Nagrania

Rude Boy George – (Keep Feeling) Fascination

Artystę o pseudonimie Boy George, wokalistę Culture Club, chcąc nie chcąc zapewne kojarzy wielu z was. To właśnie on śpiewał hity takie jak "Karma Chameleon" czy "Do You Really Want to Hurt Me", wciąż od czasu do czasu przypominane przez stacje radiowe.

Kontynuuj czytanie ▾

A ilu z was kojarzy twór o nazwie Rude Boy George? Zapewne niewielu, bo to projekt istniejący od niedawna. W skład tego nowojorskiego zespołu wchodzą członkowie The Toasters, Across The Aisle i Bigger Thomas (basista Marc Wasserman, prowadzący świetnego bloga marcoonthebass.blogspot.com). W zespole gra także inny ska bloger – Steve Shafer, prowadzący The Duff Guide To Ska.

Nazwa zespołu nieprzypadkowo nawiązuje do jednej z gwiazd nurtu new romantic. Założeniem Rude Boy George jest granie piosenek new romantic z lat 80. w wersjach ska, rocksteady i reggae.

Posłuchajcie, jak w ich wykonaniu brzmi „(Keep Feeling) Fascination”, jedna ze sztandarowych piosenek The Human League. Producentem tej wersji jest Wayne Lothian (ex-English Beat, General Public, Special Beat).

Jeszcze w tym roku nakładem Electric Avenue Records ukaże się debiutancka 6-utworowa epka zespołu.

www.facebook.com/RudeBoyGeorgeBand

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *