Konkursy i nagrody

Półfinał European Reggae Contest

Jutro, w praskim Cross Clubie, odbędzie się drugi etap European Reggae Contest, pierwszy z 6 koncertów półfinałowych (będących zarazem finałami poszczególnych regionów). Współorganizatorem wschodnioeuropejskiego finału jest festiwal United Islands. RudeMaker.pl jest oficjalnym partnerem Konkursu.

Kontynuuj czytanie ▾

W Pradze zaprezentują się 3 zespoły, które w pierwszym etapie zdobyły najwyższe noty (składały się na nie ilość głosów oddanych przez internautów oraz ocena jury technicznego). Półfinalistami, o czym informowaliśmy w zeszłym miesiącu, zostali: turecki Sattas (ocena: 7.95), polskie Tabu (7.62) oraz bułgarskie Roots Rocket (7.26).

Wstęp na koncertu jest bezpłatny. Impreza zacznie się o godzinie 20:00. Na afterparty zagra Selector Boldrik i Suppafly, będzie także scena d’n’b, którą rozkręcą Drumbassterds DJs.

Występy wszystkich zespołów oceniane będą przez jury, które będzie brało pod uwagę m.in. oryginalność,jakość wykonania i umiejętności sceniczne, profesjonalizm na scenie, reakcję publiczności oraz potencjał zespołu w kontekście europejskim.

Zwycięzca drugiego etapu zakwalifikuje się do europejskiego finału, który odbędzie się 25 maja w Zurichu. Wszyscy zwycięzcy półfinałów dostaną możliwość zagrania na festiwalach i w klubach, będących partnerami European Reggae Contest w danym regionie. W Europie Wschodniej są tą festiwale Mighty Sounds, Sázavafest i United Islands, a także wspomniany na początku Cross Club.

Zwycięzca European Reggae Contest zagra na czeskim United Island Festival, niemieckim Summerjam, włoskim Sardinia Reggae Festival, francuskim Reggae SunSka, hiszpańskim Rototom Sunsplash oraz słowackim Uprising Reggae Festival. To, rzecz jasna, nie wszystkie nagrody! Jest o co walczyć.

www.reggaecontest.com
European Reggae Contest na Facebooku

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *