The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

wydarzenia

reklama

Gypsy Ska Orquesta & Warsaw Balkan Madness

Gypsy Ska Orquesta & Warsaw Balkan Madness

Gypsy Ska Orquesta & Warsaw Balkan Madness
2017-03-23
Kraków
miejsce: Piękny Pies (ul. Bożego Ciała 9)
start: 20:00
cena: 25 zł

Gypsy Ska Orquesta z Caracas w Wenezueli to grupa muzyczna, która łączy ze sobą różne style muzyczne, takie jak ska, cumbia i salsa, a także muzykę cygańsko-bałkańską. Swoją instrumentalną mieszanką wybuchową rozkręcą każdą imprezę, czy to na ulicy, w klubie czy w teatrze. Żaden słuchacz nie przejdzie koło nich obojętnie, lecz napełni swoją duszę pozytywnymi wibracjami.

--------------------------
Gypsy Ska Orquesta to uliczny projekt muzyczny powstały w 2009 roku w Caracas w Wenezueli. Piszą o sobie tak:
Na początku nasz cel był prosty – wyjść do ludzi i grać swoją muzykę na ulicy. Dzieląc się swoją muzyczną pasją z przechodniami graliśmy jam sessions w chaotycznym rytmie naszego miasta, eksperymentowaliśmy muzycznie, a nasz projekt nabierał kształtu. Przyłączali się do nas nasi przyjaciele i na kilka godzin w tygodniu chodniki Caracas stawały się naszą sceną.
Po kilku latach grania na weselach, na małych i dużych scenach, odwiedziliśmy Europę ze swoją pierwszą trasą koncertową w 2014 roku. Od tamtej pory zagraliśmy ponad 120 koncertów w 11 europejskich krajach. Wystąpiliśmy na festiwalach Mighty Sounds w Czechach, Goulash Disko w Chorwacji, This Is Ska i Burg Herzberg w Niemczech. Współpracowaliśmy z kolektywami muzycznymi Klub Balkanska z Berlina i Warsaw Balkan Madness z Polski.
W 2016 wygraliśmy konkurs zespołów na festiwalu Iboga Summer Festival w Hiszpanii i zaczęliśmy nagrywać w Barcelonie swoją pierwszą długogrającą płytę, która ukaże się w marcu 2017. Zaraz po tym ruszamy w kolejną trasę po Europie!


Po koncercie afterparty pod szyldem WARSAW BALKAN MADNESS!

Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość.... radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych "dęciaków" skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.------------------------------------------------------------------------------

Wstęp: 25 pln (bilety będą dostępne w klubie, w dniu koncertu)

DEBIUTANCKI ALBUM ZESPOŁU do posłuchania:
wydarzenie na FB

2017-03-15 - Raulpowrót »