Koncerty

Potwór Tour 2008-3000 – Rimemba de dejs edyszyn

Vespa ponownie rusza w trasę koncertową. W listopadzie i grudniu szczeciński skład ska odwiedzi 15 polskich miast.

"Rimemba de dejs" to specjalna edycja nieustającej trasy "Potwór Tour 2008-3000". Związana jest z reedycją debiutanckiego materiału Vespy - wydanej przed 11 laty przez nieistniejącą już firmę QQRYQ kasety, zatytułowanej po prostu "Vespa". Na początku listopada 2008 Showbiz Monstaz Records – oficyna wydawnicza prowadzona przez muzyków grupy – wyda album na CD. Płyta ma być wzbogacona o archiwalne nagrania koncertowe i bogato ilustrowaną książkę Vespa: fakty, mity, cała bolesna prawda autorstwa Grzegorza Brzozowisza i Romana Rogowieskiego.

Kontynuuj czytanie ▾


Z tej okazji Vespa zapowiada koncertowe odświeżenie starych utworów. Będzie więc można sprawdzić, jak podstarzali już skankersi radzą sobie z zawałowymi tempami swych młodzieńczych kompozycji. Oczywiście nie zabraknie piosenek z ostatniej płyty zespołu – „Potwór”. A także: tancerek topless, tresowanych pudli i – tradycyjnie już – niedźwiedzia na rowerze.

Specjalnym koncertem na całej trasie będzie występ w rodzinnym mieście Vespy: zaproszenie na scenę przyjęli byli członkowie zespołu: Radar (wokal), Kantor (gitara), Grzegorz Gahan (klawisze, programming), Patryk Zawadzki (wokal), Anna Halska (trąbka) i Arek Majewski (bębny). Muzycy w trakcie gali będą wręczać statuetki Zdzisława wszystkim zasłużonym dla polskiej estrady.

Vespa, prócz odcinania kuponów od wątpliwej popularności sprzed lat, pracuje nad nowym materiałem. Zespół na połowę przyszłego roku zapowiada premierę 4ego albumu w swej żenującej dyskografii. Płyta nosi roboczy tytuł: „Starsi, grubsi, bogatsi”.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *