Nagrania

Debiut Rocksteady Sporting Club

Rocksteady Sporting Club to zespół grający rocksteady i ska. Pochodzi z Reunionu, wyspy na Oceanie Indyjskim będącej jednym z departamentów zamorskich Francji. Założyła go w 2003 r. trójka pasjonatów ska, rocksteady i piłki nożnej (dlatego też w nazwie jest Sporting Club).

Kontynuuj czytanie ▾

Obecnie RSC tworzy 9 osób: Julien (wokal, gitara), Lulu (bas), David (saksofon), Philippe (puzon), Loïc (perkusja), Charlou (saksofon barytonowy), Bertrand (trąbka, harmonijka), Greg (klawisze) oraz – rzecz jasna – wokalistka Manou (grająca także na melodice i perkusjonaliach).

W 2013 r. zespół przerywa (a właściwie to bardzo ogranicza) koncertowanie, by skupić się na komponowaniu w 100% oryginalnej muzyki na debiutancki album. Ostatecznie powstało 10 utworów, jednak nie ukażą się one na jednej płycie, a na aż pięciu. Rocksteady Sporting Club postanowił bowiem wydać ten materiał na siedmiocalowych winylach (będą także dostępne wersje cyfrowe). Debiutancki singiel RSC, inaugurujący całą serię, ukaże się 19 kwietnia. Już teraz można go przesłuchać, a przy okazji także za darmo ściągnąć, na bandcampie zespołu.

myspace.com/rocksteadysportingclub
Rocksteady Sporting Club na Facebooku

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *