Singiel

Dorian’s Going Grey – nowy singiel The Skapones

Czujecie się staro na myśl o tym, że 2 Tone ma już 40 lat? Nie wy jedni. The Skapones nagrali o tym piosenkę.

Kontynuuj czytanie ▾
Cover of The Skapones single "Dorian's Going Grey"

The Skapones to ekipa z Darlington w północno-wschodniej Anglii. Zaczynali w 2013 roku, ale jak to czasem bywa, trochę czasu zajęło im ustabilizowanie składu. W 2018 roku wydali swój debiutancki krążek „Cradle To Grave” w swojej własnej wytwórni Cosa Nostra Records. W nagraniu jednego z utworów gościnnie wziął udział Roddy Radiation, gitarzysta z oryginalnego składu The Specials.

Legendy 2 Tone to dla The Skapones największa inspiracja. A kiedy mam podać przykład współczesnej kapeli grającej w tym stylu, to do głowy przychodzą mi własnie chłopaki z Darlington. Rok temu zagrali świetny koncert w Gdańsku (na Wyspach właśnie z takich słyną). Do tego stopnia, że piosenki The Specials w ich wykonaniu zabrzmiały moim zdaniem bardziej autentycznie niż na występie Terry’ego i spółki, który widziałam miesiąc później w Berlinie. Szkoda, że to nie The Skapones byli wtedy ich supportem, jak w przypadku dwóch innych koncertów w tej jubileuszowej trasie.

Ale, ale, nie tylko koncertami człowiek żyje (a w czasie pandemii to w zasadzie wszystkim poza nimi). The Skapones szykują kolejny album, który ma się ukazać w tym roku. W 2019 roku wypuścili singiel “When It’s Gone It’s Gone”, a 29 lutego kolejny – „Dorian’s Going Gray”.

To historia Doriana, który w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru z powieści Oscara Wilde’a, trochę się starzeje. Świetnie pamięta czasy, kiedy Rico Rodriguez grał na puzonie z The Specials, ale nawet z siwym włosem tu i ówdzie, potrafi znaleźć sobie miejsce pod sceną.

Singiel ukazał się na płycie CD wraz z piosenką „Song For The Man Of England”. Utwór „Dorian’s Going Gray” też dostępny w serwisie Spotify.

Fot.: okładka singla „Dorian’s Going Gray”

KategorieMuzyka Nagrania
Tagi
Twórcy
Przedsięwzięcia

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *