Ogłoszenia

Ska w Jimmy Jazz Records

Szczecińska wytwórnia Jimmy Jazz nie zapomina o fanach ska. Oprócz wydawania polskich płyt (ostatnio np. drugiego albumu Skambomambo), regularnie uzupełnia płyty z różnych wydawnictw.

Kontynuuj czytanie ▾

Jak można przeczytać na ich stronie:

Jakoś szczególnie nie rozpieszczaliśmy ostatnio fanów ska i jamajskich brzmień, ale dobra wiadomość jest taka, że idzie ku lepszemu…
Pierwsze symptomy poprawy sytuacji to uzupełnienie oferty brytyjskiej wytwórni Do The Dog zarówno o pozycje starsze, które skończyły się w naszym sklepie jak i nowe tytuły, które trafiły do nas po raz pierwszy.
Wśród tej drugiej grupy wydawnictw wybija się szczególnie nowy album doskonałej grupy CAROLOREGIANS zatytułowany „Fat Is Back”, a także ostatni krążek formacji SMOKE LIKE A FISH pt. „Blood, Fish & Bone”. Warto także zwrócić uwagę na albumy grup DREWIS, THE SUPATONES i SKINTS.

Wielu zwolenników ma w naszym kraju angielska grupa PAMA INTERNATIONAL, której dwie płyty o tytułach „Pama Outernational” oraz „Rewired In Dub” można już zamawiać w sklepie Jimmy Jazz Records. Drugi ze wspomnianych albumów nagrany został wspólnie z jedną z najbardziej znanych osobowości muzyki jamajskiej MAD PROFESSOR’em, a oba krążki pochodzą z katalogu wytwórni Rockers Revolt, która proponuje także inne tytuły…

Fanów jamajszczyzny pod postacią ska, reggae i dub’u bez najmniejszych oporów przekona świetny album instrumentalisty o nazwisku ED ROME, znanego ze współpracy z wieloma muzykami sceny ska/reggae, ze swoich fascynacji starymi jamajskimi brzmieniami oraz dokonaniami takich wykonawców jak Lee Perry, The Beat, The Specials czy King Tubby… ED ROME dostępny jest na płycie zatytułowanej „A Life In Minutes”.

Kolejną nową wytwórnia w naszej ofercie jest hiszpański label Redstar 73, którego katalog zainteresować na dłużej powinien każdego fana ska/reggae. Niektórym wystarczająca wyda się rekomendacja w postaci czterech krążków włosko/niemieckiej ekipy THE OFFENDERS, a jeśli tego mało to albumy grup THORPEDIANS (Hiszpania), LA FAMILIA TORELLI (Hiszpania), THE BANKROBBERS (Francja), THE OROBIANS (Italia), BOBBY SIXKILLER (Francja) i THE OLDIANS (Hiszpania) powinny rozwiać jakiekolwiek wątpliwości co do celowości zapoznania się z wydawnictwami Redstar 73.

Wkrótce kolejne uzupełnienia i nowe pozycje w naszej ofercie, a póki ci z pewnością jest w czym poprzebierać do czego namawiamy gorąco wszystkich łowców jamajskich przysmaków zwłaszcza, że nie wszystkie tytuły dostępne są w ilościach gwarantujących ich długą obecność w naszym sklepie.

Warto także wspomnieć, że oprócz wymienionych wyżej wytwórni, w sklepie Jimmy Jazz znajdziemy pozycje z takich wydawnictw jak hiszpański Liquidator Music czy niemiecki Grover Records – ścisła czołówka. Pozostaje tylko zamawiać i słuchać.

www.jimmyjazz.pl
facebook

KategorieOgłoszenia

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *