Nagrania

Lady Dee & Ayarise (dawna ComeYah) – Life is worth [*Spiritual]

Formacja AYARISE, to nowe wcielenie kapeli, która jako ComeYah zaliczyła niedawno jeden z najbardziej spektakularnych debiutów na polskiej scenie reggae. Obecnie po zmianach personalnych, poszukiwacze idealnego pulsu wracają w nowej odsłonie z premierowym repertuarem i parą nietuzinkowych wokalistów na froncie.

Kontynuuj czytanie ▾

Jako AYARISE zespół muzycznie w prostej linii kontynuuje drogę, którą wytyczył albumem ComeYah „Na Wschód”. Z myślą o płycie długogrającej, tworzy nowy, autorski repertuar z nową energią i nowym wokalistą, którym został Artur „Artaman” Zwierzchowski (The Riffers, Groove Baza).

AYARISE feat. to drugi – głównie studyjny – kierunek działania. Wyznacza go okazjonalna współpraca z różnymi wokalistami. Pierwszy etap tych działań dokumentuje piosenka „What a situation”, którą niedawno zespół nagrał w Pozytywnym Studiu w Nowym Sączu. Swojego głosu użyczył do niej Watzek, na co dzień śpiewający w zespole Sharpiband.

Singiel „Life is worth” powstał w ramach projektu AYARISE *Spiritual, w którym za wokal i teksty odpowiedzialna jest Lady Dee. Pod tym pseudonimem ukrywa się Aga Dębska, znana z nieistniejącej już Czarnej Mamby i współpracy z lubelskim producentem, sygnującym swoje produkcje jako Dubrising. Warstwą muzyczną zajęli się muzycy z Ayarise (dawniej ComeYah). Materiał nagrano i zmiksowano na przełomie stycznia i lutego 2013 r. w nowosądeckim Pozytywnym Studiu. Masteringiem zajęła się zaś niezawodna ekipa studia As One.

Ayarise *Spiritual to oddzielny projekt, który powstał w wyniku zawiązania kooperacji pomiędzy Lady Dee (wokal) i muzykami nieistniejącej już formacji ComeYah, którzy obecnie występują pod nazwą Ayarise z Arturem Zwierzchowskim jako stałym wokalistą. Singiel „Life is worth” zwiastuje długogrający album, który zwieńczy prace prowadzone w ramach projektu Ayarise *Spiritual.

wykonawca: Lady Dee & Ayarise
Agnieszka Dębska „Lady Dee” – śpiew, tekst
Jarek Dyś „Dubrising” – perkusja
Tomasz Klisz „Ricky” – gitara basowa
Łukasz Poździk „Gabriel”- gitara solowa, chórki
Emil Tarnowski „Phet”- piano, hammond
Grzegorz Huzarek „Luzik” – gitara rytmiczna i solowa
Piotrek Kiliański „Kilian” – piano, rhodes
realizacja i mix: Pozytywne Studio
singiel: Life is worth 4:03
wytwórnia: aYarise
gatunek: reggae
data premiery audio: 11 kwietnia 2013

data premiery video: 17 kwietnia 2013
zdjęcia: Watzek, Łukasz Poździk
montaż: Łukasz Poździk

Download mp3: goo.gl/dvHtp

www.facebook.com/ayarisePL
www.comeyah.pl

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *