Rewolucyjna jest także strona muzyczna materiału. Na płycie oprócz dobrze znanego reggae’owego oblicza kapeli dostajemy zupełnie inne stylistycznie utwory. Zespół po wydaniu dwóch projekt albumów „Morowe Panny” oraz „Panny Wyklęte” pokazał się od bardzo różnych stylistycznie wizerunków: jazz, hip hop, rock, dubstep, czym potwierdził, że trudno go jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego.
Te muzyczne eksperymenty i poszukiwania znalazły swe odzwierciedlenie na „REVOLUTION”. Dostajemy dawkę zróżnicowanych dźwięków, ale fani roots reggae’owego charakteru zespołu na pewno nie będą zawiedzeni, bo to nieustannie rdzenne brzmienie MRR, w tym przypadku urozmaicone eksperymentami z drum’n’bassem, dubstepem, bałkańskimi i afrykańskimi melodiami, a nawet houkowym klimatem, na który czeka nowa rzesza fanów Maleo. Tekstowo Maleo dotyka mocnych egzystencjalnych tematów ,które dają jednak przesłanie nadziei, wierny temu co Bob Marley propagował w swojej misji: dobro zwycięży, musi zwyciężyć!
Album zrealizowano jak zwykle na setkę w warszawskim studio Sound and More, by zachować żywe granie i najlepszą jakość dźwięku. Gości jest z założenia niewielu, ale ci, którzy są to najwyższa muzyczna klasa: Mateusz Pospieszalski, Grubson, Ania Witczak z Dikandy oraz Ifi Ude.
Czy prawdą jest zdanie „Ta płyta to niesamowita muzyczna podróż, po której nic już nie będzie tak samo”? Przekonajcie się sami.
Utwory:
1. Słyszę (ft. Grubson)
2. Blask
3. So Long
4. Ryzyka (ft. Anna Witczak-Czerniawska)
5. Abednego
6. Nie za późno
7. Moc
8. Y.O.L.O.
9. Revolution / Na krawędzi
10. Reggae Faya
11. Funky Reggae
12. Sen
13. Fake
14. Afryka (ft. Ifi Ude)
15. Samobójstwa
Album promuje klip do „Słyszę to” z gościnnym udziałem Grubsona. Całego albumu można posłuchać na onet.pl.
Dyskusja