Nagrania

Alaska-Q – Something’s Change

Alaska-Q to zespół założony w kwietniu 1999 r. w Dżakarcie, stolicy i największym mieście Indonezji. Od kiedy zaczęli grać zespól nigdy nie myślał o wydaniu albumu lub chociażby nawet epki. Po prostu kochali grać koncerty. Aż pewnego dnia uświadomili sobie, że nie są już najmłodsi i postanowili - jak to określili zapytani przez RudeMaker.pl - jakoś zapisać swoje podróże.

Kontynuuj czytanie ▾

W 2012 r. zespół zaczął nagrywać materiał na płytę, proces ten zakończył pod koniec 2013 r. Wszystkie utwory zarejestrowano w Dżakarcie w Harper Studio (inżynierem dźwięku był Bemz z zespołu D’Jenks), P35 studio (inżynier dźwięku: Yuri z The Sentimental Moods) oraz we własnym studio metodą DIY.

Efektem jest epka „Something’s Change”, którą zadedykowano wszystkim osobom, które przewinęły się przez Alaska-Q, od założenia po dziś dzień, a ponadto starym znajomym oraz – przede wszystkim – indonezyjskiej scenie ska (niezwykle bogatej i zróżnicowanej).

Utwory:
1. Yes I Do
2. Flight To Babo
3. Passer Boeah (Fruit Market)
4. Still Waiting

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Silvester belinus kia (wokal, klawisze), Cika Landis (wokal), Risky Hidayat (bas), Stepanus Kelik Prakoso (perkusja), Akbar Manise (gitara), Darwinsyah Nasution (gitara), Raden Andy Iswahyudi (saksofon altowy) oraz Risnu Ole Saputra (saksofon tenorowy).

twitter.com/AlaskaQjkt
facebook.com/alaskaq

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *