Nagrania

Alpheus – Good Prevails

28 kwietnia Liquidator Music wyda nowy album Alpheusa.

Kontynuuj czytanie ▾

Alpheus (a właściwie Neil Martin) urodził się w Londynie w rodzinie jamajskich imigrantów. W latach 90. artysta przeniósł się do USA, gdzie poznał Tony’ego Brevetta z The Melodians. Ten z kolei przedstawił mu legendarnego Sir Coxsone’a Dodda. Clemente Dodd zaproponował Alpheusowi nagranie i wyprodukowanie w nie mniej legendarnym Studio One jego debiutanckiego albumu. Uwagę wielu krytyków Alpheus zwrócił jednak na siebie swoim trzecim albumem – „From Creation” wydanym w 2011 r. przez A-Lone Productions z Hiszpanii (płytę tę zmiksował i wyprodukował Roberto Sánchez). Na „From Creation” Alpheus, dotychczas kojarzony z roots reggae, zaprezentował swoje oblicze ska/rocksteady. „Good Prevails” to kontynuacja tej drogi.

Jego nowy album to 14 utworów (w tym 2 instrumentalne) będących mieszanką oryginalnych kompozycji, jak i odświeżonych wersji klasycznych riddimów ska i roksteady stworzonych przez Coxsone’a Dodda, Phila Pratta i Winstona Rileya. Całość, podobnie jak poprzedni album Alpheusa, wyprodukował Roberto Sánchez z A-Lone Ark Muzik Studio (odpowiedzialny za produkcję m.in. „You Can’t Leave Now” Mr. Symaripa i „And God Said To Man” Earla Zero).

Utwory:
1. Our Strength
2. Open Your Eyes
3. The Right One
4. Look In The Mirror
5. Good Prevails
6. Rudie No More
7. Secret Rendezvous
8. Pass The Test
9. Reach For The Top
10. Show Some Love
11. Stand Up
12. Liberty
13. The Shadow
14. Soul Food

Album ukaże się na CD oraz LP. Oprawa graficzna płyty to dzieło hiszpańskiego artysty Pedro Poyatosa, autora chociażby okładki debiutanckiego albumu amerykańskiego zespołu Caz and the Day Laborers.

www.facebook.com/Alpheus.Singer
www.liquidatormusic.com

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *