Nagrania

Nowa odsłona Ziggie Piggie

Znany i lubiany zespół Ziggie Piggie wszedł w 2012 r. w nowej odsłonie, zarówno muzycznej, jak i personalnej. Najistotniejsza zmiana to zastąpienie wokalistki Gabi Budzianowkiej (z Natural Mystic Akustycznie) Patrycją Kopiec. Nowe nazwiska to także grający na gitarze Maciej Dudek oraz Sebastian Lorek, odpowiedzialny za klawisze i elektronikę.

Kontynuuj czytanie ▾

Oprócz nowego składu zespół zaprezentował także nowy materiał, epkę „Moonstomp”. Znajdują się na nim dwa utwory, „Moonstomp” i „The Time”, oraz riddimy do nich. Jak pisze sam zespół:

Muzyka jamajska zawsze skłaniała się w stronę nowych brzmień, muzycy jamajscy, do których osiągnięć i tradycji muzycznych zespół w oczywisty sposób nawiązuje, a w zasadzie których to tradycji jest kontynuatorem, korzystali z najnowszych osiągnięć, eksperymentowali, tak więc paradygmat działania zespołu na tym polu jest w zasadzie zbieżny z paradygmatem czysto jamajskim:) Pójście w tym kierunku jest de facto zgodne z regułami gatunku, zgodne z duchem muzyki ska czy sh reggae.

Inspirację stanowiło w tym wypadku przede wszystkim brzmienie nagrań lat 60-tych czy 70-tych. Zauważalne w muzyce z tamtego okresu było czerpanie z najnowszych osiągnięć techniki na polu rejestracji dźwięku przez muzyków jamajskich. Wykorzystywano nowinki techniczne, aby osiągnąć oryginalne brzmienia, czerpano inspiracje z popularnych gatunków muzycznych, łącząc jednocześnie różne dźwięki, nakładając pogłosy. Dziś działaniem podobnym do ówczesnego jest eksploatacja takich gatunków takich jak d’nb, dubstep, czy szeroko pojęta elektronika.

Efektu końcowego możecie posłuchać na soundcloud zespołu. Uprzedzam, może was zaskoczyć.

Nowego materiału jeszcze w styczniu będzie można posłuchać m.in. w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

Ziggie Piggie – myspace
Ziggie Piggie – facebook

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *