Nagrania

Węgierska „Gra o tron”

"Gra o tron" to bijący rekordy popularności amerykański serial fantasy emitowany przez HBO, będący adaptacją sagi "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R. R. Martina.

Kontynuuj czytanie ▾

Jak swego czasu napisał Dziennik Internautów:

„Gra o tron” to serial popularny nie tylko w telewizji i na DVD. To najbardziej popularny serial w dziejach internetowego piractwa.

Nieco tej popularności postanowił uszczknąć pewien madziarski zespół ska i to nie byle jaki, bo najbardziej znany węgierski zespół grający ten gatunek. Zapewne większość z was już się domyśliła, że chodzi o Pannonia Allstars Ska Orchestra.

PASO zabrała się za główny temat serialu skomponowany (jak zresztą cała muzyka) przez Ramina Djawadiego, niemieckiego kompozytora mającego na koncie soundtracki, m.in. do filmów „Equilibrium”, „Iron Man”, „Sezon na misia 2” czy serialu „Skazany na śmierć”. Ska-aranżacji utworu dokonał Dávid Benkő aka Mr. P, klawiszowiec grupy.

Węgrzy nie tylko nagrali swoją wersję serialowego motywu przewodniego, ale także nakręcili średniowieczny klip do tego utworu. Wystąpili w nim Mr. P, Lord Panamo (aka Kristóf Tóth – wokalista PASO) i Mr. Vajay (aka László Vajay – puzonista). Całość wyreżyserował Gergely Ipacs.

Pannonia Allstars Ska Orchestra świętuje w tym roku 10-lecie działalności, więc być może uraczy swoich fanów nowym wydawnictwem. Jak na razie ostatnią pozycją w ich dyskografii jest ubiegłoroczny album „Lovemonster”.

www.paso.hu
www.facebook.com/pannoniaallstars
www.myspace.com/paso

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *