Filmy

Jamaica. Made in Poland

Wczoraj premierę miał "Jamaica. Made in Poland", film dokumentalny z Ostróda Reggae Festival 2012. Jest on niespełna 35-minutowym zapisem pięknych momentów ubiegłego lata, próbą uchwycenia klimatu czterech wspaniałych dni ubiegłorocznej edycji Ostróda Reggae Festival. Zobaczycie w nim krótkie rozmowy z wieloma występującymi artystami, gośćmi festiwalu, jego uczestnikami i organizatorami. Być może zauważysz tu też siebie?

Kontynuuj czytanie ▾

Publiczna premiera „Jamaica. Made in Poland” będzie miała miejsce 9 marca w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko podczas pokazu specjalnego w trakcie festiwalu Winter Reggae w Gliwicach. Teraz można go także oglądać na youtube.

Jeżeli na co dzień idziemy ulicą to widzimy, że ludzie patrzą się na siebie spode łba. Ale w momencie kiedy nadchodzi festiwal, kiedy do Ostródy zjeżdżają ludzie z zewnątrz, zaczyna się na mieście zauważać uśmiech. Zaczyna się zauważać tę pozytywną wibrację, która przenika też do tych osób, które nie mają nawet styczności z muzyką, ale mieszkają w tym mieście – Piotr „Piter” Kolaj, dyrektor i producent festiwalu w filmie.

Tło muzyczne to kolekcja utworów, które można było usłyszeć ze scen ORF 2012. Za realizację dokumentu odpowiedzialna jest ekipa Mania Studio, którą publiczność reggae zna z wielu teledysków polskich artystów gatunku czy też z dokumentującego wizytę Star Guard Muffin na Jamajce filmu „Pragnienia Szczyt”, dołączonego do płyty „Jamaican Trip”.

W filmie wystąpili m.in. Anthony B, Rod Taylor, Dactah Chando, Peter Metro, Steve „Lightning” Newland (Rootz Underground), Ms Joy Wheeler (ambasador Jamajki w Niemczech), MC Joe Peng (Laid Blak), Darek „Maleo” Malejonek, Kamil Bednarek, Wojciech „Broda” Turbiarz, Junior Stress, Reggaenerator, Artur Rawicz (CGM.pl), Piotr „Piter” Kolaj, Mirosław „Maken” Dzięciołowski.

Scenariusz & reżyseria:
Mateusz Winkiel

wywiady:
Bartosz „Rasbass” Ressel

W filmie wykorzystano fragmenty utworów Tabu, Habakuk, Dactah Chando, Maleo Reggae Rockers, Anthony B, Fat Freddy’s Drop, Cali P, Morgan Heritage, Rootz Underground, Bednarek, 1-Stop Experience, Tanya Stephens, Prince Fatty & Hollie Cook i innych.

positive.pl
ostrodareggae.com
Facebook.com/ostrodareggaefestival

KategorieFilmy Kultura

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *