Na najnowszej, tworzonej przez 4 lata, płycie Freddiego znajdziemy zarówno jego oryginalne kompozycje, jak i kilka coverów . Do tych pierwszych należą, mi.in. „Move Up Jamaica”, hołd złożony 50-leciu niepodległości Jamajki, „More Love in the Ghetto” i „Love I Believe In”, oraz nowe wersje jego hitów z lat 80., „Africa (Here I Come)” i „Bobby Bobylon”, na płycie zatytułowane „Standing Strong” (z gościnnym udziałem Gappy Ranksa).
Do drugich natomiast „You Won’t See Me” The Beatles, „Let It Be Me” spopularyzowane przez The Everly Brothers, zaśpiewane przez Freddiego wraz z Etaną, „A House Is Not a Home” z repertuaru Luthera Vandrossa, a także „Rainbow Country” Boba Marleya i „Equal Rights” The Heptones.
Utwory:
1. Intro: Jenny Jenny
2. Move Up Jamaica
3. You Won’t See Me
4. Bag A Hype
5. Africa
6. More Love In The Ghetto
7. Love I Believe In
8. Rainbow Country
9. Standing Strong featuring Gappy Ranks
10. Love Ballad
11. There You Go
12. My Story
13. Let It Be Me featuring Etana
14. Jah Love Di Whole A Wi
15. A House Is Not A Home
16. Equal Rights
Oprócz Etany i Gappy Ranksa, Freddie McGregor zaprosił do współpracy także wielu instrumentalistów i producentów, trzeba tu wymienić m.in. duety Mafia & Fluxy i Steely & Clevie, saksofonistę Deana Frasera, klawiszowca Carltona „Bubblersa” Ogilvie czy byłego frontmana The Heptones Leroya Sibblesa, który zagrał w kilku utworach na basie, w tym w „Equal Rights”.
Tytuł „Di Captain” odnosi się do Big Ship, firmy McGregora, w skład której wchodzi m.in. studio nagraniowe i wydawnictwo, mająca w swoim katalogu płyty Luciano, Jacka Radicsa, Mikey Spice i innych.
Co ciekawe, pierwotnie album został wydany – w limitowanej edycji – w 2012 r. przez 24×7 Records z Japonii. Teraz, dzięki VP Records/Big Ship, każdy będzie mógł kupić swój egzemplarz, bo jak jest z dostępnością japońskich wydawnictw (a często i informacji o nich) w Europie, niejeden słuchacz przekonał się na własnej skórze.
www.freddiemcgregordicaptain.com
www.facebook.com/freddiemcgregorbigship
Dyskusja