady Dee Spiritual
Roots Rockets
aYarise
Baobab

kontakt:
Alicja Perkowska
management/booking
+48 609 716 951
alicja.perkowska@artlift.pl

2014-04-09 - Raulpowrót »