Festiwale

Nowa scena i świeże brzmienia na Festiwalu Reggaeland 2012

7 lipca na nowej, czwartej scenie Festiwalu Reggaeland wystąpi jeden z najpopularniejszych przedstawicieli skandynawskiego reggae, fiński wykonawca Raappana. Będzie to pierwszy występ muzyka w Polsce. Poza Finem na scenie zagra dziesięć innych składów.

Kontynuuj czytanie ▾

Skandynawskie reggae to połączenie jamajskiego luzu z północnym porządkiem, czyli nie lada wyzwanie, któremu czoła stawia Raappana. Z zestawienia słonecznej nuty i surowego języka suomi powstały pozytywnie brzmiące utwory, m.in. wielki przebój „Maasta Maahan” z płyty „Päivä on Nuori”. Nowa scena – Uhuru Culture to jednak nie tylko reggae’owe klimaty, zaprezentują się na niej też muzycy ze świata dubu, drum’n’bassów i jungli.

Na nowej scenie zagra francuski wykonawca Tribuman. To człowiek orkiestra, piosenkarz oraz trębacz występujący solowo z zaprzyjaźnionymi sound systemami reggae, jungle, hip-hop, breakbeat. Na scenie wystąpi także Ras Palma grający energiczny dancehall, nowości z list top-a-top na Jamajce oraz starannie dobrane modern rootsowe selekcje. Gospodarzem namiotu będzie Krzesimir, producent, selektor, grający muzykę dub, roots, reggae, down tempo, post-trip-hop. Podczas Reggalenad 2012 wystąpi z młodą polską dub-wokalistką Dianą Levi.

Kolejnym wykonawcą będzie Looperator aka Dub Raphael. Muzyk jest jednocześnie instrumentalistą, wokalistą i dubmasterem. Na Reggaelandzie swój pierwszy koncert w Polsce da Arrogalla, muzyk pochodzący z Sardynii, grający utwory w klimacie dub. W namiocie Uhuru Culture zagrają również: Massive Trip Selecta, twórca imprez Rasta Vibes w lubelskiej Scenie Opium, Layla, młoda selektorka z Krakowa i Hajer Boss oraz All On Sound zespoły tworzące jungle, ragga jungle, d’n’b, dubwise, DUBstep.

6-7 lipca, Płock, plaża nad Wisłą, karnet: 30 zł, pole namiotowe darmowe (po rejestracji), www.reggaeland.eu

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Reggaeland na Facebooku

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *