Koncerty

Éjectés na 3 koncertach w Polsce

Les Éjectés to zespół powstały w 1988 r. we francuskim Limoges. Swoją karierę zaczynali od ska (właśnie w takiej stylistyce była utrzymana ich pierwsza płyta "Glauque City Tej"). Z upływem czasu ich muzyka stawała się coraz bardziej eklektyczna, oprócz ska, do swej twórczości wplatali reggae, funky, rock, rap i inne gatunki.

Kontynuuj czytanie ▾

Po wydaniu drugiego albumu zespół pozbywa się ze swej nazwy zaimka Les. Prawie wszystkie płyty Éjectés wydała założona przez zespól wytwórnia Les Disques du Tigre.

Obecnie Francuzi są w trakcie trasy promującej – wydany w kwietniu nakładem Les Disques du Tigre – album „Nus”. Częścią tej trasy są 3 koncerty w Polsce. 30 maja zagrają w krakowskim klubie Imbir, dzień później w klubie Piekarnik (w Piekarach Śląskich), a 1 czerwca – we wrocławskim Łykendzie. Éjectés grali w Polsce wielokrotnie, m.in. na festiwalu Winter Reggae.

Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie – wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu piłki powracają do nas dwie!

– powiedział w trakcie jednej z wizyt w Polsce wokalista Steff. To zapewne dlatego odwiedzają nas tak często.

Zarówno płyta „Nus”, jak i poprzednia pt. „…to the Roots!” wydane zostały pod szyldem Steff Tej & Éjectés. Pod taką też nazwą gra obecnie koncerty.

www.ejectes.com
www.myspace.com/ejectes

Przedsięwzięcia

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *