Singiel

Świąteczny singiel Rogera Rivasa

Pamiętacie fantastyczny świąteczny skinhead reggae'owy singiel Rogera Rivasa & the Brothers of Reggae wydany w 2015? Znowu to zrobił! Roger powraca z dwoma instrumentalnymi "strzałami" w dobrze znanym rytmie early/skinhead reggae.

Kontynuuj czytanie ▾

Roger Rivas to amerykański muzyk i producent z Los Angeles w Kalifornii. Rivas jest klawiszowcem pochodzących z LA zespołów, takich jak The Aggrolites , The Bullets i The Brothers Of Reggae. Jest także ich (współ)założycielem.

W 2012 r. Rivas założył własny label Rivas Recordings, by wydawać swoje nagrania. Nagrywa je i produkuje we własnym studio w Los Angeles. Nakładem wytwórni Rogera ukazały się m.in. albumy Autumn BreezeLast Goodbye.

Ostatnim dziełem Rivasa jest świąteczny singiel wydany w kooperacji Rivas Recordings z niezależną wytwórnią z Chicago Jump Up! Records.  Na siódemce, wydanej w limitowanym nakładzie 300 sztuk (150 na białym i 150  na czerwonym winylu), znalazły się dwie tradycyjne piosenki – Joy To The World i Winter Wonderland

Na stronie A znalazła się popularna świąteczna kolęda napisana w 1719 r. – Joy To The World (w Polsce znana pod tytułem Raduj się, świecie!). Od końca XX wieku kolęda ta była najczęściej publikowanym hymnem bożonarodzeniowym w Ameryce Północnej. Swoją wersję Joy To The World  nagrali m.in. The Supremes, Ella Fitzgerald, Nat King Cole, Johnny Cash, Pat Boone i Mariah Carey.

Strona B singla to Winter Wonderland, zimowa piosenka napisana w 1934 r. przez Feliksa Bernarda (muzyka) i Richard B. Smitha (słowa). Na półkuli północnej Winter Wonderland często uważana jest za piosenkę świąteczną, chociaż w tekście Święta nie są wspominane.  Do tej pory nagrało ją ponad 200 różnych artystów.

Joy To The World / Winter Wonderland to część świątecznego cyklu „JUMP7XMAS” Jump Up! Records. Szósty rok z rzędu wytwórnia kontynuuje swoją tradycję wydawania świątecznego ska/reggae na winylach. Do tej pory wydali m.in. single The Pepper Pots i Dr. Ring-Dinga (poniżej pełna lista).

Zamów już dziś Joy To The World / Winter Wonderland na www.RivasRecordings.com, Juno Records lub w Jump Up! Records.  Zdecydowanie jest to idealny pomysł na prezent.

Siedmiocalówki, które ukazały się w ramach świątecznego cyklu Jump Up! Records:

  • JUMP7XMAS – The Pepper Pots ‎– Waiting For The Christmas Light (2010)
  • JUMP7XMAS2 – Brooklyn Attractors ‎– Christmas Inna Babylon Vol. 1 (2014)
  • JUMP7XMAS3 – Roger Rivas & The Brothers Of Reggae ‎– Deck The Halls / Jingle Bells (2015)
  • JUMP7XMAS4 – Leo And The Lineup / Napoleon Solo ‎– Christmas Without You / Merry Xmas Everybody (2016)
  • JUMP7XMAS5 – Dr. Ring-Ding ‎– Christmas Again (2016)
  • JUMP7XMAS6 – The Brooklyn Attractors ‎– Xmas Inna Babylon Vol. II (2017)

 

 

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *