Koncerty

Druga odsłona Reggaeland Promo Tour

Vavamuffin, Marika oraz Dancehall Masak-Rah – to część wykonawców, którzy zagrają podczas drugiej odsłony Reggaeland Promo Tour w Warszawie, Łodzi i Toruniu. Impreza zapowiada największy festiwal reggae w Polsce – płocki Reggaeland, który odbędzie się już w lipcu.

Kontynuuj czytanie ▾

Reggaeland Promo Tour to przedsmak tego, co będzie można przeżyć w lipcu na płockiej plaży. Mieszkańcy Warszawy, Łodzi i Torunia będą mogli wczuć się w atmosferę festiwalu podczas występu czołowych przedstawicieli polskiego reggae. W warszawskim Mieście Cypel oprócz Mariki i Dancehall Masak-Rah zagrają również Tisztelet razem z Diego Cichym Donem, 6t’s Club i ekipa Mystic Dubs. W Łodzi i Toruniu usłyszymy Vavamuffin, Hatti Vatti, Rezę i Lady Katee. Wstęp na wszystkie koncerty Reggaeland Promo Tour jest bezpłatny.

Marika została okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Artystka tworzy muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Karierę rozpoczęła się w 2002 roku z zespołem Bass Medium Trinity, z którym dwa lata później wydała album „Mówisz i Masz”. Odkąd występuje publicznie zagrała wiele koncertów, dzieląc scenę m.in. z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman i Macy Gray. Jest autorką tekstów oraz muzyki, a od czterech lat prowadzi własny radiowe show „Towary Kolonialne”. Podczas Reggaeland Promo Tour wystąpi razem ze swoim zespołem Spokoarmia, którą tworzy obecnie ośmioro muzyków.

Założony w 2008 roku przez Juniora Stressa oraz 27Pablo kolektyw Dancehall Masak-Rah zaczął od organizacji dancehallowych imprez. Stały się one na tyle popularne, że radio Euro (późniejsza Czwórka) zwróciło się do nich z propozycją stworzenia audycji poświęconej jamajskim dźwiękom. Obecnie, charakteryzująca się wysokoenergetycznym brzemieniem Dancehall Masak-Rah znajduje się w czołówce polskiej sceny soundsystemowej.

Podczas warszawskiego Reggaeland Promo Tour vol. 2 wystąpi również obchodzący w tym roku swoje dziesięciolecie Tisztelet. Skład powstał w 2003 roku i serwuje pełen przekrój muzyki jamajskiej od ska, aż po dancehall. Tiszteletowi będzie towarzyszył Diego Cichy Don, znany jako członek Zjednoczenia Sound System.

Program uzupełnią występy poruszającego się między reggae, ska, a klasycznym soulem, funkiem i jazzem tria 6t’s Club oraz kolektywu Mystic Dubs.

Główny wykonawca toruńskiej i łódzkiej części trasy Reggaelandu to dziewięcioosobowa formacja Vavamuffin powstała w 2003 roku. Członkami grupy są m.in. Pablopavo, Gorg i Rafał „Kazan„ Kazanowski. Zespół najczęściej porusza się w obszarze raggamuffin, ale nieobce są jej też inne odmiany reggae. Vavamuffin wydało do tej pory pięć płyt, z których każda zdobyła niemałą popularność. Grupa wylansowała wiele przebojów, m.in. „Vava To”, „Bless”, „Hooligan Rootz”, czy „Jah jest prezydentem”.

Zanim na scenie pojawi się Vavamuffin publiczność rozgrzeją selektorzy. Przed Vavamuffin zagra specjalizujący się w muzyce elektroniczną dubstep i dub-techno producent i selektor Hatti Vatti, znany przede wszystkim z produkcji drum & bass Reza oraz mieszająca różne gatunki Lady Katee.

Reggaeland (12-14 lipca) to największy festiwal reggae w Polsce. W tym roku na płockiej plaży staną cztery sceny, na których w ciągu trzech lipcowych dni wystąpi ponad pięćdziesięciu wykonawców. Jednym z headlinerów tegorocznej edycji będzie Shaggy. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do słuchaczy z najdalszych zakątków świata. Do Płocka przyjadą również takie gwiazdy jak Jahcoustix, The Selecter czy Ken Boothe.

Reggaeland Promo Tour vol. 2 – 21 czerwca, godz. 18-22.30, Toruń, Rynek Nowomiejski; 22 czerwca, godz. 17-21.30, Łódź, Off Piotrkowska; 23 czerwca, godz. 16-23, Warszawa, Miasto Cypel; wstęp wolny; www.reggaeland.eu

Reggaeland na Facebooku: www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *