Nagrania

Maddie Ruthless featuring the Forthrights and Friends

15 kwietnia Maddie Ruthless, rocksteady queen of New Orleans, wydaje swój album. Chociaż właściwe bardziej wskazane, patrząc na ilość utworów, byłoby tu określenie epka. Ukaże się ona w formacie cyfrowym oraz na... kasecie.

Maddie wspierają jej przyjaciele z zespołu The Forthrights, Lickle Dan z The Frighteners, Vic Ruggiero oraz Ticklah.

Kontynuuj czytanie ▾

Utwory:
1. Evening Time
2. Sympathy
3. Liar
4. Twist the Knife (feat. Lickle Dan of the Frighteners)
5. They Didnt Build This World For You
6. Evening Dub (Dub by Ticklah)
7. Twist The Dub (Dub by Ticklah)

Zatrzymajmy się chwilę przy artystach wspomagających Maddie Ruthless. The Forthrights to zespół z nowojorskiego Brooklynu, od pewnego czasu jego członkiem jest też panna Ruthless. Mają na koncie m.in. ubiegłoroczną epkę „Camp Birdman”, singiel wydany w 2009 r. przez Stubborn Records (The Forthrights „Other People” / King Django & The Forthrights „Anywhere I Roam”) oraz wydany rok później singiel z serii Ska is Dead. Na stronie A znalazł się utwór „Policeman” Vica Ruggiero i Maddie Ruthless, na stronie B – „Carla” The Forthrights.

Victora Ruggiero przedstawiać nikomu nie trzeba. Jeśli jednak nazwisko to komuś nic nie mówi to powinien zerknąć chociażby na jego obszerną dyskografię.

Przejdźmy wreszcie do autora dubów na płycie. Victor Axelrod aka Ticklah to nowojorski muzyk, producent i DJ. Był lub wciąż jest członkiem takich zespołów jak The Boilers, Antibalas Afrobeat Orchestra, The Business Intl, Cooly’s Hot Box, Sharon Jones & The Dap-Kings oraz Easy Star All-Stars (był m.in. współproducentem płyty „Dub Side of the Moon”). Jest niezwykle wszechstronnym artystą: grał ska, soul, afrobeat, roots reggae, dub. To właśnie w jego studiu nagrywano i miksowano opisywaną epkę.

Teaser Maddie Ruthless featuring the Forthrights and Friends

www.facebook.com/MaddieRuthless
www.maddieruthless.wordpress.com

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *