Ogłoszenia

Jackie Bernard potrzebuje pomocy!

Trio wokalne The Kingstonians zostało założone około 1966 r. przez Jackie'eg Bernarda, jego brata Footy'ego oraz ich przyjaciela Lloyda Kerra. Mim iż zespól nie istniał zbyt długo, to trwale zapisał się w historii jamajskiej muzyki. Największe sukcesy Kingstonians święcili w latach 1968-1970, gdy współpracowali z Derrickiem Harriotem.

Kontynuuj czytanie ▾

To właśnie on wyprodukował „Singer Man” i „Sufferer”, single które zdobyły szczyty jamajskich list przebojów. Materiał nagrany z Harriotem ukazał się w 1970 r. na LP „Sufferer„. Do dzisiaj przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych przykładów muzyki schyłkowej ery rocksteady i początkowej wczesnego reggae.

Niedawno do mediów trafiła informacja o tragicznej sytuacji Jackie’ego Barnarda. W zeszłym miesiącu u Bernarda, który ma spore trudności w poruszaniu się, zdiagnozowano cukrzycę. Ponadto w czasie ostatniego pobytu w szpitalu skradziono mu… protezę zębów. Teraz potrzebne są środki zarówno na żywność, nową protezę i leki, jak i opłacenie osoby do pomocy w czynnościach higienicznych. Na stronie GoFundMe prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla wokalisty. Pomóc może każdy! Do tej pory zebrano ponad 3.700 €.

Organizatorzy olsztyńskiego Fire Cornera zadeklarowali, że dochód z najbliższej imprezy przekazany zostanie właśnie na pomoc dla Jackiego Bernarda. 1 marca w olsztyńskim Carpenter Inn zagrają: Real Cool Sound, Husky, Pan Chmielewski, WDM, Danny Mod i Bouquet.

 

www.facebook.com/Jackiebernardfoundation

KategorieOgłoszenia

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *