Nagrania

Duane Stephenson – Dangerously Roots

22 września ukazał się nowy album Duane'a Stephensona "Dangerously Roots - Journey from August Town". To trzeci krążek - po "From August Town" (2008) i "Black Gold" (2010) - tego jamajskiego wokalisty i autora piosenek, który ostatnie 3 lata spędził w trasie jako główny głos The Original Wailers.

Kontynuuj czytanie ▾

Do wyprodukowania swojej trzeciej płyty Duane zwerbował prawdziwe gwiazdy, dość wspomnieć chociażby takie persony, jak Clive Hunt, Dean Fraser czy Donovan Germain. Wśród 14 utworów (+ intro i outro Mutabaruki) znalazły się 3 kooperacje z innymi artystami – Tarrusem Riley’em, Lutan Fyah i I-Octane.

Płyta została wydana nakładem Kongstar Records / Greensleeves. Promuje ją klip do „Cool Runnings”, coveru klasycznego hitu Bunny Wailera.

Utwory:
1. Rasta For-I
2. Good Good Loving
3. Nah Play
4. Mutabaruka Intro
5. Jah Reign
6. Cool Runnings
7. Juline featuring I-Octane
8. Simply Beautiful
9. London Bridge
10. House Of Lies featuring Lutan Fyah
11. Come Right In
12. Ghetto Religion featuring Tarrus Riley
13. Dance For Me
14. Sorry Babylon
15. Run For Your Life
16. Mutabaruka Outro

Duane Stephenson urodził się na Jamajce 22 kwietnia 1976 roku. Jego rodzina postanowiła osiedlić się w August Town, przedmieściach Kingston (pochodzi stamtąd m.in. Sizzla Kalonji). Duane z muzyką miał do czynienia od najmłodszych lat. Jego wuj Michael Rutherford był wokalistą popularnego zespołu znanego jako Sunny Bradshaw and the Big Band oraz Rhythms Kings. Duane chodził do New Providence All-Age i Tivoli Gardens High School, gdzie był członkiem chóru. W 1993 r. dołączył do Little People and Teen Players' Club, założonej przez Cathi Levy jednej z najlepszych szkół sztuki widowiskowej na Jamajce (jej członkinią była także Tessanne Chin). Będąc członkiem Klubu Stephenson podróżował po całych Karaibach i Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpił przed ówczesnym prezydentem Billem Clintonem.

Do sierpnia 2006 r. 2005 Duane był członkiem To-Isis, jednej z najbardziej uznanych grup wokalnych na Jamajce, tworzonej przez członków Klubu Cathi Levy.

duanestephensonmusic.com
facebook.com/DuaneStephensonMusic
twitter.com/FromAugustTown

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *