Konkursy i nagrody

Czwórka Reggae Contest 2014

Czwórka Reggae Contest to największy w Polsce konkurs dla młodych zespołów reggae. Stanowi stały element Ostróda Reggae Festival od początku jego istnienia i po raz drugi odbywa się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka.

Kontynuuj czytanie ▾

Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany. Co roku do konkursu zgłasza się kilkadziesiąt młodych grup. Tutaj swoje pierwsze kroki stawiali m.in. obecnie znani i lubiani wykonawcy jak Tabu, Junior Stress czy Raggafaya. W ubiegłym roku zwyciężyła grupa Big up! Finał konkursu odbędzie się 14 sierpnia podczas pierwszego dnia festiwalu w ostródzkim amfiteatrze jako część tegorocznego Uniwersytetu Reggae.

Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców reggae i w ten sposób aktywnie wspierają rozwój sceny w Polsce.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy: w pierwszym słuchacze Czwórki w głosowaniu na facebookowym profilu stacji wybiorą jednego wykonawcę z „czwórkową kartą”, a następnie jury złożone z organizatorów festiwalu wybierze cztery kolejne zespoły.

Pięć wyłonionych w ten sposób zespołów wystąpi w finale konkursu 14 sierpnia podczas pierwszego dnia festiwalu w ostródzkim amfiteatrze. Podobnie jak w ubiegłym roku, o tym kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy zarówno jury, jak i publiczności.

Nowością w głosowaniu publiczności jest możliwość oddania głosu na kartach głosowania wydawanych wyłącznie przy wejściu do amfiteatru od momentu otwarcia bram do 16:30. Zabieg ten ma na celu zrównanie szans zespołów niezależnie od wylosowanego czasu występu.

Główną nagrodą jest profesjonalna rejestracja audio/video koncertu w studio Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca ma również gwarantowany występ podczas czterech festiwali reggae w 2015 roku: Ostróda Reggae Festival, Afryka Reggae Festiwal, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, wsparcie promocyjne ze strony magazynu „Free Colours” oraz nagrodę pieniężną.
Zespoły spełniające wymogi konkursu mogą zgłaszać się do konkursu od 16 maja do 8 czerwca.

W tym roku do eliminacji zakwalifikowano 32 grupy, wśród nich zespołu doskonale znane czytelnikom RudeMakera: Amarena Rockers, Baobab, Blu’SKA, CT-Tones, Cztery Metry od Chodnika, Dubster, Dża Dża Dziady, DżentelMenels, Ejtobangla, Freakin Rudeboys, GDP SQuAD, Heaven, Inity Sounds, Johny Rockers, Koloroton, Kompanija Reggae Sound, Mademoiselle Carmel & the Zebras, Pomorska 68, Reggaeside, Regulacja, Rootz Fyah, SielSKA, Sierżant Baker, Studium Instrumentów Etnicznych, SunFlowers, The Synki, The Whiff, Ubuntu, Ukryta Strona Miasta, Wolni Ludzie, Yelram, ZKS Squad.

Od wczoraj poprzez specjalną aplikację na profilu Czwórki można głosować na zespół, który otrzyma „czwórkową kartę”. Głosowanie fanów potrwa do niedzieli 15.06 i wymaga polubienia profilu Czwórki. Pozostałe 4 zespoły, które wystąpią w finale i będą walczyć o cenne nagrody wybierze festiwalowe jury do 23.06.

Czwórka Reggae Contest na FB
www.facebook.com/Ostrodareggaefestival
www.ostrodareggae.com

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *