Książki i komiksy

Kolejna książka o Bobie Marleyu

29 stycznia nakładem warszawskiego wydawnictwa Axis Mundi, specjalizującego się w biografiach największych postaci popkultury, ukaże się "Przyszłość to początek – słowa i mądrość Boba Marleya", polskie tłumaczenie "The Future Is the Beginning: The Words and Wisdom of Bob Marley".

Kontynuuj czytanie ▾

Wyboru słów Boba dokonał Gerald Hausman, autor licznych książek dla dzieci i dorosłych (ma ich na koncie ponad 70) dotyczących rdzennych Amerykanów, mitologii, zwierząt i kultury karaibskiej.

Nie pierwszy raz książka Hausmana ma związek z Bobem Marleyem. Napisał on lub był współautorem takich pozycji, jak „56 Thoughts from 56 Hope Road: The Sayings & Psalms of Bob Marley”, „Listen to Bob Marley: The Man, the Music, the Revolution”, „The Boy from Nine Miles: The Early Life of Bob Marley” czy „Three Little Birds”.

Podobnie, jak wcześniej, także i w przypadku „Przyszłość to początek” doszło do współpracy z Cedellą Marley, córką Boba i Rity. Jest ona autorką przedmowy do książki.

Polski przekład to dzieło Michała „Lubaya” Lubiszewskiego, przetłumaczył on także „No Woman No Cry – Moje życie z Bobem Marleyem„, wydane przez Axis Mundi w marcu 2010 r. Redaktorem wydania jest Sławek Gołaszewski.

www.facebook.com/WydawnictwoAxisMundi
www.axismundi.pl

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *