Nagrania

The Orobians – Slave To The Riddim

Dopiero, co pisaliśmy o płycie wydanej przez Black Burcher Records (sublabel Mad Butcher), a czas na kolejną nowość - album "Slave To The Riddim" The Orobians.

Kontynuuj czytanie ▾

Slave To The Riddim” to album koncepcyjny – pierwotnie wydany w 2011 r. przez Maninalto! na CD – poświęcony latom 80. The Orobians postanowił dokonać na nim własnej interpretacji 10 hitów list przebojów z lat 1980-1989. Sam tytuł płyty to jamajska wariacja na temat „Slave to the Rhythm”, czyli tytułu albumu i singla Grace Jones z 1985 r.

Utwory:
01. Sweet Dreams (Are Made of This)
02. Johnny Come Home
03. Kiss
04. Smalltown Boy
05. Whose Side Are You On?
06. Who Can It Be Now?
07. Centro di gravità permanente
08. Don’t Go
09. Thriller
10. Close to Me

Włosi postanowili zagrać w jamajskim klimacie utwory artystów z obu stron oceanu, pochodzących zarówno ze Stanów Zjednoczonych (Michael Jackson, Prince) i Australii (Men at Work), jak i Wielkiej Brytanii (Matt Bianco, The Cure, Bronski Beat, Eurythmics, Yazoo, Fine Young Cannibals) oraz Włoch (Franco Battiato).

„Slave To The Riddim” został wydany przez BBR na 10-calowym winylu.

The Orobians powstał w 1997 r. w Bergamo w pobliżu Mediolanu. Gra tradycyjne ska i rocksteady z elementami jazzu. „Slave To The Riddim” jest ich piątym albumem. Wcześniej nagrali „Jamaican Tunes”, „9 Ska mads plus 1”, „Jamaica – Italia Connection” i „Orobians' Anniversary Album”.

www.theorobians.it
www.myspace.com/TheOrobians
www.soundcloud.com/theorobians

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *